logo
Środa, 07 czerwca 2023 r.
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta, Wiesława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
4. Pielgrzymka Kobiet
2023-05-21 16:00
Pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” na Jasnej Górze odbyła się 4. Pielgrzymka Kobiet. Była wołaniem za niewiastami o łaskę odwagi i bycia świadkiem Jezusa za przykładem niezwykłej kobiety - Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, która odważnie stawiała granice złu ratując nowe życie w obozie w Auschwitz. - Swoją niezłomną postawą przypomina nam, że życie ludzkie jest święte i trzeba go bronić zawsze - mówił bp Wiesław Szlachetka, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.
 
Rzecznik KEP: Potrzeba nam dziś siły, jaką miał św. Andrzej Bobola
2023-05-21 13:00
Potrzeba dziś duchowego przebudzenia, nawrócenia i nowej nadziei. Potrzeba nam tej siły i mocy, jaką miał Andrzej Bobola – mówił ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski 21 maja 2023 r. w homilii wygłoszonej podczas uroczystości wprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli do kaplicy zakopiańskiej „Księżówki”. Mszy św. przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
 
Zaproszenie do Piekar Śląskich
2023-05-21 10:00
Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 28 maja 2023 r.
 
Abp Marek Jędraszewski do medyków: Jesteście u Boga na służbie miłości
2023-05-21 10:00
Z udziałem przedstawicieli różnych środowisk medycznych, pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego z Krakowa na Jasnej Górze odbyły się główne uroczystości 99. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia. Dziękowano za ich troskę nie tylko o zdrowie ciała, ale też o zdrowie ducha oraz za heroiczną walkę o życie w czasie pandemii i pomoc okazywaną Ukraińcom. Proszono, by każdy pracownik był dobrym samarytaninem a każdy chory ich bratem i siostrą.
 
O jedność ducha - 34. Pielgrzymka Telekomunikacji
2023-05-20 17:00
Po raz 34. na Jasną Górę przybyli pracownicy Telekomunikacji. Jedną z głównych intencji była modlitwa o pokój w Ukrainie, za dzieci cierpiące z powodu wojny. Głównym organizatorem pielgrzymki była Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”. Branża telekomunikacyjna jest jednym z najlepiej rozwijających się sektorów współczesnej gospodarki.
 
Abp Ryś do Nadzwyczajnych Szafarzy: najlepsze co możemy zrobić, to zanieść Jezusa!
2023-05-20 15:00
- Wielu z nich chodziło codziennie rano do kościoła, bo nie umieli inaczej rozpocząć dnia – jak od Mszy św. z Komunią Świętą, ale teraz są w sytuacji bardzo trudnej, w sytuacji trudnego wyzwania, bo albo choroba ich unieruchomiła, albo się mierzą ze swoim wiekiem, ze swoją samotnością.
 
Z udziałem tysięcy pielgrzymów trwa Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym
2023-05-20 13:00
Z udziałem tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze trwa 40. Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Jubileuszowe spotkanie z konferencjami i świadectwami, jest przede wszystkim czasem dziękczynienia, ale i zaproszeniem do nowego otwarcia na działanie Ducha Św., który ma moc przemiany życia.
 
Życzenia Konferencji Episkopatu Polski dla abp. Marka Jędraszewskiego z okazji złotego jubileuszu święceń kapłańskich
2023-05-20 11:00
Na początku Mszy św. z okazji złotego jubileuszu święceń kapłańskich abp. Marka Jędraszewskiego głos zabrał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
 
Jubileusz 45-lecia istnienia w Polsce wspólnot „Wiara i Światło”
2023-05-20 10:00
- Oni mają wyższy iloraz serca i uczą nas, żeby kochać i być kochanym - mówią o osobach z niepełnosprawnością intelektualną ich rodziny i przyjaciele. Za 45 lat istnienia w Polsce wspólnot „Wiara i Światło” dziękowali na Jasnej Górze przedstawiciele prowincji południowej i północnej.
 
Iskra, która rozpali życie - Paulińskie Rekolekcje Powołaniowe już za tydzień
2023-05-19 17:00
- Daj Bogu szansę, by dowiedzieć się jakie z Tobą wiąże nadzieje - to zachęta do odkrycia drogi życiowej dla młodych mężczyzn w ramach Paulińskich Rekolekcji Powołaniowych. Rozpoczną się one na Jasnej Górze już za tydzień, 26 maja, a zakończą 28 maja.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...