logo
Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
imieniny:
Miłosza, Pawła, Tatiany  – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Zawiadomienie o procesie
materiał własny
 


Zawiadomienie o procesie

Mój mąż bez mojej wiedzy i zgody, po dwudziestu trzech latach pożycia małżeńskiego, wniósł prośbę do trybunału kościelnego o unieważnienie naszego małżeństwa. Unieważnienie to otrzymał kilka lat temu, o czym dowiedziałam się przypadkowo niedawno. Czy sąd kościelny nie miał obowiązku zawiadomić o tym procesie stronę najbardziej zainteresowaną? Czy nie mam już żadnych praw?

To wprost niewiarygodne, żeby sąd kościelny w ten sposób potraktował sprawę tak ważną. Prawo Kanoniczne do tego nie dopuszcza. W sprawach o orzeczenie nieważności małżeństwa zawsze biorą udział: sędzia kościelny, obrońca węzła małżeńskiego, notariusz, obie strony, czyli mąż i żona, świadkowie, a czasem nawet biegli(eksperci) - aż tyle osób! Z tego wynika, że Kościół jako szafarz i kustosz sakramentów traktuje sprawy o orzeczeniu nieważności małżeństwa bardzo poważnie.

Zapytanie: czy pani miała dekret unieważniający wasze małżeństwo w ręku? Czy pani go czytała? Jeśli nie, to może zachodzić sytuacja, że mąż zmyślił historię o unieważnieniu waszego małżeństwa przez sąd kościelny i rozpuszcza plotki, żeby usprawiedliwić odejście od pani lub swój drugi cywilny ślub.

Przypuśćmy, że sąd kościelny usilnie się starał nawiązać z panią kontakt przez tyle lat i nie mógł. Jeśliby więc ślub wasz unieważnił, ma pani prawo żądać wznowienia procesu.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Potocznie mówimy o duszach czyśćcowych i modlimy się w dusze, które znikąd nie mają ratunku ani pomocy. Czy jest to uzasadnione?
 
Barbara Maciejewska
Współczesne rodziny stają przed ekonomiczną presją świata. Wartości związane z zarabianiem pieniędzy są przedkładane nad czas, który rodzice mogliby poświęcić swoim dzieciom. Podstawę wartości zaczyna tworzyć indywidualizacja, tolerancja oraz pomnażanie dóbr materialnych, pertraktowanie i negocjowanie przyjaźni i miłości. W relacjach pomiędzy członkami rodziny pojawia się chłód emocjonalny, zaczyna brakować relacji słownej, następuje ograniczenie przynależności małżonków, które ma swoje odzwierciedlenie w postaci rozwodów, postępującej agresji, przemocy, nienawiści i niechęci...
 
Fr. Justin
Czy papież Jan Paweł II może coś zrobić z rozwodami, gdyż takich ludzi rozwiedzionych jest dużo w Ameryce? Niektórzy z nich są dobrzy i pobożni. Nadal chodzą do Kościoła, chociaż nie mogą wziąć drugiego ślubu kościelnego.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー