logo
Wtorek, 19 marca 2024 r.
imieniny:
Józefa, Bogdana, Nicety, Aleksandryny – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Forum Dyskusji i Polemik Religijnych



Forum Dyskusji i Polemik Religijnych stanowi odrębną część Forum 'Katolika'. Stwarza możliwość wymiany opinii na szeroko pojęte tematy religijno-społeczne bez ograniczeń światopoglądowych. Zasadniczym kryterium działania Forum Dyskusji jest osobista odpowiedzialność za wypowiadane słowo i podawanie źródła uzasadnień (przynależność wyznaniowa opiniodawcy, nazwa publikacji, z której zaczerpnięto opinię itp.) Redakcja serwisu 'Katolik.pl' nie ponosi odpowiedzialności i nie gwarantuje, że publikowane tu teksty będą zgodne z nauką Kościoła katolickiego. Osoby chcące uzyskać odpowiedzi w duchu wiary katolickiej zachęcamy do odwiedzenia sąsiedniego Forum Pomocy. Prosimy o kulturę języka, poszanowanie godności osób i uczuć religijnych oraz nie rozciąganie wątków. Redakcja Katolik.pl zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów, które wg nas będą wykraczać poza w/w zasady.
 

Mamy nadzieję, że ten sposób prowadzenia forum dyskusji przyczyni się choć trochę do zbliżenia odwiedzających to miejsce internautów do Boga i wzbudzi w nich większą otwartość na bliźnich.

Zapraszamy!

wejście na forum dyskusji:
www.dyskusje.katolik.pl 



Zobacz także
ks. Józef Augustyn SJ
Szukając wokół siebie przyjaźni i bliskości, często nawet nie przychodzi nam do głowy, że można zaprzyjaźnić się z własnymi dziećmi. Każda przyjaźń, także z własnym dzieckiem, zakłada wspólną płaszczyznę zainteresowania. Przyjaciele wspólnie „coś” budują, czegoś poszukują...
 
ks. Józef Augustyn SJ
Pewnego dnia, wychodząc z domu, powiedziałem do rodziców: Idę do kościoła. Po chwili jednak pomyślałem sobie, że powinienem raczej powiedzieć: Wychodzę z kościoła, ponieważ jak każda chrześcijańska rodzina, tak i moja jest kościołem, i to przynajmniej z trzech powodów…
 
ks. Józef Augustyn SJ
Określenie "bojaźń Boża" często budzi wiele nieporozumień. Według niektórych mędrców starożytnych i oświeceniowych, bogów zrodził strach przed naturą, przed życiem i samym sobą. Ale trzeba powiedzieć, że były też okresy, kiedy duszpasterze bardzo skrupulatnie i skwapliwie posługiwali się strachem, jako narzędziem swej duszpasterskiej posługi. Nie trzeba być wielkim znawcą dziejów homiletyki, aby przytoczyć liczne przykłady takiego właśnie, świadomego wzbudzania strachu przed piekłem i wszystkimi innymi ostatecznymi sprawami, aby dostatecznie wstrząsnąć sumieniami wiernych.
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS