logo
Piątek, 15 grudnia 2017 r.
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Ninony, Niny, Waleriana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 

ISMCH

___________________
 
 reklama
 

Humor

z naszego forum pomocy (aD. 2004)

Jak sie zachowac wobec katastroficznych wizji konca swiata?

a) Nie podniecać się. Jest podniecenie stymulujące i deprymujące. To jest to drugie.
b) Sam słyszałem kazanie, nie pomnę ile lat temu, na którym pobożny skądinąd ksiądz zapowiadał koniec świata bodajże na rok 1997 (pewnie dorwał akurat Nostradamusa). No i co? Rok 1997 dawno minął, a świat istnieje. A co - ksiądz nie człowiek? To się zdaje się nazywa pomroczność jasna, albo coś koło tego. Pismo Święte rzecz przedstawia w trochę innej perspektywie. A jeśli o mnie osobiście chodzi, to już się nie mogę doczekać: Będzie wreszcie ten koniec świata, czy nie?
...szkoda, że na to pytanie Verba Docent, ani nikt inny mi nie odpowie. (To znaczy: będzie, będzie, tylko kiedy? Przyjdź Panie Jezu!).
Michał

----------

Kobieta myje garnki i nożem zeskrobuje brud z patelni teflonowej.
Do kuchni wchodzi maz i mowi:
- Zglupialas? Dlaczego skrobiesz nozem po teflonie?
- Sam jestes poteflon!

-----------

Lekarz radzi pacjentce:
- Zalecam pani częste kąpiele, dużo ruchu na świeżym powietrzu. I proszę się ciepło ubierać.
Po powrocie do domu ta sama pani mówi mężowi:
- Lekarz polecił mi pojechać na tydzień na Bermudy, później w Alpy na narty. Ach, zapomniałam. Uparł się jeszcze, żebyś kupił mi futro!

-----------

Policjant zatrzymuje kierowcę i mówi:
- Już po raz drugi upominam pana, że jadąc, gubi pan towar.
Na to kierowca:
- A ja po raz drugi mówię panu, że jest gołoledź, a ja jadę piaskarką.

-----------

 Prąd jest coraz gorszy. Widzę to wyraźnie po tym jak długo uruchamia mi się komputer. Rok temu, jak go kupiłam, to prąd był dobrej jakości i komputer uruchamiał mi się błyskawicznie. Teraz muszę czekać bardzo długo. Programy też otwierają mi się długo. Uważam, że wysoka cena musi iść w parze z wysoką jakością. Nie bedę płaciła za taki beznadziejny prąd.

-----------

automatyczna sekretarka telefoniczna:

Tu rezydencja Brown'ow. Połączyłeś się akurat w trakcie naszej kolejnej kłótni. Zostaw wiadomość na taśmie, a oddzwoni to z nas, które się tym razem nie wyprowadzi do matki.

anegdoty mozna przysylac na adres

 

Patron Dnia

św. Ninona
 
dziewica

Chrześcijaństwo zostało zaszczepione w Gruzji pod koniec III wieku. Legenda przypisuje to apostolskiej działalności św. Ninony, która dostała się tam jako branka wojenna. Wokół tej świętej, przez Martylologium Rzymskie zwanej po prostu Chrystiana - Chrześcijanka, a przez Gruzinów – Ninona, narosło wiele legend. Najbardziej wiarygodna zdaje się najstarsza i najprostrza wersja, którą gruziński książe Bakur podał Rufinowi z Akwilei, historykowi Kościoła z IV wieku po Chrystusie. Ninona wywarła na tubylcach wrażenie przez swoją dobroć i pobożność, a przede wszystkim dzięki cudownemu uzdrowieniu chorych w imię Chrystusa, swojego Boga. Jej modlitwy miały nawrócić wielu tubylców, podobno nawet króla i królową. Za jej przyczyną został wzniesiony kościół o tak cudownej architekturze, iż lud zaczął żądać, aby również go ochrzczono. Król miał wysłać posła do cesarza Konstantyna, prosząc o biskupów i księży dla kontynuacji i rozszerzania dzieła św. Ninony.

jutro: św. Adelajdy

wczoraj
dziś
jutro