logo
Czwartek, 30 marca 2017 r.
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda, Amadeusza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Prymas Polski do osób konsekrowanych: waszą misją jest obecność pośród nas
2017-02-02 16:00
„Waszą misją jest obecność pośród nas. Jest nią świadectwo wiernej miłości. Wasze oddanie Bogu i ludziom, wyrażone szczególnie poprzez profesję rad ewangelicznych” – mówił abp Wojciech Polak do osób konsekrowanych modlących się 2 lutego w katedrze gnieźnieńskiej. 
 
Postęp w procesie beatyfikacyjnym kard. Augusta Hlonda
2017-02-02 15:00
Proces beatyfikacyjny kard. Augusta Hlonda „posunął się do przodu” - poinformował przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej ks. Ryszard Głowacki TChr. 
 
Doroczna Pielgrzymka Parlamentarzystów
2017-02-02 11:00
Po raz 28. na Jasną Górę przybyła Pielgrzymka Parlamentarzystów. To tradycyjne spotkanie odbywa się co roku 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Do sanktuarium przybyło kilkudziesięciu posłów i senatorów RP z różnych klubów parlamentarnych oraz ks. Piotr Burgoński, krajowy duszpasterz parlamentarzystów.  
 
List Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego
2017-02-01 14:00
Do odnowienia konsekracji chrztu i konsekracji zakonnych oraz „do ponowienia ofiarowania siebie w służbie Bogu i ludziom” zachęca przewodniczący Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego bp Kazimierz Gurda w liście z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.  
 
 Komunikat z posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski
2017-02-01 11:00
Polityka prorodzinna realizowania przez Rząd RP i Kościół katolicki oraz ochrona danych osobowych w instytucjach kościelnych to główne zagadnienia, które były omawiane podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie odbyło się 1 lutego br. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. 
 
Prymas Polak: duchowny ma się troszczyć, by młodzi potrafili odkrywać powołanie
2017-01-31 12:00
Duchowny ma się troszczyć o to, by inni, zwłaszcza młodzi ludzie, potrafili odkrywać swoje życiowe powołanie – powiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski w rozmowie z KAI, podsumował spotkanie Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski, które dotyczyło m.in. listu do kapłanów na Wielki Czwartek. Obrady miały miejsce 31 stycznia w Sekretariacie KEP w Warszawie. 
 
20 lat czuwań nocnych w Amerykańskiej Częstochowie
2017-01-30 14:00
W ostatnią sobotę miesiąca, 28 stycznia 2017 roku odbyło się w Sanktuarium w Amerykańskiej Częstochowie Czuwanie Nocne. Jednak tym razem było ono jeszcze bardziej wyjątkowe.  
 
Zachęta metropolity górnośląskiego do modlitwy za osoby życia konsekrowanego
2017-01-29 12:00
Z okazji zbliżającego się Dnia Życia Konsekrowanego metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc skierował do kapłanów archidiecezji katowickiej list, w którym zachęca do modlitwy za ten stan życia w Kościele. Metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc skierował do kapłanów archidiecezji katowickiej list, w którym zachęca do modlitwy za osoby życia konsekrowanego. 
 
Abp Jędraszewski: podejmijmy radosny trud głoszenia Chrystusa współczesnemu świat
2017-01-28 14:00
Proszę Was z całego serca: podejmijcie wraz ze mną radosny trud głoszenia współczesnemu światu Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka – zwrócił się do biskupów, duchownych i świeckich archidiecezji krakowskiej abp. Marek Jędraszewski. W katedrze św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu odbyły się uroczystości objęcia posługi biskupiej przez nowego metropolitę krakowskiego. 
 
Posłanie diakonów na staże duszpasterskie
2017-01-27 11:00
Metropolita górnośląski arcybiskup Wiktor Skworc wręczył w piątek wieczorem dekrety 19 diakonom posyłając ich na staże duszpasterskie. Rozpoczną się one 12 lutego i potrwają do 30 kwietnia 2017 roku. 
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...