Chanel Santini KATOLIK.pl - Portal katolicki dla wierzących, wątpiących i poszukujących
logo
Środa, 08 kwietnia 2020 r.
imieniny:
Amadeusza, Cezaryny, Julii, Waltera, Dionizego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Judaszowe srebrniki
2020-04-07 12:00
Choć starożytni Rzymianie twierdzili, że pieniądze nie śmierdzą, to jednak w Wielki Wtorek czuć zapach zdrady. Najbardziej boli zdrada przyjaciół i tych najbliższych. To bardzo przykre, gdy ktoś, komu ufamy, działa podstępnie przeciw nam. Fałszywe słowa i pocałunki, manipulacje, intrygi. We wtorek Wielkiego Tygodnia czytania ewangeliczne przypominają postać rudowłosego Judasza Iskarioty.
 
#TRIDUUMwDOMU - materiały do liturgii domowej
2020-04-07 11:00
Duszpasterstwo Akademickie Patmos Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wraz z Ruchem Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej przygotowało materiały zatytułowane #TRIDUUMwDOMU, które mogą pomóc w rodzinnym przeżywaniu i celebrowaniu Świętych Dni i Wielkanocy.
 
Triduum Paschalne z Jasnej Góry w Telewizji Polskiej
2020-04-07 10:00
Nabożeństwa Triduum Paschalnego z Jasnej Góry w tym roku będą transmitowane przez Telewizję Polską. Transmisje zostaną przeprowadzone na antenie TVP3 w paśmie ogólnopolskim.
 
 Przewodniczący Episkopatu do pracowników służby zdrowia: dziękuję za pracę z narażeniem własnego życia
2020-04-07 09:00
W Światowy Dzień Zdrowia chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia. Serdecznie dziękuję za pracę i poświęcenie w tych nadzwyczajnych okolicznościach z narażeniem własnego życia i zdrowia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w słowach skierowanych do pracowników służby zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia.
 
Nie żyje ks. prof. Wojciech Życiński SDB
2020-04-07 08:00
Dziś w nocy zmarł ks. prof. Wojciech Życiński SDB, ceniony mariolog, były dziekan Wydziału Teologicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i prorektor PAT.  
 
2020-04-06 12:00
W miniony piątek wystartowała innowacyjna platforma wspierająca lokalny polski biznes – zakupyuswoich.pl! Chcąc ograniczyć transmisję koronawirusa, kilku sądeckich programistów przy współpracy z fundacją Profeto.pl stworzyło platformę, która umożliwia robienie zakupów on-line w małych polskich sklepach spożywczych, wielobranżowych, gospodarstwach rolnych, itp.
 
Olejek nardowy
2020-04-06 11:00
Wielki Poniedziałek pachnie w Ewangelii olejkiem nardowym – w czytaniach podczas Mszy Świętej wspomina się, jak Maria Magdalena namaściła stopy Jezusa tym drogocennym kosmetykiem, wzbudzając gniew Judasza.
 
„Wiara dla każdego” - nowy program katolicki na CDA
2020-04-06 10:00
Z inicjatywy krakowskich Rafael Film i „Pól Dialogu” we współpracy z portalem CDA powstał nowy cykl katolicki. „Wiara dla każdego” porusza najbardziej wartkie tematy na pograniczu wiary i trwającej pandemii. Wśród duchownych, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, znaleźli się m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Jordan Śliwiński, ks. Wojciech Węgrzyniak.
 
Sekretarz Episkopatu: tegoroczny Wielki Tydzień szczególną zachętą do wiary i nadziei
2020-04-06 09:00
Wielki Tydzień, który rozpoczęliśmy, jest w obecnej sytuacji epidemii szczególną zachętą do ożywienia naszej nadziei i zaufania Bogu. To najważniejszy tydzień w roku, w którym przeżywamy najistotniejsze prawdy wiary. Zachęcam wszystkich do szczególnie intensywnej modlitwy w tym czasie – podkreślił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.
 
Rekolekcje dla Radia Maryja i Telewizji TRWAM: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”
2020-04-06 08:00
– Największa wolność ma kształt Chrystusowego miłosierdzia, które jest dobrowolnym służeniem innym, aż po ostateczne wyrzeczenie się siebie - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w czasie pierwszego rozważania rekolekcyjnego dla słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji TRWAM.  
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...