logo
Poniedziałek, 24 września 2018 r.
imieniny:
Dory, Gerarda, Maryny, Hermana, Pacyfika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Zakończył się Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków
2018-09-20 10:00
Pod hasłem „Źródło teologii: Pismo Święte w Tradycji” odbył się w Krakowie doroczny Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków. W spotkaniu uczestniczyli naukowcy z wielu ośrodków uniwersyteckich polskich i zagranicznych.   
 
Kard Tagle: Wróćcie do domu, którym jest Posługa Miłości!
2018-09-20 09:00
O miłości pastoralnej, która przejawia się w codzienności kapłańskiej na trzy sposoby poprzez posługę miłości, posługę uświęcania, posługę królowania – mówił kardynał Luis Antonio Tagle w trzecim i ostatnim dniu rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Łódzkiej.
 
Bp Muskus: przyprowadzajcie swoje dzieci do kościoła już od najmłodszych lat
2018-09-19 14:00
Stawiajcie Jezusa za wzór swoim dzieciom, prowadźcie je do Niego już od najmłodszych lat – apelował do rodzin bp Damian Muskus OFM w salezjańskim kościele św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Do świątyni, w której modlił się w latach młodości Karol Wojtyła, wprowadzono relikwie jej patrona - najmłodszego polskiego świętego.   
 
Światowe Forum Duszpasterstwa Emigracyjnego i V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy
2018-09-19 13:00
Od 21 do 23 września 2018 r. w Warszawie odbędzie się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. W ramach Zjazdu będzie miało miejsce Forum Duszpasterstwa Polonijnego, w którym weźmie udział bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracyjnego, rektorzy Polskich Misji Katolickich oraz koordynatorzy duszpasterstw polskich poza granicami kraju, siostry zakonne i przedstawiciele laikatu zaangażowani w duszpasterstwa polonijne na świecie.  
 
Dzień Skupienia dla nowych proboszczów i administratorów parafii
2018-09-19 13:00
Abp Wiktor Skworc otworzył i pobłogosławił odnowiony zabytkowy "zameczek" na terenie Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach.  
 
Kard Tagle: Jezus jest bratem, a nie naszym sędzią! – drugi dzień rekolekcji kapłańskich
2018-09-19 12:00
Przypowieści o zaginionej owcy, zgubionej drachmie i o synu marnotrawnym stały się tematem rozważania rekolekcyjnego drugiego dnia kapłańskich ćwiczeń duchownych, które w tym roku dla łódzkiego prezbiterium głosi kardynał Tagle z Filipin.  
 
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w parafiach
2018-09-19 11:00
W niedzielę 23 września w parafiach archidiecezji warszawskiej małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń złożonych w dniu ślubu. Obrzęd ten będzie miał miejsce podczas Mszy świętych – a jego forma zależy od księdza proboszcza.  
 
Jubileuszowe spotkanie młodych u zmartwychwstańców
2018-09-19 11:00
W dniach 28-30 września w Krakowie odbędzie się X Zmartwychwstańcze Spotkanie Młodych. Zgłoszenia na to spotkanie można nadsyłać do najbliższego piątku.  
 
Łódzki presynod o powołaniu i o młodzieży – zakończony!
2018-09-19 10:00
Powołanie – to temat presynodu dla młodych, o młodych i z młodymi. Pomysłodawcą i organizatorem tego spotkania, które odbyło się w katedrze był ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Dzień 18 września nie był przypadkowy, gdyż to właśnie w tym dniu obchodzi się wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Szczególnym gościem łódzkiego presynodu był ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.  
 
Polonia Restituta – Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości
2018-09-19 09:00
Wydział Teologii UWM w Olsztynie włączył się w cykl konferencji organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Radą ds. Społecznych Episkopatu Polski. 24 września odbędzie się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Olsztyn-Kortowo Konferencja „Ekologia - Solidarność społeczna - Zrównoważony rozwój”, organizowana w ramach projektu: „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”...  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...