logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Kto moze spowiadać księdza, prałata, dziekana, biskupa?
Autor: stokrotka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-27 11:01

Mam pytanie czy to prawda, że każdy kapłan może wyspowiadać inną osobę duchowną? Np. jakiś zwykły wikary może wyspowiadac innego wikarego albo swojego Ks. Proboszcza?

 Re: Kto moze spowiadać księdza, prałata, dziekana, biskupa?
Autor: DZIEWCZYNA (---.netia.com.pl)
Data:   2006-01-27 16:11

Oczywiście.
"Zwykły" ksiądz może spowiadać nawet papieża :)

 Re: Kto moze spowiadać księdza, prałata, dziekana, biskupa?
Autor: koliberek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-01-27 16:42

Stokrotko, a u kogo według Ciebie spowiadają się księża jesli nie u swoich braci w kapłaństwie. Oczywiście, że "zwykły wikary może wyspowiadać innego wikarego albo swojego ks. proboszcza" Uśmiech dla Ciebie. Lubię stokrotki:)

 Re: Kto moze spowiadać księdza, prałata, dziekana, biskupa?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-01-27 23:33

Ja może uprzedzajac niejako pytanie, które może i pewnikiem rodzi sie w niejednej głowie wyjaśnię, że są jednak wyjatki, i o tym w Prawie Kanonicznym wszystko napisano. Np. kanon 977 dotyczy rozgrzeszenia udzielanego wspólnikowi w grzechu przeciw szóstemu przykazaniu - jest ono nieważne, za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci
http://www.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/k4t4r2.html

 Re: Kto moze spowiadać księdza, prałata, dziekana, biskupa?
Autor: Monika75 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-01-28 10:30

Z ksiązki: "Kwiatki Jana Pawła II":

"Karol Wojtyła dyscyplinował księży w szczególny sposób. Kiedyś wezwał do siebie młodego księdza, który poważnie narozrabiał. Rozmawiali w cztery oczy: Kardynał nie owijał w bawełnę, mówił wprost, co myśli o postępku księdza. A potem zaprosił go do kaplicy, żeby się razem pomodlić. Po długiej modlitwie – pisze George Weigel – kardynał Wojtyła „spojrzał na młodego człowieka, którego dopiero co był skarcił, i powiedział: »Czy zechciałby Ksiądz wysłuchać mojej spowiedzi?«”. "

Pozdrawiam Cię Stokrotko :-)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: