logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Katka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-20 18:05

Witajcie,
mam pytanie. Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt. Konkretnie chodzi mi o pewną sprzeczność ( przynajmniej wg. mnie):
1. Bóg jest dobry.
2. Bóg jest wszechmogący.
3. Zło istnieje.
Te trzy stwierdzenia są prawdziwe i istnieją obok siebie. Każda z osobna jest jasna, zrozumiała i niepodważalna. Ale wszystkie razem wprowadzają zamieszanie i wątpliwości. Przynajmniej w mojej głowie.
Dlatego proszę o pomoc w rozwikłaniu tego problemu, który nurtuje mnie już od jakiegoś czasu. Będę wdzięczna za każdą myśl i każde spostrzeżenie, które choć trochę rozwieje mój niepokój związany z coraz bardziej jątrzącymi się wątpliwościami.
I jeszcze jedno, proszę żeby nie pisać, że to są tajemnice Boga i wszechświata albo żebym znalazła sobie ciekawsze zajęcia albo żebym modliła się do Ducha Świętego o zrozumienie i wiedzę.
Z Panem Bogiem

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Norbert Frejek SJ (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2006-01-20 23:06

Pan Bóg nie stworzyl zla. "A Bóg widział, że były dobre" (Rdz 1, 12) - czytamy w Księdze Rodzaju przy opisie stworzenia. Później dopiero jeden z aniolów powiedzial "Nie bede sluzyl". A dlaczego tak powiedzial? Rózne sa tego wyjasnienia. Co prawda, w Biblii nie mamy sceny buntu aniola (za to Koran ja podaje - to jako ciekawostka), ale z tego, jak szatan postepuje z czlowiekiem mozna wnioskowac, ze Bóg powiedzial, ze aniol bedzie sluzyl czlowiekowi - istocie niby to stojacej nizej w hierarchii stworzen (bo cielesnej), ale jednak stworzonej na obraz i podobienstwo Boga samego. Mozemy tez przyjac, ze aniol zbuntowal sie na Bozy plan Wcielenia Logosu. To jest teologiczny dyskurs, aczkolwiek logiczny i zwiazany z Biblia, jakos tlumaczacy problem. Bóg nie stworzyl zla, a jedynie je dopuscil. Na poczatku bylo Slowo, a nie zly duch. Bóg jest Panem wszystkiego, zlo jest jednak pod kontrola. Zlo nie panoszy sie na swiecie tam, gdzie chce (nawet, jesli ogladajac wiadomosci TV mozna dojsc do innego wniosku). Bóg dopuszcza zlo jako próbe wiary dla czlowieka, ale tez jako efekt zlych wyborów, jakich czasami dokonujemy.
W Ksiedze Powtórzonego Prawa czytamy, ze Bóg kladzie przed nami mozliwosc wyboru dwóch dróg - blogoslawienstwa i przeklenstwa (Pwt 11, 26-28). Do czlowieka nalezy wybór - w końcu jestesmy istotami wolnymi. Czlowiek wybiera nie bedac swiadomym, jakie konsekwencje niesie ze soba wybór zla, a odrzucenie Boga.

Zlo weszlo na swiat nie przez wole Pana Boga, ale przez wole tego, który Mu sie zbuntowal i który łasi sie do czlowieka. Stad tez i refleksja pastoralna taka, ze czlowiek nie jest sam jeden winien temu, ze grzeszy. Owszem, zle wybory, slepota duchowa, uleganie pokusom, nalogi... Ale jak czlowiek grzeszy, to znaczy, ze ulega systemowi wartosci reprezentowanemu przez zlego ducha, ze ktos mu zaproponowal inna droge niz ta przedstawiona w Ewangelii. Owszem, materia grzechu, wolnosc, swiadomosc, dobrowolnosc i jeszcze moze inne czynniki składają sie na zaistnienie grzechu, ale warto pamietac, ze za grzechem stoi zly, a nie tylko nasza niedoskonalosc. Stad do walki ze zlem trzeba sie odniesc do Kogos silniejszego - Jezusa. Zlo zostalo juz pokonane przez Chrystusa.
Pozdrawiam!

