logo
Wtorek, 06 grudnia 2022 r.
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja, Emiliana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Karol Wojtyna
Zostań Przyjacielem Misjonarzy
Rycerz Młodych
 


„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”
(Mk 16,15-16).
 
 Ostatni rozkaz
 
Te słowa powiedział Pan Jezus do Apostołów tuż przed swoim odejściem do Ojca. Była to Jego ostatnia wola, swego rodzaju testament. Gdyby Apostołowie zbagatelizowali ten „ostatni rozkaz” swojego Mistrza, nie byłoby dzisiaj Kościoła, nie poznalibyśmy wiary, Chrystusa..., aż strach pomyśleć. Duch Święty, który zstąpił na Apostołów w Wieczerniku, dał im odwagę i szczególną moc, potrzebne do realizowania tej misji. Kościół jest ze swojej natury misyjny. Ten sam Duch przez wieki udziela wszelkich łask i darów poszukującym prawdy, a w tych, którzy ją znaleźli, rodzi pragnienie dzielenia się nią. Tylko miłość sprawia, że chcemy się czymś podzielić, nie szukając korzyści, nie oczekując nic w zamian. To jest tak, jak z chlebem powszednim, którego często mamy w nadmiarze. Możemy sami napełnić nim swój brzuch do syta, możemy wyrzucić, kiedy spleśnieje lub stanie się czerstwy, albo dać komuś, kto go nie ma, komu brakuje.

Czym jest głód?
 
Czy jesteśmy sobie w stanie to wyobrazić? Czy potrafimy chociaż przez moment wczuć się w sytuację dziecka, które ma ciemniejszą skórę od naszej, chodzi w skąpych majtkach, lub całkiem nagie, patrzy na nas z ekranu naszego najnowszej marki telewizora wybałuszonymi oczami, z wydętym brzuszkiem, dzierżąc w ręku kromkę suchego chleba? Oczywiście, że nie. Bo oglądając wiadomości telewizyjne, większość z nas, najczęściej wygodnie rozłożonych w swoim fotelu, popija sobie gorącą herbatę, a czasami podjada jakieś słodkości i działa w nas zasada „trupo-kilometra” – im dalej coś ode mnie, od mojego domu, miasta, okolicy, kraju, tym bardziej traktuję to jak fikcję. „A może to nie prawda, może telewizja znowu kłamie, może przesadzają, zresztą, co ja w ogóle mogę tutaj pomóc?” Otóż nie jest to żadna fikcja, a to, co widzisz, to tylko część koszmaru, jaki dzieje się tam daleko, w krajach tak zwanego „Trzeciego Świata”. Poza tym możesz pomóc, jeśli weźmiesz sobie głęboko do serca przytoczone we wstępie słowa Jezusa Chrystusa.
Nie dotyczą one tylko Apostołów, księży czy zakonników, nie odnosiły się tylko do Matki Teresy z Kalkuty i sióstr z jej zgromadzenia, ale skierowane są właśnie do ciebie i do mnie.
Często głód duchowy jest gorszy od tego fizycznego. Często jego zaspokojenie bywa jedyną nadzieją dla tych, którzy żyją w beznadziei. Jesteśmy odpowiedzialni za to, czy ludzie na świecie poznają i pokochają Chrystusa i Jego naukę.
 
 
1 2  następna
Zobacz także
Ks. Henryk Zieliński
Wspieranie misjonarzy jest dobrą inwestycją. Lepszą niż wysyłanie w obce strony wojskowych. A do tego o wiele bezpieczniejszą i tańszą. Misjonarz nie naraża swojego kraju na terrorystyczny odwet i nie zabiera ze sobą sprzętu wartego miliony. Dlatego nawet zlaicyzowana Francja, Niemcy czy Hiszpania wysłają na misje...
 
Ks. Henryk Zieliński
Ataki na wolność religijną i przemoc wobec chrześcijan obejmuje prawie wszystkie kraje azjatyckie. Rządy krajów zachodnich przedkładają krytykę niektórych pogwałceń – jak te, których dopuszczają się muzułmanie – ale zachowują milczenie na temat ataków na chrześcijan w Wietnamie czy Chinach...
 
Ks. Henryk Zieliński
Rafał "Boni" Boniśniak - perkusista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Urodzony 21 lipca 1973 roku w Pile. Ukończył PSM II st. w Toruniu, w klasie perkusji. Absolwent Akademii Bydgoskiej. Współpracował jako perkusista z Tomkiem Kamińskim, z którym nagrał dwie płyty "Małe Miłości" w 1999 roku, oraz "Anioły do mnie wysyłaj" w 2001 roku...
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm