logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: basia_priv (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 19:23

Jezus powiedział, ze gdyby nasza wiara była jak ziarnko gorczycy to byśmy góry przenosili...
Jak do tej pory nie udało mi się przeniesc żadnej góry i zapewne żadnej nie przeniose.
Jaka jest więc ta moja wiara?
Czy istnieje coś mniejszego od ziarnka gorczycy?
I czy coś tak maleńkiego Bóg zauważy?

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 19:47

Mnie nawet maleńkiej trawki nie udało się przenieść, a co dopiero drzewa przesadzać. Małej kupki piasku nie ruszyłem, a co myśleć o przenoszeniu gór. Ale zawsze powtarzam: "Wierzę Panie! Zaradź mojemu niedowiarstwu!" (por. Mk 9,24).
I mam nadzieję, że Pan mnie usłyszy.
Ks. Marian

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: Ksawery (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 20:34

Lepiej tak nie próbować siły swojej wiary.
Ledpiej zapytac: czy potrafię odsunąć góre grzechu mojego?
Oto prawdziwy sprawdzian siły wiary.

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: olcinka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 21:09

Twoja wiara jest i tak wielka. Popatrz jeśli wiara jak ziarnko gorczycy góry przenosi to ileż ludzi nie ma nawet takiej wiary, a Bóg wysłuchuje. Staraj się zawsze modlić tak jak wołał biblijny ojcie: "Panie wierzę, ale zaradź niedowiarstwu memu" Mk 9,24.

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-27 21:19

"U was zas nawet wlosy na glowie wszystkie sa policzone.Nie bojcie sie:jestescie wazniejsi niz wiele wrobli"(Łk.12,7)
A skoro pytasz o cos malenkiego-pamietasz slowa wypowiadane przy posypaniu popiolem w Popielec? Jestesmy prochem,ale bardzo cennym,bo nabytym na wlasnosc Jego Krwią.Szczesc Boze:)

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: Beata (---.devs.futuro.pl)
Data:   2005-11-28 09:53

Chyba nikt nie ma tak wielkiej wiary jak ziarnko gorczycy, no może wielcy święci, ale oni za życia też uważali siebie za proch marny... najważniejsze to ufać i wierzyć... ja też mam malutką wiarę, a Bóg często mnie wysłuchuje i umacnia mimo mojej niedoskonałości... ufam i kocham i to jest najważniejsze... jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu... a więc mimo trudności staram sie "pchać" Boga na pierwsze miejsce w moim życiu, chociaż mój grzech często go stamtąd spycha... ale się staram, chcę tego i to jest najważniejsze... mój kolega powiedział mi kiedyś żebym dała sobie spokój z tym wszystkim co robię i na pierwszym miejscu postwiła miłość (miał na myśli chłopaka),a ja mu odpowiedziałam że na pierwszym miejscu w moim życiu to jest Pan Bóg... i wiem, że to jest ważne, bo jeśli ON jest na pierwszym miejscu, a ten chłopak jest dla mnie darem od Niego to wszystko z nim będzie się dobrze układać, bo Bóg nad tym czuwa... a teraz pisząc tą wiadomość do Ciebie zrozumiałam, że to właśnie MIŁOŚĆ postwiłam na pierwszym miejscu, bo BÓG JEST MIŁOŚCIĄ... niesamowita to prawda... a BÓG, który jest MIŁOŚCIĄ nawet pyłek mały mojej wiary doceni, bo każda odrobinka wiary daje zalążek do jej rozwoju, wzrostu... kochaj i rób co chcesz jak mawiał św. Augustyn... życzę powodzenia.

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: Mati (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-28 11:25

A ja czasami myśle że moja wiara to tak skomplikowany temat że aż sie boję o niej mówić a nawet myśleć. Przede wszystkim pokora... Z Bogiem.

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: marek z drogi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-30 13:50

Kiedyś w grocie fatimskiej modliłem się, a z oczu spływały łzy. Prosiłem Matkę Bożą o wiarę bo czułem jak ją tracę. Po skończonej modlitwie podeszła obca kobieta i nagle wypowiedziała słowa: "przepraszam, nigdy nie spotkałam człowieka o takiej wierze". Wpadłem w zdumienie, że przecież ona nie wiedziała o co się modle. A więc co to jest wiara. Nigdy nie używam słowa że jestem wierzący, ale pragne i staram się nim być serdecznie. Pozdrawiam, Marek

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: basia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-11-30 18:23

Dzięki bardzo za wszystkie Wasze odpowiedzi.
Szczególnie dziękuję za tą ostatnią wypowiedź - "markowi z drogi".
To co napisałeś Marku naprawdę jest budujące.

 Re: Moja wiara jest mniejsza od ziarna gorczycy.
Autor: Verba Docent (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-12-01 11:05

Jaka jest taka jest i jakakolwiek jest, to jest świadectwem Łaski Bożej i trzeba się cieszyć, Bogu dziękować i mieć nadzieję, że nie będzie nam odjęta. Znam bowiem ludzi, którzy tę Łaskę utracili i wcale nie są szczęśliwi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: