logo
Sobota, 26 maja 2018 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Świecka Misjonarka z Tomaszowa Mazowieckiego
 


Za kilka dni, minie dokładnie rok, kiedy ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, ówczesny Metropolita Łódzki, podczas uroczystości ogłoszenia św. Antoniego z Padwy patronem Tomaszowa, w sposób uroczysty posłał na misje świecką misjonarkę panią Katarzynę Nowakowską.
 
Po długim czasie przygotowań w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, po błogosławieństwie i posłaniu przez biskupa, długoletnia tomaszowska katechetka, zaangażowana w prace z dziećmi, wyjechała do Peru, aby tam służyć swoimi talentami i życiem głosić Jezusa Chrystusa.
 
Pani Katarzyna posługuje wśród dzieci, gromadzących się przy franciszkańskiej misji w Pariacoto, gdzie uczy prawd katolickiej wiary, katechizmu i biblii, a także języka hiszpańskiego.
 
Franciszkańska Misja w Pariacoto, znana jest w całym świecie przez posługę dwóch franciszkanów o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy zostali zamordowani, a dwa lata temu, a 5 grudnia 2015 roku zostali wyniesieni do chwały ołtarzy, jako błogosławieni męczennicy Kościoła Katolickiego.
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl