logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Kasia (---.kabel.net.pl)
Data:   2006-01-02 15:18

witam.
Jestem w wieku 16 lat, w tym roku musze napisac egzamin gimnazjalny do liceum. Boje się, ale mam nadzieje ze bedzie dobrze. Dużo osób zadaje mi pytanie "Kim chcesz być w przyszłości" Zawsze odpowiadam ze nie wiem. Ale wiem. Od jakiegos czasu mysle o tym by zostać siostrą zakonną. Dzisiaj mlodzi ludzie mówią, ze to marnowanie życia, ze to jest głupota usugiwac wszystkim we wszystkim. Ale ja tak nie sadze. Zawsze odpowiadam ze nie wiem kim chce zostac w przyszlosci, bo juz raz mi powiedziano "Ty do zakonu, zakon upadnie' , "Jeszcze Ci sie zmieni"
Faktycznie moze i mi się zmieni, ale na razie o tym nie wiem, żyje myślą że może zostane siostrą zakonną? Co ja mam zrobić , jak postąpić by być bliżej Boga, by zostac powołana przez Boga ??

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: + (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-02 16:10

Modl sie i pracuj.
Modl sie - otwieraj sie na głos Bozy w Tobie tak, abys Mu pozwoliła działac w Tobie.
Pracuj - wykonuj solidnie swoje obowiazki sumiennie, i staraj sie rozwijac tak, jak Duch Swiety prowadzi. Nie zapominaj o odpoczynku.
Staraj sie modlic praca i odpoczynkiem, jak potrafisz, zeby zyc zawsze tak, abys pragneła, zeby Bog Cie widział, zebys dostrzegała Jego miłosc do Ciebie i bliznich, abys w Bozym spojrzeniu odnajdywała moc.
Szczesc Ci Boze.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-02 16:55

Pokój Tobie
Po pierwsze:
"Jezus przywołał uczniów do siebie i rzekł do nich: Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu" Mr 10, 42-45.

Powołaniem chrześćjanina jest służba innym (niezależnie jak się ta służba realizuje)

Po drugie: iść za powołaniem to być szczęśliwym (oczywiście nie w kategoriach tego świata). Kiedyś jeden ksiądz opowiadał o siostrach z jednego z zakonów klauzurowych, powiedział, że widział młode ładne dziewczyny w którch oczach widniało niesamowite szczęście :) więc jak pokazują fakty (a nie ludzkie gadanie) nie jest to marnowanie życia. Gdybyś wiedziała jakie dziewczyny Pan Bóg powołuje do zakonu to byś się nieraz bardzo zdziwiła :) A żaden zakon z tego powodu nie upadł :)

Po trzecie: masz naprawdę dużo czasu na rozeznanie powołania. Znam dziewczyny, które gdy miały tyle lat co Ty chciały zostać zakonnicami, a teraz są żonami i matkami i są szczęśliwe. Co nie oznacza, że Cię zniechęcam :), ale może się oczywiście Tobie to zmienić.

Przez Boga zostałaś powołana już w momencie stworzenia świata, tylko po prostu jeszcze nie wiesz do czego, co nie jest niczym dziwnym, ani strasznym :) Pytaj się Boga do czego Cię powolał, a On to ujawni w odpowiednim miejscu i czasie. Po prostu żyj na codzień tak jak dotychczas, oczywiście w relacji z Jezusem Chrystusem. On Cię będzie prowadził.
Marcin

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: m (---.dot-com.net.pl)
Data:   2006-01-02 20:23

Ave Maria
Droga Kasiu, stoję przed tym samym wyborem. Mam 16 lat, w tym roku piszę egzamin gimnazjalny, nie wiem jaką drogą mam zmierzać. ale wiem, że prowadzi ona do Jezusa :-) Jemu ufam i modląc się, ucząc, wykonując codzienne obowiązki z miłoscią (o ile potrafię, ale bardzo się staram) czekam, aż wskaże mi moje miejsce w tym świecie. Bóg powołał nas już w momencie stworzenia świata, trzeba nie tylko patrzeć, ale i WIDZIEĆ.
z Bogiem
Pozwól - niech Jezus Cię prowadzi.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Maciek (---.autocom.pl)
Data:   2006-01-02 20:31

Jak już radziłem komuś na innym wątku, tak i tutaj proponuję modlić się słowami św. Franciszka:
"Najwyższy, chwalebny Boże, rozjaśnij ciemności mego serca i daj mi, Panie, prawdziwą wiarę, niezachwianą nadzieję i doskonałą miłość, zrozumienie i poznanie, abym wypełniał Twoje święte i prawdziwe posłannictwo."

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Krzysiek (---.proton.net.pl)
Data:   2006-01-02 22:02

Maciek - To mnie radziłeś ;) - dzięki.

Kasia i m - może wybierzcie się na rekolekcje powołaniowe, do któregoś ze zgromadzeń? Jest wiele takich możliwości - zasadniczo każdy zakon prowadzi takie rekolekcje. Zapoznacie się tam z tym jak wygląda życie sióstr, a i pewnie usłyszycie świadectwa jak to z nimi było, będziecie mogły też pewnie popytać.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: martussa (---.kaskada.info.pl)
Data:   2006-01-02 22:39

Co zrobić żeby zostać powołanym przez Boga? Hmmm.... Nic :o) W końcu to Jego działka, no nie? Niech On się martwi.

"Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje"J15,16.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data:   2006-01-02 23:26

Tylko spoko. Wszystko w swoim czasie. Będzie dobrze.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: tis (---.c207.msk.pl)
Data:   2006-01-03 06:47

Poczytaj Pismo Święte. Szczególnie polecam Księgę Jonasza. Bóg jeśli powołuje kogoś do swojej służby, to ów powołany nie ucieknie, nigdzie się nie schowa i co najwyżej może za prorokiem Jeremiaszem skarżyć się:
"Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają. Ilekroć mam zabierać głos muszę obwieszczać:"gwałt i ruina!". Tak, słowo Pana stało się dla mnie każdego dnia zniewagą i pośmiewiskiem. I powiedziałem sobie: nie będę go już wspominał ani mówił w jego imię! Ale wtedy zaczął trawić moje serce jakby ogień nurtujący w moim ciele. Czyniłem wysiłki aby go stłumić, łecz nie potraiłem" Jr 20,7-9.
Przeczytaj sobie historię powołania św. Pawła Dz 9,1-31. Przeróżne są sposoby powoływania przez Boga ludzi do służenia Jemu. Zapoznaj się ż życiorysami wielkich świętych, Franciszka, Augustyna. Niech Cię zainteresuje to kim byli gdy "usłyszeli" Boże wołanie.
Tak więc jeśli Cię Bóg woła, nie uciekniesz; nigdzie się przed Nim nie schowasz. Na koniec zalecenie: Modł się codzień słowami Psalmu 139. I zdaj się na Pana.
Pokój i dobro!

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Tomek (---.toya.net.pl)
Data:   2006-01-03 09:14

To Dobry Bóg ciebie odnajdzie. To On wpierw poda Ci rękę ty tylko nie możesz odrzucić tej łaski, Jakie plany ma Jezus Chrystus względem ciebie wie tylko On sam. To właśnie Jezus wie co będzie dla ciebie najlepsze. Jemu więc pozostaw swoje życie, zaufaj Chrystusowi, pozwól się odnależć. Niech Ci Bóg błogosławi.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Renia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-03 11:04

Kasiu i m myślę,że najważniejsze jest to żeby wybrać osobę duchowną, która będzie wam pomagać w szukaniu waszego powołania.
Polecam również rekolekcje,dni skupienia, czuwania - dużo zgromadzeń zakonnych organizuje takie spotkania powołaniowe.
Rozmowa z osobą duchowną również wam w jakimś sposób pomoże, a czasami nawet zdarza się, że opowie wam jak to było z jej powołaniem.
Módlcie się i podczas modlitwy otwierajcie swoje serce na Boga-niezamykajcie się bo wtedy napewno nieusłyszycie Jego głosu...
Rekolekcje, dni skupienia i czuwania naprawdę zbliżają do Boga wiem to sama po sobie, ja również odkrywam swoje powołanie już od 3 lat wiem, że chcę wstąpić do zgromadzenia Sióstr Salwatorianek. Tylko, że ja jestem od was starsza o 4 lata.
Pozdrawiam i trzymajcie się Boga-będzie dobrze
z Bogiem

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: ...a taka tam:) (80.51.191.---)
Data:   2006-01-03 13:16

Módl się, a reszte ofiaruj Bogu. Niech On wybiera i Cię prowadzi.

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Siostra Augustianka (---.w83-195.abo.wanadoo.fr)
Data:   2006-01-03 14:04

Życie zakonne nie masz sobie wywalczyć,lecz masz się do niego narodzić.
Wyrzec się, ogołocić, zgodzić się wszystko stracić, byle Chrystusa pozyskać,
to otworzyć się na prawdziwe życie i doskonałą radość.
Bądź dla Chrystusa...

 Re: Co ja mam zrobić, by zostac powołana przez Boga?
Autor: Mati (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-04 12:48

Powinnaś przede wszystkim trwać w łasce i starać sie o to by Twoje życie było miłe Bogu. Myślę że tak naprawdę dopiero po maturze przyjdzie czas na podejmowanie konkretnych decyzji. Z Bogiem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: