DRUKUJ
 
artykuł sponsorowany
Najczęstsze błędy popełniane przy doborze muzyki weselnej. Czego unikać?
 


Przyjęcie sakramentu małżeństwa to niezwykle ważna chwila w życiu każdej zakochanej pary, która w swoim życiu kieruje się zasadami wiary. Złożenie przysięgi przed Bogiem i kapłanem rozpoczyna nowy etap, który uczci zabawa weselna. Tradycyjne polskie wesele nie może obejść się bez uroczystej ceremonii zaślubin w kościele, suto zastawionych stołów, zadowolonych gości i oczywiście dobrej muzyki. Dobór tego ostatniego elementu przysparza szczególnie dużo problemów, gdyż dobra muzyka dla każdego oznacza coś innego. Jedni nie będą w stanie wyobrazić sobie wesela bez popularnych hitów disco polo, inni najlepiej będą bawili się przy polskich przebojach lat 80-tych i 90-tych, a jeszcze inni przy muzyce współczesnej. Aby zapewnić sobie i swoim gościom doskonałą zabawę, wystarczy unikać kilku popularnych błędów.

 

Jakich? O tym poniżej!

 

Brak ustalenia szczegółów występu z zespołem lub DJ-em

 

Zespoły weselne i DJ-e to dwie najczęściej wybierane opcje, których rolą jest zadbanie o oprawę muzyczną wesela. Wbrew pozorom nie każdy wykonawca, który reklamuje się w sieci jest warty naszej uwagi i pieniędzy. Zanim zdecydujemy się na współpracę z jednym z nich należy dokładnie zapoznać się z ofertą, repertuarem oraz przesłuchać demo. Dopiero, kiedy wszystko nam odpowiada, a muzyka wykonywana przez grupę lub DJ-a trafia w nasze gusta, warto zdecydować się na nawiązanie współpracy. To jednak jeszcze nie wszystko!

 

Bardzo istotnym elementem planowania oprawy muzycznej wesela jest ustalenie szczegółów występu. Warto wspólnie z zespołem lub DJ-em opracować weselną playlistę oraz wkomponować ją w przebieg zabawy. Wszystkie ustalenia powinny zostać zawarte na piśmie. Zagwarantuje to realizację usługi zgodnie z oczekiwaniami oraz pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek np. w postaci utworów, których za żadne skarby nie chcielibyśmy usłyszeć w czasie naszej zabawy.


Piosenka na pierwszy taniec a czas jej trwania

 

Pierwszy taniec rozpoczyna zabawę weselną oraz pozwala młodej parze zaprezentować się przed wszystkimi zgromadzonymi gośćmi. Wybór utworu, przy którym po raz pierwszy zatańczymy jako mąż i żona powinien być podyktowany nie tylko osobistymi preferencjami, ale uwzględniać także czas trwania utworu. Częstym błędem, jaki popełniają pary planujące wesele jest wybór zbyt długiego utworu, do którego trudno przygotować ciekawą i wciągającą choreografię, a także sprostać jej pod względem fizycznym. Najlepszym wyborem na pierwszy taniec, polecanym przez zespoły weselne i DJ, będą utwory trwające 2-4 minuty.


Zbyt mała różnorodność repertuaru weselnego

 

Każdy z nas ma utwory oraz gatunki muzyczne, które najbardziej lubi i przy których najlepiej się bawi. Jednocześnie każdy posiada także te, które nie mieszczą się w sferze jego upodobań. Częstym błędem popełnianym przez pary młode jest zbyt kurczowe trzymanie się własnych preferencji i eliminowanie niektórych utworów lub gatunków muzycznych, które niekoniecznie im się podobają. Jest to błąd, gdyż takie postępowanie nie uwzględnia często bardzo zróżnicowanych upodobań muzycznych gości.

 

Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich weselników, warto zadbać o różnorodność repertuaru muzycznego. Jeśli wiemy, że nasi wujkowie i ciocie najlepiej bawią się przy piosenkach biesiadnych, poprośmy zespoły weselne o umieszczenie ich w repertuarze, pomimo tego, że gatunek ten nie należy do naszych ulubionych. Organizując zabawę weselną warto bowiem pamiętać, że jest ona nie tylko dla nas, ale także dla naszych bliskich, o których dobre samopoczucie warto się zatroszczyć.

 

artykuł sponsorowany