logo
Sobota, 23 czerwca 2018 r.
imieniny:
Albina, Wandy, Zenona, Józefa, Edeldredy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bp Marczak: ”Wasze dzieci chciałyby mieć świętych rodziców, świętego tatę i świętą mamę!”
 


Liturgiczne wspomnienie świętych małżonków Luigiego i Marii Beltrame Quattrocchi – patronów katolickiego przedszkola, działającego od czterech lat przy parafii p.w. św. Józefa w Łodzi, stało się okazją do spotkania księdza biskupa Marka Marczaka z dziećmi i ich rodzicami.
 
Święto przedszkola rozpoczęła Msza św. sprawowana w najstarszej świątyni miasta, podczas której ksiądz biskup przypomniał życie i drogę do świętości patronów przedszkola oraz wskazał na to, że świętość rodziców prowadzi do świętości ich dzieci.
 
Zwracając się do obecnych w kościele ksiądz biskup pytał – „Kto z was jest chętnym do świętości? Kto z was jest chętny do życia rodzinnego, małżeńskiego, które stanie się wzorem dla innych? Życia, które będzie pociągało i pomagało innym wytrwać w wierności miłości w uczciwości małżeńskiej? Dzisiaj to pytanie kierujemy do was, licząc na to, że podejmiecie to wyzwanie, aby być świętymi małżonkami!” – podkreślił biskup Marczak.
 
Apelował także, by rodzice zechcieli podjąć wyzwanie, jakiem jest podążanie drogą świętości, gdyż – „ona nie jest tylko zarezerwowana dla grupki wybrańców. Świętość jest możliwa dla was, dla waszej rodziny, dla waszego małżeństwa. Pomyślcie o tym, w imię miłości do swoich dzieci, bo one zapewne chciałyby mieć świętych rodziców! Świętego tatę i świętą mamę.” – zakończył celebrans.
 
Przed błogosławieństwem proboszcz parafii i założyciel przedszkola, ks. Adam Bajer vel Bojer dziękując za wspólną modlitwę, poprosił o poświęcenie obrazu świętych małżonków. Ksiądz biskup pobłogosławił obraz, który następnie zawisł w sali przedszkolnej.
 
Druga część spotkania miała miejsce na plebani, w której mieści się przedszkole. Tam rodzice i zaproszeni goście obejrzeli przygotowane przez najmłodszych program muzyczny, a następnie ksiądz biskup dokonał pasowania najmłodszych dzieci na przedszkolaka.
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl 
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama