logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam pytania z Pisma Świetego pomóżcie.
Autor: Gabrysia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-03-03 09:49

/.../

Czyzby kolejna praca domowa, notujac ostatnio ruch w tej kwestii zaczynam sie zastanawiac, moze mlodziez zaczela sie uczyc??
moderator.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-03-03 10:39

A czy to źle Księze Moderatorze? Powinniśmy się cieszyć i na ile możliwie młodziezy pomagać.
**********
Pomagac oczywiscie tylko czy robic cos za kogos?
Watek wrzucam, ale moze zamiast odpowiadzi na pytania znajda sie tu linki gdzie ta "wyszukana" wiedze mozna znalezc.
moderator
**********
Witajcie
mam problem mysle że pomozecie mi odpowiedzieć bede wdzieczna wiec czekam na
odpowiedzi:)
Kto jest Autorem Pisma Świętego?
Czy Pismo Święte jest wiarygodne?I Dlaczego?
Ile jest ksiag Nowego testamentu.Wymień je
Ile jest ksiąg starego testamentu(wymień conajmniej 10)
Jak jest głowny wątek Pisma Świętego
Jakie są inne określenia Pisma Świetego i co one oznaczają
Bedę wdzięczna za okazana mi pomoc
Bóg zapłać

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-03-03 11:44

Drogi tisie, apeluję o więcej zaufania do Moderatora! I proponuję Moderatorowi powrót do myśli pierwszej. Tak na marginesie tisie - jak sobie wyobrażasz udzielenie pomocy pytającej? Widać, że już nie masz dzieci w wieku szkolnym. Ja niestety tak. Młodszy na szczęście jest nauczany metodami tradycyjnymi, pobudzającymi jego ambicje i pomimo, że jest w pierwszej klasie, nie ma np. (w przeciwieństwie do starszego) problemów z ortografią. Starszy tymczasem, który jest piekielnie inteligentny, a przed pójściem do szkoły był dzieckiem rozgarniętym, błyskotliwym i dowcipnym, uczony metodami globtodydaktyki, kończąc czwartą klasę nie potrafi czytać i pisać! A na klasówkach, zgodnie z obowiązującymi obecnie w szkolnictwie regułami, na pytania odpowiada: "nie wiem" - i taka odpowiedź jest poprawna! Zanim poszedł do przedszkola, miał do czynienia z dziećmi o wiele od siebie starszymi i w rozmowach rówieśniczych nie dawał im szans. Jego starsi koledzy nie tylko nie rozumieli jego odpowiedzi, ale nawet nie zdawali sobie sprawy ze stopnia ich złośliwości. Niestety w przedszkolu, a jeszcze bardziej w szkole odkrył, że "nie musi", bo w jego wieku dzieci się tak nie zachowują jak on. Efekt jest taki, że po kilku latach skierowano go na badania psychiatryczne, bo zachodziło podejrzenie, że jest niedorozwinięty. Okazało się, że ma iloraz inteligencji na poziomie wyższym niż osoba dorosła, tyle, że jest kompletnie znudzony i nic (nauka) go nie interesuje. Usiłuję się za niego wziąć (o wiele za późno! - wcześniej ufałem nauczycielom, (że wiedzą, co robią)). Efekt jest taki, że przed sprawdzianem semestralnym odkrywamy np. w niedzielę o 23-ciej, że zapomniał ze szkoły podręcznika, zeszytu do ćwiczeń i karty pracy (a przez trzy dni nagabywany przeze mnie, co godzinę robił perfekcyjne uniki). Ponieważ nie umie czytać i pisać, to próbuję mu opowiadać treść lekcji (żeby było szybciej), a później odpytuję z przerobionego w ten sposób materiału - i co? Guzik z pętelką, ja się produkuję, on się dawno wyłączył. Jedyny sposób, to odbierając go ze szkoły sprawdzić, czy wziął ze sobą wszystkie materiały, a później zmuszać, żeby sam odrabiał lekcje i tylko sprawdzać jego odpowiedzi. Mozolne, bo w czwartej wróciliśmy do klasy pierwszej, podczas gdy wymagania wobec dzieci wzrosły skokowo. Od dzieci, dla których nauka była niezobowiązującą zabawą wymagana jest umiejętność kojarzenia faktów, zdolność do samodzielnego wyciągania wniosków i samodzielność w uczeniu się na poziomie akademickim. A taki np. podręcznik do historii to jest dno kompletne, jakiego nawet komuniści by się wstydzili. Przepraszam za tę epistołę, nie bierz jej do siebie, ale jestem absolutnie przeciwny takiej pomocy. Tylko czekam, że moja pociecha na to wpadnie, jak się nauczy czytać.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-03-03 11:51

Myślę, że dostateczną odpowiedzią powinno być odesłanie do hasła "Biblia" w wykazie po lewej stronie ekranu. Bo prawdopodobnie Gabrysia ma ograniczone pole widzenia i tego wykazu nie widzi.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-03-03 12:46

Odpowiedzi na niemal wszystkie pytania (nad tym głównym wątkiem Biblii, to już sama musisz popracować) znajdziesz w katechiźmie dla... klasy IV szkoły podstawowej. Tak w tzw. kieleckim (Wydawnictwo Jedność, Kielce 2000) "W szkole Pana Jezusa". A Ty jesteś w której klasie?

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: Aga (---.torun.mm.pl)
Data:   2006-03-03 12:56

Pomocne w znalezieniu odp na te pytania mogą być: Dokument Papieskiej Komisji Biblijnej "Interpretacja Biblii w Kościele", Słownik wiedzy biblijnej, Wstęp do NT pod red. x R.Rubinkiewicza, wszelkie publikacje x Synowca , x Zawiszewskiego, x Chrostowskiego. Niestety nie znam stron internetowych, które mogłyby być pomocne, dlatego podaję książki. Jeszcze jedno wazne źródło Pismo Święte:)
*******************************
Nie wiedzialem, ze to takie skomplikowane ;)
moderator.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: Barbara Karpińska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-03 13:13

http://biblia.wiara.pl/
no i może własny egzmplarz Pisma Świętego wypadałoby mieć w domu pod ręką.
Niech Duch Święty (autor Pisma Świętego) wspiera na drodze poznawania najważniejszego Listu...........do wszystkich ludzi.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-03-03 15:11

Zacny Michale. W zasadzie to ja już powinienem mieć wnuki, conajmniej takie, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Ale ich nie mam. Bo jeden celibatariusz a drugi (stary koń) jeszcze się nie ożenił. Ale mam nadzieję, że jeszcze wnucząt doczekam.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: andy pandy (---.gprsbal.plusgsm.pl)
Data:   2006-03-04 00:45

Gabrysiu ,jak widzisz forum pomocy dziala bezblędnie. Jak będziesz potrzebować pomocy ,to tu wpadaj.
Szanowny Moderatorze. Uważam ,że Gabrysia dobrze trafila.

 Re: Mam pytania z Pima Świetego pomóżcie.
Autor: maryla (---.sympatico.ca)
Data:   2006-03-04 05:13

a ja tam mysle ze nie wszystka mlodziez ma okazje wychowywac sie w takich domach jak np. Michal stworzyl swoim dzieciom. To dobrze ze pukaja, trzeba im otworzyc, przeciez nie dacie im weza co?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: