logo
Sobota, 18 sierpnia 2018 r.
imieniny:

Bogusława, Bronisława, Ilony, Heleny, Agapita – wyślij kartkę

Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Misterium zaśnięcia Niepokalanej w Piekarach
2018-08-16 12:00
Tłumy wiernych wzięły udział w „Misterium Zaśnięcia Niepokalanej”, które odbyło się w Sanktuarium w Piekarach Śląskich.Uroczystymi nieszporami z Wniebowzięcia NMP  rozpoczęły się dwudniowe uroczystości, które są również duchowym przygotowaniem do zbliżającej się w niedzielę 19 sierpnia, pielgrzymki kobiet i dziewcząt. 
 
Dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego
2018-08-16 11:00
Kongregacja do spraw Świętych przesłała do Archidiecezji Warszawskiej dekret o heroiczności cnót Czcigodnego Sługi Bożego, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dokument powstał po grudniowej decyzji papieża Franciszka, który zaaprobował wniosek Kongregacji do spraw Świętych o uznanie heroiczności cnót m. in. kard. Stefana Wyszyńskiego i polecił przygotowanie dekretu.
 
Głoś Jezusa, stawką jest życie
2018-08-16 10:00
- Niechcący przerwaliśmy protest przeciw "łamaniu konstytucji" na rynku w Cieszynie - wspominał na Dniu Wspólnoty w Ustroniu Patryk, gimnazjalista z Katowic-Piotrowic. Jak to się stało? - Ludzie woleli słuchać, jak śpiewamy o zmartwychwstałym Jezusie, więc podeszli do nas. Ci od konstytucji się zniechęcili i sobie poszli - relacjonował. 
 
Po raz 26. wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Ostrej Bramy
2018-08-16 09:00
Blisko 400 osób wyruszyło z Białegostoku w 26. Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce Wilna. Zainaugurowała ją uroczysta Msza św., której przewodniczył metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Mocni w Duchu”. Wraz z pielgrzymami na pątniczy szlak wyruszył bp Henryk Ciereszko.
 
Przewodniczący Episkopatu: Wniebowzięcie Maryi przypomina o naszej duchowej drodze
2018-08-15 17:00
We Wniebowzięciu Maryi podziwiamy chwałę, do jakiej została powołana Maryja, która przeszła przed nami duchową drogę, na którą my weszliśmy poprzez chrzest wiążąc nasze życie z Chrystusem – mówił w uroczystość Wniebowzięcia NMP abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski uczestniczył w obrzędzie składania ślubów wieczystych przez siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii zagranicznej w podpoznańskim Morasku. 
 
Modlimy się do Ciebie, Maryjo wniebowzięta!
2018-08-15 14:00
Na Jasnej Górze trwają obchody największej w roku uroczystości - Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Każdego roku na to święto wędrują na Jasną Górę dziesiątki tysięcy pielgrzymów - według ostatnich statystyk, przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na Jasną Górę przybyły 52 piesze pielgrzymki, a w nich 66 tys. osób. 
 
Abp Depo: chodzi o zwycięstwo moralne prawdy i miłości
2018-08-15 13:00
Prośmy o tchnienie Ducha Świętego. Dzisiaj chodzi o zwycięstwo moralne prawdy i miłości – mówił metropolita częstochowski abp Wacław Depo w homilii wygłoszonej podczas głównych uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, na Jasnej Górze. Mszy św. przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.  
 
'Mazowsze' śpiewa na Jasnej Górze
2018-08-15 12:00
Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny występuje w środę, 15 sierpnia na jasnogórskim Szczycie. W czasie Sumy Pontyfikalnej artyści wykonali m.in. „Mszę Koronacyjną” W.A. Mozarta C-dur (KV 317), a tuż po modlitwie zabrzmi jeszcze koncert pieśni religijnych. Śpiewali także w czasie Misterium przed Eucharystią.  
 
Modlitwa za Ojczyznę w Święto Wojska Polskiego
2018-08-15 11:00
​„Dziękujmy Bogu za naszą Ojczyznę, Rzeczpospolitą Polskę, i błagajmy Go, by obroniła nie tylko swoją polityczną, ale przede wszystkim duchową niepodległość i suwerenność poprzez trwanie nieugięte przy swoich chrześcijańskich korzeniach. Modlimy się za Polskę, aby była Bogiem silna i silna wiarą swych córek i synów” - mówił abp Tadeusz Wojda podczas Mszy św. w archikatedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku. Metropolita białostocki przewodniczył modlitwie w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego w 98.rocznicę Bitwy Warszawskiej. 
 
Rzecznik Episkopatu: 15 sierpnia okazją do dziękczynienia za stulecie niepodległości Polski
2018-08-15 10:00
  Niewiele brakowało, byśmy stracili niepodległość zaledwie dwa lata po jej odzyskaniu. Groziła nam kolejna okupacja, gdyby nie zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 r., zwane „Cudem nad Wisłą”, a którego rocznicę obchodzimy właśnie 15 sierpnia. Dlatego uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz rocznica Cudu nad Wisłą są dobrą okazją do dziękczynienia za stulecie niepodległości Polski i do zawierzenia Matce Bożej przyszłości naszej ojczyzny – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...