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-20 23:29

Katko:)
Pozwole sobie odpowiedziec Twoja metoda;)
1.To fakt
2.To fakt
3.Tez prawda
4.Bog stworzyl czlowieka i pozwolil mu wybierac miedzy dobrem a złem
5.Zeby człowieka uszczesliwic nawet Wcielił sie w czlowieka,aby go zbawic
6.Chcac zrozumiec Boga trzeba jednak modlic sie do Ducha Swietego o Jego dary
7.Bog w calej swej potędze i Wszechmocy żebrze o milosc czlowieka
8.Szatan od Stworzenia swiata omamia czlowieka,zeby uwierzyl w swoja wielkosc i samowystarczalnosc
9.Twoje wątpliwosci są dowodem na "zdrowa" wiare
10.Szukaj drogi do prawdy,ale z Jezusem-inaczej sie zgubisz
11.Pamietaj,ze Bog sie usmiecha i tez oczekuje Twej radosci

"Tylko Bog ma zdolnosc uczynic niemozliwe mozliwym,
Ale ty mozesz robic to,co mozliwe.
Bog jest Wszechmogacy,
Ale On liczy na twoją pomoc."(B.Ferero)

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: TM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-21 16:18

A dlaczego zło miałoby nie istnieć? Osobiście patrzę na to w następujący sposób.

Po pierwsze:
- Bóg jest miłością i sprawiedliwością.
- Jest osoba, która odrzuca Boga, a więc miłość i sprawiedliwość.
Czy to by było moralne gdyby ta osoba nie cierpiała i nie powodowała zła wokół siebie? Ja uważam, że to musi boleć. To oznacza, że mamy w sobie taki kompas.

Po drugie założmy, że jestem wierząca i dobra. Czy z tego wynika, że nigdy nie powinno mnie spotkać nic złego? Gdyby taka reguła zachodziła, to przypuszczam że do Koscioła zaczęłyby walić tłumy;). Ale gdzie tu by było miejsce na bezinteresowność??
Poza tym dlaczego jak mam mieć jakoś lepiej niż ktoś "niewierzący"? TO wg byłoby niesprawiedliwe.

Przecież ja tez bynajmniej nie jestem zawsze "dobra", a Bóg mnie w zaden sposob za to nie karze za co jestem Mu wdzieczna (tylko co najwyżej ponoszę tego konsekwencje).

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-21 20:27

Dla mnie najbardziej satysfakcjonująca odpowiedz na Twoje pytanie jest ta z wolnością. Pan Bóg dał człowikowi wolność i to właśnie przez nią pojawia się zło.

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: joasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-21 23:12

BoG jest tak wszechmogący ze stal sie bezbronny
Bog jest tak dobry ze wydal samego siebie czlowiekowi
Bog jest tak kochajacy ze dal czlowiekowi wolnosc

A wszechmogacy slabym byc umie
Jego wszechmoc konczy sie tam gdzie zaczyna sie ludzka wolnosc...w ktorej to czlowiek wybiera dobro lub zlo..
pozdrawiam j

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-22 06:48

Droga Katko,
Mysle, ze i "Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt. Konkretnie chodzi mi o pewną sprzeczność ( przynajmniej wg. mnie):
1. Bóg jest dobry.
2. Bóg jest wszechmogący.
3. Zło istnieje."
Czytajac "Co prawda, w Biblii nie mamy sceny buntu aniola (za to Koran ja podaje - to jako ciekawostka) nasunela mi sie mysl, moze to wlasnie swiadczy, ze Isalm jest szatanska religia. Gdy kard. Ratzinger zostal wybrany papiezem powiedzialem sprzataczowi Ortodoksyjnym Grekowi, ze Isalm jest religia szatanska. On na to automatycznie: 6 (Odpowiedział mu Jezus:) «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14:6. Pamietam, ze nastepnego dnia zaskoczylo mnie, ze zdanie to wypowiedzial P. Jezus w Ewangelii, moze to bylo potwierdzenie. Wczoraj krytycznie mowilem o Neokat w "Wstydzę się publicznej modlitwy. Jak to pokonać?" piszac m.in.: " Kilka lat temu mielismy zjazd z calego Melbourne. Na ok 200 ludzi zauwazylem 3 klekajacych przy wejsciu do kosciola w tym dwoje Polkow. Gdy przed opozniajacym rozpoczeciem zaczeli sie zle zachowywac, lacznie z ksiezmi z rekami w kieszeni, odwroconymi tylem do Tabernakulum mialem zamiar pojsc do Fr Maher, ale nie chcialem go denerwowac, bo przypuszczalem, ze wyrzucilby nas wszystkich z kosciola. Dlugo sie wahalem myslalem co P. Jezus by zrobil, nawet chyba o tym powiedzialem zonie. Na drugi dzien zaskoczyla mnie Ewangelia P. Jezus wyrzuca kupcow ze swiatynii.http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=106251&t=106196.
Gdy modlilem sie przed Najswietszym Sakramentem wyrzucilem sobie, ze wlasnie wtedy tak jak chcialem nie podszedlem do puplitu i nie powiedzialem: Mozemy byc dumni, ze czasem nasladujemy Chrystusa, ale wstydzmy sie, za nasze tutaj zachowanie.
Dzisiaj w czasie przekazywania znaku pokoju Fr Lou mowi, 'Your Neocats are defiling the pope Benedict'.
Teraz czytam, czego sie obawialem i nie raz tlumacze im, ze wole i bede raczej sluchal papieza niz Kiko, mysle, ze tymbardziej moje stanowisko moze byc wiarygodne, gdy nim nie jest juz Polak, ale Niemiec. "Vatican Storylines: Those Who Are Resisting Benedict XVI
The impudent disobedience of the Neocatechumenals. The black legends of the conclave. The translation boycott. Three different ways of opposing the new pope
by Sandro Magister
ROMA, January 19, 2006 – The first words of Benedict XVI’s first encyclical letter, almost the motto of his papacy, are “Deus Caritas Est,” God is love.
But not everyone in the upper levels of the Church is full of love and solidarity for this new pope. Resistance to his guidance is tenacious and widespread, and in some places it is on the rise. And almost all the resistance shields itself behind the protection of anonymity.
The only open and avowed resistance is that of the Neocatechumenal Way, which has opposed a papal directive issued last December, which struck at one of the movement’s cornerstones."
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-22 16:24

Drogi Jurku :)
Napisałeś: "nasunela mi sie mysl, moze to wlasnie swiadczy, ze Isalm jest szatanska religia. Gdy kard. Ratzinger zostal wybrany papiezem powiedzialem sprzataczowi Ortodoksyjnym Grekowi, ze Isalm jest religia szatanska."

Bóg jest jedyny. Są trzy religie monoteistyczne (gr. monos - jedyny) - judaizm, chrześcijaństwo i islam. Judaizm i chrześcijaństwo - wiadomo, ten sam Bóg, chrześcijaństwo jest wypełnieniem proroctw judaizmu. Jeżeli chodzi o islam - Ojciec Święty w 1985 roku, w Casablance, wygłosił przemówienie do młodych muzułmanów. Powiedział tam: „Wierzymy w tego samego Boga, Boga Jedynego”. Wymienił wartości wspólne i różnice, a potem powiedział: „Są to ważne różnice (...) jest tu tajemnica, co do której Bóg nas kiedyś oświeci, jestem tego pewny”.

Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-23 00:48

Droga Patrycjo,
Zgadzam sie, ze „Są to ważne różnice (...) jest tu tajemnica, co do której Bóg nas kiedyś oświeci, jestem tego pewny”.
Moja sasiadka Turczynka, ktora od 20 lat staram sie nawracac, ostatnio ku mojemu zdziwieniu mi powiedziala, ze Allah jest niezadowolony, gdy ona ze mna rozmawia. Ja na to, mysle, ze moj Bog sie chyba cieszy.
Gdy wczoraj wieczorem (niedziela) wrocilem do kosciola, aby znow sie pomodlic, spotkalem Fr Lou, ktory w rano w czasie przekazywania pokoju, nie bylem na jego trasie, zrobil ‘detour’ aby mi wreczyc kopie artykulu “Stick to the rules, Vatican tells ‘Neocats’, powiedzial, your 'Cats' are rebelious. Powiedzialem, ze jestem zmuszony wystepowac jako podwojny agent, bo ty tez jestes 'rebellious' ale w innym kierunku. Odpowiedzial 'I like to be rebellious'. Ogladalem pozniej film o papiezu Aleksandrze V i Gulii. 'He was really rebellious'.
Przygotowywalem sie na liturgie NeoCat do artykulu 'Abraham'. Poszedlem jeszcze sie pomodlic na stopnie koscila, pozniej ogladalem Compass reportaz - program religijny "Dzieci Abrahama" na temat trzech religii w swietle ataku na USA. Amerykanski radiowy reporter twierdzil, albo wierzymy, ze Jezus jest Jedynym Synem Bozym, albo nie. Australijski katolicki reporter wyciagnal konkluzje, ze jako Katolicy i Muzulmanie jestemy za malo tolerancyjny, religia zydowska nie jest ekskuzywna, tzn nie uzurpuje sobie wylacznosci na zbawienie tak jak te dwie. Mozan by pzrypomniec slynna homilie ostatnia kard Ratzingera jestemy ofiara dyktatorstwa relatywizmu. Wczoraj duzo o tym co napisalem myslalem, moze jest to obraza Isalmu, dlatego Moderator nie umiescil, "politicaly incorrect". Ja jednak wciaz wierze, ze «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14:6. To nie znaczy, ze Bog nie moze zbawic innych, szczegolnie jesli ich wiara nie jest nie zawinina, dlatego zgadzam sie z przytoczonymi slowami JPII, aczkolwiek nie pochwalabym calowania Koranu.

Dzisiaj zaskoczyly mnie czytania. Pierwsze, Jerozolime stwierdzil Fr Lou David nazwal miastem pokoju. " 2Sm 5:6 Razem ze swoimi ludźmi król wyruszył do Jerozolimy przeciw Jebusytom, zamieszkującym tę krainę. Rzekli oni do Dawida: "Nie wejdziesz tutaj, lecz odepchną cię ślepi i kulawi". Oznaczało to: "Dawid tu nie wejdzie". 7 Dawid jednak zdobył twierdzę Syjon, to jest Miasto Dawidowe. 10 Dawid stawał się coraz potężniejszy, bo Pan, Bóg Zastępów, był z nim.

Ewangelia jest dla mnie do zastanawiajaca w swietle co pisalem.

Mk 3: 22Natomiast uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: "Ma Belzebuba i przez władcę złych duchów wyrzuca złe duchy". 23Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: "Jak może szatan wyrzucać szatana? 24Jeśli jakieś królestwo wewnętrznie jest skłócone, takie królestwo nie może się ostać. 25I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. 26Jeśli więc szatan powstał przeciw sobie i wewnętrznie jest skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. 27Nie nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i wtedy dom jego ograbi. 28Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. 29Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego". 30Mówili bowiem: "Ma ducha nieczystego".
Z zainteresowaniem czytam Twoje wypowiedzi. Z Bogiem
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-24 00:51

Kontynujac 'Konkretnie chodzi mi o pewną sprzeczność ( przynajmniej wg. mnie):
1. Bóg jest dobry.
2. Bóg jest wszechmogący.
3. Zło istnieje.
Te trzy stwierdzenia są prawdziwe i istnieją obok siebie. Każda z osobna jest jasna, zrozumiała i niepodważalna. Ale wszystkie razem wprowadzają zamieszanie i wątpliwości.'
'Później dopiero jeden z aniolów powiedzial "Nie bede sluzyl"'.
'Cardinal Cottier on Exorcisms Date: 2006-01-22
The Church must speak about the devil. Though he sinned, the fallen angel has not lost all the power he had, according to God's plan, in the governance of the world. Now he uses this power for evil. John's Gospel calls him "the prince of this world" (John 12:31) and also in the First Letter of John one reads: "the whole world is in the power of the evil one" (1 John 5:19). Paul speaks of our battle against spiritual powers (cf. Ephesians 6:10-17). We can also refer to Revelation.'

