logo
Piątek, 22 czerwca 2018 r.
imieniny:
Pauliny, Sabiny, Tomasza, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jasełka w wykonaniu Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej
 


Jak co roku na początku stycznia w Sanktuarium trwają przygotowania do tradycyjnego koncertu kolęd i jasełek, które w najbliższy czwartek, 5 stycznia o godz. 17.30 wystawią uczniowie z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej. 
 
Jasełka wypełnione będą pięknym śpiewem kolęd, które zaśpiewa chór szkolny. Oprawę muzyczną Jasełek przygotują uczniowie klas starszych. Uczniowie klasy pierwszej na zakończenie zatańczą poloneza. Na przedstawienie zaproszeni zostali m.in.: grono pedagogiczne szkoły na czele z dyrektor Jolantą Sosińską, rodzice, rodzeństwo oraz babcie i dziadkowie uczniów. 
 
„Szkoła przygotowuje jasełka, muzykę, śpiewy i tańce. Zaangażowane są wszystkie dzieci, a więc ponad 100 wykonawców z orkiestrą na różnych instrumentach, w recytację, śpiewy kolęd. Ukazuje całe misterium Bożego Narodzenia - powiedział o. Nikodem Kilnar, Kapelan Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej – Jest to szczególny dzień, kiedy dzieci będą nam głosić Słowo Boże, objawiając tajemnicę miłości Boga, która została nam objawiona w Jezusie Chrystusie, naszym Panu”. 
 
„W tym roku zobaczymy poloneza na podkładzie kolędy ‘Bóg się rodzi’, usłyszymy solowe oraz chóralne wykonania kolęd oraz króciutki montaż słowny” - mówi Anna Kowalczyk, katechetka Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej. 
 
Na zakończenie spotkania zgromadzeni goście połamią się opłatkiem i złożą sobie życzenia. 
 
Wstęp na Jasełka jest wolny, serdecznie zapraszamy, zwłaszcza wszystkie dzieci!
 
www.jasnagora.com
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama