logo
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego, Fidelisa, Grzegorza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Tak dla Życia! XII Marsz Świętości Życia przeszedł ulicami Warszawy
2017-04-02 15:00
Tysiące warszawiaków wzięło udział w niedzielę 2 kwietnia w XII Marszu Świętości Życia. Pod hasłem "Tak dla Życia" przeszli wraz z kard. Kazimierzem Nyczem z Placu Zamkowego do bazyliki Świętego Krzyża. Marszowi towarzyszyła akcja "Pielucha dla Malucha", w czasie której zbierano artykuły niemowlęce dla Domów Samotnej Matki w Chyliczkach i Zielonce.  
 
12. rocznica śmierci Jana Pawła II
2017-04-02 13:00
Jan Paweł II zostawił ogromne dziedzictwo, które Polska powinna wykorzystać – mówi o tym kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, wspominając świętego Papieża Polaka. 2 kwietnia mija 12. rocznica śmierci Jana Pawła II. 
 
Uczymy się Polski
2017-04-02 11:00
4. Pielgrzymka Środowiska Narodowego odbyła się w sobotę, 1 kwietnia na Jasnej Górze. W sanktuarium zgromadzili się przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i wielu różnych organizacji patriotycznych. Obecni byli: Bartosz Berk, prezes Młodzieży Wszechpolskiej oraz Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i prezes honorowy Młodzieży Wszechpolskiej.  
 
”Moda na rozwód. Naprawiać czy wyrzucić?”. Debata o małżeństwie podczas Targów Wydawców Katolickich
2017-04-02 09:00
Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy drugiej z cyklu "debat rodzinnych" przygotowanych podczas XXIII Targów Wydawców Katolickich przez Stację7 i archidiecezję warszawską. 
 
Łódzkie misterium Męki Pańskiej już po raz piąty!
2017-04-01 17:00
  Misterium rozpoczęło się od sceny modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu, która miała miejsce w parku im. Henryka Sienkiewicza. Następnie Pasażem Schillera, uczestnicy Misterium przeszli na ulicę Piotrkowską, a następnie na Plac Wolności, gdzie miała miejsce scena ukrzyżowania Chrystusa. 
 
Abp Skworc: Potrzebny jest przełom na poziomie etyki mediów, kultury i komunikacji
2017-04-01 15:00
Te słowa zostały powiedziane przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca podczas sobotniego Dnia Skupienia Ludzi Mediów w Piekarach Śląskich. – Nie można produkować „sądów”, a często dziennikarstwo jest wypowiadaniem sądów bez prawdy – dodał. 
 
Koncerty pasyjne wg projektu ”14 katedr”
2017-04-01 14:00
W sobotę 1 kwietnia w bazylice archikatedralnej pw. Świętej Rodziny częstochowianie uczestniczyli w koncercie pasyjnym „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”.   
 
Oratorium w archikatedrze i czuwanie na Placu Piłsudskiego. Warszawa uczci 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II
2017-03-31 12:00
W niedzielę, 2 kwietnia, od godz. 21.00 zapraszamy na wieczorne skupienie i modlitwę na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Przedstawiciel Wojska Polskiego wykona utwór „Cisza”. Tradycją jest też obecność Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Krótki koncert przepleciony będzie słowami Jana Pawła II. 
 
Jim Caviezel: ”Jan Paweł II przyniósł Polsce pokój i nadzieję”
2017-03-31 10:00
Spotkanie z osobistym sekretarzem Jana Pawła II stało się okazją do rozmowy o szczególnej roli Papieża Jana Pawła II w zmianach, jakie zaszły w naszej części Europy. Aktor Jim Caviezel odwiedził wczoraj nasze Sanktuarium, gdzie modlił się przy relikwiarzu z krwią św. Jana Pawła II.  
 
Prymas do zadań specjalnych
2017-03-31 09:00
- Od pierwszych dni mojego biskupstwa, kładłem duży akcent na duszpasterstwo wśród ludzi młodych - mówił abp Wojciech Polak podczas wywiadu dla KAI. Duszpasterstwo młodzieży to także jeden z priorytetów duszpasterskich, które wymienił zaraz po ogłoszeniu nominacji na arcybiskupa gnieźnieńskiego, a jego ingres pokrył się z datą spotkania młodzieży na Lednicy w 2014 roku.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...