Kilka lat temu w kosciele przyszla mi mysl, ze chyba najwiekszym sukcesem Szatana jest to, ze ludzie przestali wierzyc, ze on istnieje a i w Kosciole prawie sie o nim nie slyszy. Ostatnio mozna zauwazyc zmiane.
Sw. Tomasz i Sw. Jan od Krzyza stwierdzaja, ze mamy trzech kusicieli: Szatana, swiat (jak dzis jest to oczywiste) i samych siebie, nasz egoizm. Najgrozniejszym kusicielem jestesmy sami dla siebie, poniewaz sami siebie oszukujemy sie.
wiecej:
http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=83206
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-25 01:09

Droga Katko,
Kontynujac temat zla i Isalmu, moze nie przypadek, ze jutro. 'To właśnie na prośbę Rady Episkopat Polski ustanowił (poczynając od 2001 r.) dzień 26 stycznia Dniem Islamu w Kościele Katolickim w Polsce....
W oświadczeniu Rada wyraża wdzięczność Kościołowi katolickiemu w Polsce "za tak powszechne modlitwy i liczne spotkania w Dzień Islamu podejmowane w intencji pokoju i zgodnego współdziałania chrześcijan i muzułmanów, dla wspólnego dobra wszystkich ludzi". Chazbijewicz i Bielecki mają nadzieję, "że dzięki tym inicjatywom, spotykane u muzułmanów i chrześcijan: wzajemna niechęć, wrogość, niezrozumienie, uprzedzenia, stereotypy i przesądy ustąpią miejsca wzajemnemu poznaniu i poszanowaniu, podejmowaniu współodpowiedzialności za Polskę i świat".'
Wydawalo mi sie, ze rok temu mialem jakies skojarzenia z tym dniem Islamu i o tym tu pisalem, ale nie moge znalezc, szukajac przypadkowo jednak znalazlem w watku "Jak rozróżnić co Boskie a co szatańskie? http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=68889&t=68877
1. Autor: Verba Docent (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 2005-01-14 08:47
'W islamie funkcjonuje takie pojęcie. Mahomet, gdy spisywał Koran miał być kuszony przez Szatana, który podpowiadał mu fałszywe teksty, owe "szatańskie wersety".'
2. 'Autor: Michał (---.Zabrze.Net.pl)
Data: 2005-01-14 12:41
Bóg nas kocha i dlatego nie przypadkiem chce na Siebie zwrócić naszą uwagę. Czasem czyni to poprzez rożne wydarzenia, czasem przez niektóre fragmenty Pisma. To, że my nie potrafimy zdiagnozować naszej choroby i nie potrafimy określić poprawnie problemu, który nas dręczy jeszcze nie oznacza, że tego nie potrafi Bóg! Oczywiście stara się nam pomóc w zrozumieniu naszej sytuacji, ale w żadnym wypadku nie odbywa się to z naruszeniem naszej wolności.'
O tym co Michal pisze wlasnie dzis przede Msza Sw. myslalem czytajac 'Poslugiwanie Ojcu', na ile zrozumialem inna jest/byla funkcja Zydow i inna jest Chrzescijan, tak jak dobrego Chrzescijanina i jego przeciwnika ale one nie sa bez celu, tzn Bog dopuscil/szcza zlo przez co dal sie poznac, poznac Jego Nieskonczona do nas Milosc przez smierc Swojego Syna, daje sie nam poznac, abysmy mogli wzrastac w wierze i milosci do innych. I z kazdego grzechu, ze zla Bog, bedac Dobry i Wszechmogacy moze wyprowadzic Dobro. Takie sa dzieje narodu wybranego, takie sa dzieje kazdego z nas. wiec mysle, ze przed wszystkim musimy byc soba, byc prawdziwi, opowiedziec sie i zaufac Bogu i wtedy On sobie i z nami poradzi.
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-25 02:19

Drogi Jurku,
Trudno oceniać Islam, skoro nie znamy jego księgi.
Zwróć proszę uwagę na ten fragment Pisma Świętego, który na pewno doskonale znasz. Nie wiemy, jak sprawa z szatanem jest opisana w Koranie? Może podobnie?

(1) Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. (2) A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. (3) Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . (4) Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
(Ew. Mateusza 4,1-4)

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-29 04:57

Kontynulujac o Isalmie. W piatek wieczorem spotkalem wysiadajaca z autobusu sasiadke Turczynke, krzyknela gdzie jade. Odpowiedzialem, ze jade sie modlic do kosciola, m. in za nia. Ona na to zebym sie za nia nie modlil. Zawrocilem i jak zwykle w takich przypadkach opowiadam, opowiedzialem jej historie sprzed trzech lat, gdy tak sie zlozylo, ze moj sasiad, Michal ktory odmowil mi, gdy przypadkowo zaproponowalem, ze sie za niego pomodle, bo wypadl mu kieliszek z reki, na drugi dzien byl w szpitalu na raka mozgu i umarl za miesiac blisko trzy lata temu w Noc Milosierdzia Panskiego. Odpowiedziala, wiec dobrze pomodl sie za mnie. Niedawno mowila mi, ze Allah jest zly gdy ona za mna rozmawia.

Dalej o Bogu Wszechmogacym. W sobote jadac an wieczorna Msze Sw Neokat mialem pretensje do Boga, ze dzien nie byl taki jaki chcialem, ze diabel, mnie kusil i ze nic mi nie powiedzial. Za chwile przejezdzalem obok kosciola St Finbar's, jakas pani zatrzymala mnie i spytala czy jestem z St Finbar's. Potwierdzilem, ona na to, ze byla wlasnie na Mszy i zostawila portmanetke i nie chce ksiedza fatygowac. Powiedzialem, ze go nie ma, bo nie widze samochodu. Spytalem czy sprawdzila wszystkie drzwi, powiedzaila, ze sa zamkniete. Chyba poznajac mnie powiedzaila, ze ja jestem tym co codzienie chodzi do kosciola, dodalem, ze takze w nocy, ze wlasnie wczoraj wyszedlem po 2 giej bo drzwi znow byly otwarte. Gdy ja sprawdzalem do zakrysti zaproponowalem aby sprawdzila boczne drzwi, ktore rzadko sa otwarte. Uradowana powiedziala, dzieki sa otwarte. Aby nie wysluchiwac ewentualnych komplementow, szybkop zniknalem, katem oka zauwazylem ja wychodzaca juz z torebka na ramionach, ale potem zalowalem, ze nie wszedlem do kosciola choc na chwilke, no i ze nie zamknalem, jednak gdy dojezdrzalem do Niep. Serca Maryji siostra jeszcze rozmawiala z kims i jakgdyby czekala abym wszedl i za mna zamknela. Pozniej ewangelia dala mi cos do myslenia. Mk 1:21... Zaraz w szabat wszedł do synagogi i nauczał. 22Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. 23Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: 24"Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży".
Wracajac do domu o polnocy, wszedlem tylko na chwile aby sie pomodlic i drzwi zamknac.
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-29 05:52

Dzisiejsze pierwsze czytanie: Pwt 18:15 Pan, Bóg twój, wzbudzi ci proroka spośród braci twoich, podobnego do mnie. Jego będziesz słuchał. 16 Właśnie o to prosiłeś Pana, Boga swego, na Horebie, w dniu zgromadzenia: "Niech więcej nie słucham głosu Pana, Boga mojego, i niech już nie widzę tego wielkiego ognia, abym nie umarł". 17 I odrzekł mi Pan: "Dobrze powiedzieli. 18 Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co rozkażę. 19 Jeśli ktoś nie będzie słuchać moich słów, które on wypowie w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy. 20 Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć".

Z komentarzy do Papiez i Koran http://www.danielpipes.org/article/3281
http://www.danielpipes.org/comments/31969
'"Jesus has fullfilled thousands of years of prophecies that no one and difinately no prophet will ever dream of.
The Muslims have their own view on Jesus' role both in the past and in the future. He will be a terrorist. He will reappear before the end of the world to head the final jihad assault against the infidels. He will rule for 40 years, be a happy father with his wife belonging to the Ghassanid clan. He will die afterwards. But on the Day of Judgment He will be a witness against Christians and Jews that have rejected Muhammed and the Quran. ( al-Bukhari , Volume 4, Book 55, Number 657; Sunan Abu Dawud Book 37, Number 4310)
Foretasting the solemn funeral the Muslims have already taken precautions and prepared a grave for Jesus in Medina - close to his "paternal brother" Muhammed - in the Green Mosque.
Jan'
Submitted by Wesley's Ghost, Jan 19, 2006 at 03:03
'Donna commented that there is not a single reference to "love" in the Koran.
That pretty much says it all. What is the absence of love? It it at best indifference at at worst, hate. And that, Donna, is why the muslim world widely hates Christians and Jews.
Question: Hitler had plans to destroy Chrtistianity [Hitler was not a Christian for those so simplistic in argument] and place on the altar a copy of "Mein Kampf" [the greatest book deemed ever written] and a sword. If Nazism had survived and WW II been called a "draw" and the world now had 1.5 billion people attending services with "Mein Kampf" on their alter, would we call it a "religion" and consider it to be legitimate? Would it be any different than the way Islam was spread, which was by the sword?
Start thinking of Islam in that fashion and you'll know who the true God favors.
"God is not at odds with himself" - John Wesley Harding'
Przepraszam Tis, ktory pisze, Jurku czy móg³bys sobie darowac ta angielszczyznê
ale nie mam czasu na tlumaczenie, a uwazam, ze w jezyku angielskim jest wiele ciekawych rzeczy i mysle, ze duzo jest ludzi na tym forum znajacych angielski, prosze mi dac znac, jesli sie myle.
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: C (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-29 16:55

Po polsku.... Ale co będzie, jak mnie i Tisa przegłosują? gdzie się podzieję i jak będę mogła żyć, jak wokół będzie tylko obcy język?...

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-30 07:30

30 Jan 06
W piatek watku 'Czy mamy uszanować jego wolę?' http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=107031&t=105810 pisalem, o Dawidzie, ze wlasnie czytalem uzdrawienie niewidomego Bartomeusza. Kiedy wrocilem do domu zauwazylem, ze biblia jest jeszcze otwarta na tej stronie, wiec gdy dalej czytalem o Zacheuszu, Lk 19:1-10, przypowiesc o talentach :11-27, co sklonilo mnie to do napisania w watku "Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt" http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=107040&t=106993 ze Bog nie wiele od nas oczekuje.
Dalej, wjazd Jezusa do Jerozolimy 28-38, Jezus broni Swoich Apostolow 39-40. Na slowa te zwrocilem uwage, zastanawiajac sie nad moimi moze nadwyrost stawianymi swiadectwami, co Bog chce mi powiedziec, a moze jednak to samo co protestujacemu Faryzeuszowi, aby uciszyl Apostolow, Jezus odpowiedzial “Za prawde mowie wam jesli oni beda niemi to kamienie zaczna mowic”. Dzis gdy figury placza te slowa chyba sa bardzo aktualne.

Wczoraj niedziela gdy wrocilem z biblioteki mialem zamiar ugotowac obiad, pojechac do kosciola sie pomodlic, potem zabrac sie do artykulu ‘Abraham’ na dzisiejsze przygotowanie, zadwonila Adela z Brumby’s - piekarni, pytajac czy nie odebralbym chleba o 18-tej, bo nie ma kto, potem Grazyna abym przyszedl im pomogl w przygotowaniu na wtorkowa litiurgire Neokat.
Chleb rozdawalem w panstwowych blokach dla biednych, w sasiedniej dzielnicy biegajac po klatkach I pukajac do drzwi, szlyszac rozne reakcje do 21-szej. Sprawialo mi jednak przyjemnosc, gdy ktos docenil, jesli komus szczegolnnie dzieciom. moglem dac cos slodkiego, lub nawet kielbaski czy szynke, ktorych zona nie chciala a Olenka mi dala wraz z butelke zimnej wody z lodowki bo bylo goraco. Gdy pytali czemu tak dawno nie bylem tam zartowalem, ze bylem w wiezieniu, gdy dziekowali prosilem aby sie za mnie modlili. Jednak niestety staralem sie te lepsze rzeczy ukryc I zostawic dla znajomych lub siebie

Bedac jednoczesnie Charyzmatykiem ucieszylem sie ze wybralismy slowo “Duch Boga”, choc widzialem, ze nie bardzo chcieli bo to temat rzeka, Dosc szybko ale juz o polnocy wbralismy cztery czytania: namaszczenie Dawida, You seduced me Lord Jr, Pentcost I Chrzest P. Jezusa Mk. Mysle, ze to bylo dobre przygotowanie, na koncu mialem wrazenie, ze Duch Swiety byl z nami moze tak jak wtedy 2tys lat temu w Wieczerniku, nawet wspomnialem do spotkania Charyzmatycznego sprzed moze juz 7 lat, gdzie pamietam mowilem jestesmy zgromadzeni jak Maryja z Apostolomi w Wieczerniku. Zdziwiona wtedy niezbyt pzrychylna zona komus powiedziala, to chyba nie on to mowil, bo na ile go znam jego nie stac na tak plynna, chyba wzniosla mowe.
Dzisiaj rano powiedzialem Fr Lou, ku mojemu zdziwieniou ze zona oznajmila mi, ze jesli ona i Olenka zostalyby lektorami to beda przychodzily do parafii St Finbar’s na Msze Sw, bo w kosciele Niep. Serca Maryji traktuja ich po macoszemu. Oznajmil aby sie z nim skontaktowala.
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-01-31 00:46

W pierwszej odpowiedzi z 22 stycznia napisalem '"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14:6. Pamietam, ze nastepnego dnia zaskoczylo mnie, ze zdanie to wypowiedzial P. Jezus w Ewangelii, moze to bylo potwierdzenie.'
Moze nie przypadek, ze w dzisiaj otrzymanych wiadomosciach z internetu jest jedna bardzo mi serca bliska, jako ze jest nasycona Milosierdziem Bozym przeslanym nam przez Sw. Faustyne, patrz nizej slowa, ktore tu juz nie raz przytaczalem tym bardziej, ze sa pisane w moje urodziny 2-go stycznia, ktore czytajac blisko 8 lat temu z Dzienniczka Faustyny spowodowaly moje nawrocenie) - przeczytalem domniemane slowach od Jezusa z 12 stycznia z zacheta do modlitwy i jeszcze raz modlitwy i
12/1//06 4:40PM "Nadszedl czas, kiedy wszyscy powinni zajac sie stanem swej duszy. Czas kiedy wszyscy powinni zdac sobie sprawe, ze jestem Sedzia, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak przeze Mnie."
2/1//06 11:30 AM
"Ci ktorzy nie zwroca sie do Mojego Milosierdzia beda musieli przejsc tylko przez drzwi Sprawiedliwosci."
Wczoraj poszedlem do Turczynki aby zobaczyc co ode mnie wtedy chciala. Okazuje sie, ze bede musial jej naprawic gniazdko.
Jurek

 Re: Dla mnie bardzo trudne i wprowadzające zamęt.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2010-06-05 06:20

http://superstore.wnd.com/store/item.asp?DEPARTMENT_ID=6&SUBDEPARTMENT_ID=106&ITEM_ID=3120
W "The Islamic Antichrist," - "Islamski Antychryst", Joel Richardson przynosi nowa rewelacje z tym niszczycielskaj uwaga na możliwe połączenia między biblijne Antychryst z Islamskim Mahdi. Biblia przepowiada, że w ostatnich dniach charyzmatyczny przywódca ustanowi postępowaniwe światowe w imię pokoju. Koran przewiduje również, że człowiek wzniesie się, by prowadzić narody, zobowiązując się do prowadzenia/woźnego w czasach pokoju. Człowiek w Koranie nazywa się Mahdi i zbawiciel islamu. Jednak człowiek w Biblii jest antychrystem. Czy to możliwe, że są one jedną i tą samą osoba?

Wspaniałe badania Richardsona i analizy wskazują, że jest. W "Islamski Antychryst", on odkrywa/przybliza zachodnich czytelników do tradycji islamu i przewiduje, że do końca czasu, nie może być daleko. Jego książki zadziwi czytelników, którzy nie są świadomi podobieństwa między Antychrysta i "Islamskiego Jezusa."

Tytuły rozdziałów to "Islamska eschatologia", "święte teksty islamu", "Porównanie biblijnego Antychrysta i Mahdi", "Ciemna natura revelacja Mahometa", "Jak powinniśmy reagować" i "Przygotowanie do męczeństwa".

O autorze
Joel Richardson jest działaczem praw człowieka, wykładowca i artysta. Zaangazowany w ewangelizacji i posługi do muzułmanów od 1994 roku jest współautorem, wraz z Walid Shoebat, of God’s War on Terror: Islam, Prophecy and the Bible, and co-editor of Why We Left Islam: Former Muslims Speak Out. - wojny Boga z terroryzmem: Islam, Proroctwa i Biblia i współredaktorem Dlaczego wyszliśmy Islam: były muzułman mowi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: