logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: majka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-26 22:23

Nie chodzi mi o sytuację, kiedy komuś źle życzymy. Mam na myśli osobę bardzo chorą i bardzo cierpiącą, nie mającą szansy (z ludzkiego punktu widzenia) na poprawę zdrowia. Od dawna modlę się o zdrowie dla tej osoby, wiem, że nie ja jestem wyrocznią i nie mam żadnego prawa do decydowania o tym, co jest dla tego kogoś najlepsze, ale jestem całkowicie bezradna wobec ogromu cierpienia, które dotyka osobę bardzo mi bliską - moją mamę...Chcę Ją mieć jak najdłużej, ale bezradność i niemoc w tej sytuacji powodują, że pragnę, by nie cierpiała. Proszę Boga, bym mogła chociaż częściowo cierpieć ,,za Nią,, by Ona mogła choć trochę odpocząć od bółu i niemocy...Wiem, że to nierealne...pytam więc, czy można się modlić o czyjąś śmierć?

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Anna Maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-26 22:42

Można się modlić o szczęśliwą i bezbolesną śmierć. Jednak zaufaj Panu-On wie co jest dobre. Ja się modliłam o szczęśliwą śmierć dla mojej kochanej babci. Codziennie widziałam ogrom jej cierpienia i nie mogłam jej pomóc. Miłosierny Ojciec wysłuchał mojej modlitwy. Ale przyznam szczerze: to była najpiękniejsza śmierś jaką kiedykolwiek w życiu widziała. Z jednej strony czarna rozpacz-z durgiej-ogromna radość, że jeż nie cierpi (umarła na raka), że jest z Bogiem w niebie i może się cieszyć jego widokiem.

Ja nie chcę radzić-sama najlepiej wiesz co masz zrobić. Będę się modliła za Twoją mamę. Zaufaj Panu.

Pokój Tobie

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2005-11-26 22:47

O dobrą śmierć zawsze możemy i powinniśmy się modlić. Co do właściwego pytania: Czy Twoja Mama jest pojednana z Bogiem? Ponadto cierpienie zawsze można ograniczyć, nie jest możliwe jego zlikwidowanie. Pamiętaj również, że cierpienie Tu to tylko chwila, lepiej tu niż Tam. I że cierpienie nie powinno być bezowocne, nawet, jeśli Twoja Mam już nie może, Ty je wykorzystaj.

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2005-11-26 23:09

O dobrż śmierć nie tyle można ile powinno się modlić i nie ma w tym nic złego. Pracując w hospicjum wiele razy się o nią modliłam. O dobrą w Jego (Boga) rozumieniu, nie moim bo bólu i cierpienia nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Poza tym czy śmierć w kontekście wiary jest czymś złym? czy prosząc o nią prosisz o coś złego?

A i jeszcze jedno, z nieco innej beczki - jak zajrzysz do brewiarza, tam ostatnia godzina dnia kończy się prośbą: "noc spokojną i śmierć szczęśliwą niech nam da Bóg wszechmogący..."
Pozdrawiam :)

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-26 23:43

Witaj.
Kiedy moja Babcia była w terminalnym stadium raka i widizalem że się męczy, wziołem ja za ręke i modliłem się aby Bóg ulżył jej cierpienią i zabrał ją do siebie. To była sobota i w te sobote zmarła.
Bardzo jestem Bogu wdzięczny że wysłuchał mojej modlityw i nie dopuścił do tego aby dłużej cierpiała.
Pozdrawiam

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: maryla (---.sympatico.ca)
Data:   2005-11-27 00:36

mozna sie modlic o smierc drugiej osoby , o dobra smierc, tzn: aby mogla z czystym sercem odejsc z tego swiata i o ile taka jest wola Boza o ulzeniu w cierpieniu. Kiedy moi Rodzice umierali prosilam o dobra smierc pomimo ze nie zdawalam sobie sprawy jaka to jest ta dobra smierc.
Byc moze ze moja odpowiedz nie jest wlasciwa, tylko moje wlasne przemyslenia (tym bardziej ze o ile sie nie myle widzialam modlitwe o dobra smierc), ale tym juz sie zajmie moderator.

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Basia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 10:44

A dlaczego nie można się pomodlić o uzdrowienie i życie? Czy za malo mamy wiary, żeby wierzyć, że wszechmogący Bóg może uzdrowić, a nie tylko przynieść śmierć?
Oczywiście- to Bóg decyduje. Można by jednak najpierw Jego w modlitwie zapytać, jaka jest Jego wola w sprawie chorej osoby. On da przekonanie, czy to jest choroba na śmierć, czy też moze dać uzdrowienie.
Ale osobiście myślę, że przede wszystkim należy modlić się o życie.
Hiskiasz bardzo cierpial i prosil o życie. Pan cofnąl dla niego czas. Hiob przeszedl niewyobrażalne cierpienia. Wrócil do życia, zdrowia i byl świadectwem zwycięstwa nad diablem. Nie należy rezygnować z nadziei.
Jeśli nam samym brakuje sil, również należy się o nie modlić, podzielić się z brzemieniem z kimś jeszcze, jeśli samemu trudno udźwignąć.
Przeżylam niejedno- i z wielu rzeczy Bóg mnie wydźwignąl. Trzeba WIERZYĆ.

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Verba Docent (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 10:47

Modlitwa to prośba skierowana do Ojca Niebieskiego. Jego można prosić o wszystko, no bo kogóż innego jak nie Jego? A to, czy On te prośby spełni, to już Jego sprawa. Napewno dobrze pokieruje stanem rzeczy. No bo kto jak nie ON?

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: zyjatko (---.crowley.pl)
Data:   2005-11-27 11:00

“Kościół zachęca nas do przygotowania się na godzinę naszej śmierci ("Od nagłej i niespodziewanej śmierci wybaw nas, Panie": Litania do Wszystkich Świętych), do proszenia Matki Bożej, by wstawiała się za nami "w godzinę śmierci naszej" (modlitwa "Zdrowaś Maryjo"), oraz do powierzenia się świętemu Józefowi, patronowi dobrej śmierci. (KKK 1014)

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Marta (195.150.224.---)
Data:   2005-11-27 11:16

A co powiedzialaby Twoja Mama jakby sie dowiedziala, ze sie w takiej intencji modlisz? Jesli Ona chce juz odejsc do Boga, to spokojnie mozesz wspierac modlitwa Jej pragnienie.

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 12:31

gdy umierał moj dziadek modliłam sie by przeżył choć miał raka złoślwiego i zostało mu mało czasu nie przyjmowałam infromacji ze mogłoby go zabraknąć nie być przy mnie gdy płacze kto stawałby po mojej stronie a jednak w sercu chciałam aby nie cierpiał gdy ja go widzialam ostatni raz wygladal dobrze rozmawiał ze mna chodził ejszcze potem juz nie było mi dane go zobaczyć ale wierze że siedzi sobie w niebie i patrzy na mnie i za to CHWAŁA PANU...

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: beton (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 13:12

może porozmawiaj o tym z mamą - o co ona chciałaby, żebyś modliła sie w jej intencji; Twoja mama najlepiej Ci odpowie na to pytanie i może podczas tej rozmowy będziecie bardzo blisko - bezradność i cierpienie przestaną Was oddzielać; wybacz, jeśli Cię źle zrozumiałem

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Magda (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-12-14 17:07

Gdy proszę Boga o coś ważnego dla mnie albo moich bliskim, na koniec mówię zawsze: "Twoja wola niech będzie Panie a nie moja". Bóg sam wie najlepiej co zrobić w danej sytuacji. On pomoże.

 Re: Czy można się modlić o czyjąś śmierć?
Autor: Grzesiu (---.interkonekt.pl)
Data:   2019-09-25 22:50

Gdy moja mama cierpiała na raka, było mi bardzo źle z tym, ze wszystko ją boli, że nie może jeść, bardzo słabnie.
Moja modlitwa była taka, że prosilem Boga aby ulżyl w cierpieniu, Boże niechaj już nie cierpi, zdecyduj aby ją uzdrowić lub weź ją do siebie.
Mama zmarła, tak zdecydował Najwyższy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: