logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: ona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-05 16:01

Mam jeszcze jedno pytanie co do czystości. Dlaczego mnie to tak męczy, dlaczego ja tak boleśnie odczuwam skutki grzechu, dlaczego mam takie okropne wyrzuty sumienia, a mój chłopak wogóle jakby nic złego się nie stało? Dlaczego jego tak nie męczy sumienie? Dlaczego tylko mnie?

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: Marian (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-05 16:15

Bo Ty masz prawidłowo uformowane sumienie. A on gdzieś zgubił poczucie grzechu. Jego sumienie zostało wypaczone.
Pozdrawiam i życzę wytrwania czystości.
ks. Marian

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: ona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-05 16:22

A czy jest możliwa zmiana sumienia? Tak żeby on też czuł że źle robi?

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: teresa (---.um.ruda-sl.pl)
Data:   2006-01-05 17:09

Seks wiąze się z przyjemnością, jak mozna komus wytłumaczyć, ze źle robi, współzyjąc przed slubem? jest to bardzo trudne, chyba, ze macie do siebie takie zaufanie, ze wybierzecie się na weekend dla narzeczonych czy zakochanych, gdzie rozmawia sie o tych sprawach. Ale to trudne i radze nie przekonywac, ale wytrwale stac na swoim stanowisku, nawet jesli rozstanie wisi w powietrzu...
I jeszcze jedno: a co bedzie jesli (mówiąc hipotetycznie oczywiscie) ulegniesz wypadkowi i nie bedziesz zdolna do współżycia? Zapytaj go o to... To poważne sprawy, od których zalezy zycie albo smierc małżenstwa. Pozdrawiam

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: C (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-05 17:16

Poczytaj:
http://www.tchr.org/milujcie/
w dziale RSC (Ruch Czystych Serc)

Zmiana Jego sumienia jest możliwa - jeżeli bardzo pokocha Boga i uzna Dekalog za autorytet. Wówczas będzie ponadto dobrym i wiernym mężem ;)
Pomocne do tego byłoby "bywanie" w środowiskach wierzących, np. Duszpasterstwo Akademickie, rekolekcje RSC, itp.
Powodzenia ;)

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: A.R. (---.devs.futuro.pl)
Data:   2006-01-05 17:16

bo Ty wierzysz mocniej, a on słabiej. Zmiana? Cięzko bo to on musi jej zapragnąć,a nie Ty.

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: Jacek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-05 17:21

Wydaje mi się że jest do tego potrzebne wewnętrze uzdrowienie poprzez działanie Ducha Świętego, czyli wyraźna interwencja Pana, nie zawsze jest to nafły zwrot zachowania niekiedy trwa to pewien czas [krótszy lub dłuższy] - powinnaś się modlić w intencji swojego jak i twego chłopaka uzdrowienia wewnętrznego.

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: tk (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-05 20:21

Kiedyś za czasów prezydentury A.K. powstało takie powiedzenie: "mają czyste sumienie, bo nieuzywane"
Dlatego tak ważne jest napominanie ludzi którzy źle robią. Szczególnie w czasach tzw. "relatywizmu moralnego", bo jeśli ktoś ciągle słyszy że "ma prawo"(!) zachowywać się nagannie moralnie bo taką ma naturę, to zatraci pierwotny instynkt odróżniania dobra od zła

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: grimma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-06 09:13

dlaczego ja mam gorzej niz on?
tak moglabym odczytac to pytanie
z tym ze:
-to twoj chlopak
-seks jest przyjemny
a w zwiazku pewne decyzja powinny byc podejmowane wspolnie. i mysle ze dobrym adresatem pytania bedzie Twoj chlopak a nie forum katolik, ktore z definicji prezentuje odlegle poglady do twojego chlopaka..

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: fan (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-06 13:11

Wydaję mi się, że rozpatrywanie tego przypadku jest wysoce nie w porządku w stosunku do Twojego chłopaka. Jak my, obcy Wam ludzie, totalnie nieznani, mamy osądzać kogoś, o kim wiemy tylko z drugiej ręki? Moderatorowi pod rozwagę podsyłam.
Z miłością i sympatią,
Tomek.
ps.
Prosze się ustosunkować....
dziękuję

-------------------------

Moderator ustosunkowal sie kilka lat temu:
http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=pomoc_help
(nr 7, 10)
moderator

 Re: Dlaczego ja mam wyrzuty sumienia a on nie?
Autor: R (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-06 14:31

Naukowcy dowodzą, że najtrwalsze są związki pomiędzy osobami o tym samym światopoglądzie. Teraz widzisz, że warto tą wiedzę wykorzystać przy "pakowaniu się" w znajomość. U Ciebie już jest za późno, pozostaje Ci tylko wpłynąć na chłopaka. Ale tym, co są wolni, radzę: sprawdzajcie poglądy Waszego obiektu westchnień i gdy są rażąco odmienne od Waszych, czyli katolickich- dajcie sobie z pokój z taką osobą. Oczywiście potrzebne będzie zdjęcie różowych okularów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: