logo
Piątek, 12 sierpnia 2022 r.
imieniny:

Hilarii, Juliana, Lecha, Eupliusza – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Zwiastun Cantate Deo
 


Kilkuset młodych ludzi uczestniczyło w Zabrzu w zwiastunie przyszłorocznej edycji Festiwalu Piosenki Religijnej Cantate Deo. Koncert zapowiadający festiwal odbył się po raz pierwszy poza Gliwicami, gdzie Cantate Deo z siedmioletnią przerwą organizowane jest od 1980 r.
 
Występy laureatów poprzedniej edycji festiwalu zgromadziły młodzież głównie z terenu: Gliwic, Zabrza, Bytomia i Tarnowskich Gór. – Zwiastuny organizujemy po to, aby ciągle przybliżać ideę Cantate Deo, która łączy w sobie modlitwę ze wspólnym śpiewem i także zabawą – mówił dyrektor festiwalu ks. Piotr Sikora. – Chcemy, aby zwiastuny odbywały się w różnych miastach diecezji gliwickiej, a festiwal tradycyjnie w Gliwicach – dodał.
 
W zabrzańskim kościele pw. św. Józefa oklaskiwano m.in. zespoły: „Katharsis” z Bytomia, „Od teraz na zawsze z Gliwic” oraz młodą utalentowaną wokalistkę Klaudię Walencik z Tychów.
Publiczność podkreślała wspaniałą atmosferę. – Przed rokiem, kiedy festiwal był reaktywowany było trochę „drętwo”, ale przez ten czas wiele się zmieniło i tym razem atmosfera była wspaniała, jak za dawnych lat – powiedziała Marta z Gliwic.
 
Podczas zwiastuna organizatorzy przedstawili już datę przyszłorocznego festiwalu Cantate Deo. Odbędzie się on w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2006 w muszli koncertowej przy kościele św. Jacka w Gliwicach Sośnicy.