logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Duszpasterz ubogi i pokorny. 55 lat temu zmarł ks. Aleksander Fedorowicz
2020-07-15 12:00
Dziś przypada 55. rocznica śmierci ks. Aleksandra Fedorowicza, pierwszego proboszcza parafii Izabelin-Laski .Parafianie zapamiętali go jako kochającego duszpasterza, ubogiego i pokornego, który służył im z bezgranicznym oddaniem. Od lat modlą się o beatyfikację duchownego, który zmarł w opinii świętości
 
Misjonarze: sytuacja ofiar koronawirusa jest dramatyczna, potrzebne pilne wsparcie
2020-07-15 11:00
Kraje misyjne zmagają się z problemami gospodarczymi, dostępem do ochrony zdrowia i edukacji, ale pandemia koronawirusa znacząco pogorszyła sytuację mieszkańców państw w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Dorośli i dzieci pozbawieni są dostępu do środków dezynfekujących, maseczek, testów, lekarstw i podstawowej żywności – podkreślają polscy misjonarze i proszą o finansową pomoc dla ofiar Covid-19.
 
Pielgrzymka Krwiodawców i dawców szpiku do Łagiewnik
2020-07-15 10:00
W sobotę – 25 lipca, w liturgiczne wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Hasłem spotkania są słowa: „Wierni Bogu i Ojczyźnie w służbie człowiekowi”.  
 
Św. Bonawentura z Bagnoregio
2020-07-15 09:00
15 lipca przypada wspomnienie św. Bonawentury z Bagnoregio, jednej z najznamienitszych postaci XIII w. i Doktora Kościoła. Był teologiem, filozofem scholastykiem, autorem żywotów św. Franciszka z Asyżu, biskupem, kardynałem. Był także siódmym generałem franciszkanów.
 
Szwecja: doświadczenie pandemii otwiera pole do ewangelizacji
2020-07-15 08:00
Katolicy stanowią w Szwecji niespełna 2 proc. społeczeństwa. Jednakże w aktualnych okolicznościach, mają oni wiele możliwości, aby być mniejszością kreatywną i ewangelizacyjną. Zwraca na to uwagę kard. Anders Arborelius, arcybiskup Sztokholmu. Zauważa on, że podczas kryzysu spowodowanego koronawirusem, wiele osób przekonało się o ograniczeniach kultury konsumpcyjnej i dziś wydają się bardziej otwarci na sprawy religijne i duchowe.
 
Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Górze
2020-07-14 12:00
Podobnie jak 5 lat temu, tak i tym razem, tuż po wyborze na najwyższy urząd w państwie przybył na Jasną Górę prezydent RP Andrzej Duda. Wizyta miała miejsce w poniedziałek, 13 lipca.
 
Niebiańskie wsparcie w szpitalu zakaźnym
2020-07-14 11:00
Do zespołu pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie dołączyła nowa koleżanka. Ma spore doświadczenie zawodowe, jest autorką podręczników dla przyszłych pielęgniarek i świetną nauczycielką zawodu. Od reszty zespołu odróżnia ją fakt... że Kościół czci ją jako błogosławioną.
 
Meminisse Iuvat
2020-07-14 10:00
14 lipca 1958 r. papież Pius XII ogłosił encyklikę Meminisse Iuvat – o modlitwach w intencji prześladowanego Kościoła.
 
III Kongres Młodzieży Polonijnej rozpocznie cykl spotkań online
2020-07-14 08:00
Tegoroczny Kongres Młodzieży Polonijnej będzie pierwszym takim Kongresem online i rozpocznie cykl wirtualnych spotkań, podczas których młodzi będą mogli poznać siebie nawzajem, pogłębić relacje i chrześcijańską formację – powiedział Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Wiesław Lechowicz w zaproszeniu na III Kongres Młodzieży Polonijnej. 
 
Papież: Bóg szczodrze rozsiewa Słowo, nie patrzy na straty
2020-07-14 08:00
„Jaką jesteśmy glebą?” – pytał Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Odniósł się do Ewangelii św. Mateusza (13, 1-23), gdzie Jezus opowiada tłumowi przypowieść o siewcy, który sieje, a ziarno pada na cztery różne rodzaje gleby. Podkreślił, że Słowem Bożym jest sam Chrystus, a zatem przyjęcie Słowa oznacza przyjęcie Jezusa.
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...
 

 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー