logo
Wtorek, 27 czerwca 2017 r.
imieniny:
Cypriana, Emanueli, Władysława, Cyryla – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
skrzynka intencji
 
___________________
 
 reklama

Humor

W samolocie stewardesa zwraca się do Jana Pawła II:
- Może drinka?
- A na jakiej jesteśmy wysokości?
- 5 tysięcy metrów - melduje stewardesa.
- A to nie, dziękuję. Za blisko Szefa.

*** 

Rano w biurze:
- Stary, skąd masz takie limo pod okiem?!
- A, bo jak się wczoraj wieczorem modliliśmy przy stole i mówiliśmy "ale zbaw nas ode złego", to niechcący spojrzałem na teściową...

*** 

Mama do Jasia:
- Jasiu, zmień rybkom wodę.
- Mamusiu, ale one jeszcze tej nie wypiły...

*** 

Mała stonoga pyta mamę:
- Mamo, kto to jest człowiek?
- To taka istota, której brakuje 98 nóg.

*** 

Na kursie spadochroniarstwa dla początkujących przyszła pora na zadawanie pytań instruktorowi... Jeden z kursantów zapytał:
- Jeśli mój spadochron główny się nie otworzy, i nie otworzy się również zapasowy, to ile będę miał czasu na dalsze działania zanim uderzę w ziemię?
- Całe życie...

*** 

Jedzie wysoko załadowana ciężarówka. Kierowca cwaniaczek chciał przejechać pod mostem, ale niestety zaklinował się. Na miejsce przyjechała policja, patrzy i mówi:
- No i co? Zaklinował się pan?
Na co kierowca:
- Nie! Wiozłem most i mi się paliwo skończyło!

*** 

Miałam wpaść do koleżanki. Akurat w jej bloku był remontowany dach i nad wejściem do klatki stało takie drewniane rusztowanie, które miało chronić przed spadającymi dachówkami. To dziadostwo stało nad jej klatką chyba z miesiąc. Podchodzę do drzwi - zamknięte. Ciągnę i nic. Wiem, że domofon od paru lat nie działa. Piszę smsa do kumpeli, żeby zeszła na dół i otworzyła od środka bo stoję i czekam. Po chwili sms "Nie ma cię". I wtedy załapałam, że przestawili rusztowanie i stoję pod niewłaściwym wejściem.
Mówię jej potem co się stało, a ona:
- To jeszcze nic, jak dostałam sms, to zbiegłam na dół jak stałam, na schodach sąsiad się na mnie dziwnie patrzy, na chodniku ludzie też, ciebie nie zauważyłam i tak stoję i piszę smsa, dopiero jak ktoś zatrąbił klaksonem to zaczaiłam, że ciągle trzymam szczoteczkę i zęby myje...

*** 

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8345950&rfbawp=1150032959.107&ticaid=11c47

*** 

Roztargnieni 

Ludzie roztargnieni
Wkładają rękę do cudzej kieszeni.

Jan Sztaudynger

 

Patron Dniaśw. Cyryl Aleksandryjski
 
biskup i doktor Kościoła

Św. Cyryl urodził się w Aleksandrii w Egipcie około roku 376. Wierząc niezachwianie, że Najświętsza Maryja Panna była matką Boga, wystąpił przeciwko Nestoriuszowi, patriarsze Konstantynopola, który utrzymywał że Jezus Chrystus zrodził się z Maryi wyłącznie jako człowiek, boskość zaś została mu nadana potem z powodu Jego wielkich zasług. Jego zasługą przede wszystkim potępienie błędów nestoriańskich i zdefiniowanie nauki katolickiej: dwie natury, Boska i ludzka, złączone są w jednej Boskiej osobie Chrystusa; stąd Najświętsza Panna jest prawdziwie matką Boga a nie tylko matką człowieka Chrystusa. Św. Cyryl przewodził soborowi Efeskiemu, który potępił Nestoriusza i jego doktrynę. Cyryl drogo jednak zapłacił za to zwycięstwo, spotkało go bowiem wiele cierpień ze strony Nestoriusza i jego zwolenników. Św. Cyryl pozostawił wiele traktatów egzegetycznych, był też autorem apologetycznego dzieła przeciwko Julianowi Apostacie. Zmarł 27 czerwca 444 r.


jutro: św. Ireneusza

wczoraj
dziś
jutro