logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Rafał (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-03-05 22:34

Przez kilka ostatnich lat nie wierzyłem w Boga. Popełniłem całą litanię grzechów, z religi mnie wyrzucili za niestosowne zachowanie. I nagle stop, przystanek, pytania co ja wogóle robię ze swoim życiem? Zacząłem wierzyć w Pana Boga. Uświadomiłem sobie, że tak dalej nie można. Chciałbym z tym skończyć. Ale co jeśli nie dostanę rozgrzeszenia? Boję się, a tak bardzo chciałbym wrócić do Boga.

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: andy pendy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 13:54

Wczytaj się w Ewangelię Św. Łk. 15
11 Powiedział też: "Pewien człowiek miał dwóch synów.
12 Młodszy z nich rzekł do ojca: "Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich.
13 Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie.
14 A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek.
15 Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie.
16 Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał.
17 Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę.
18 Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie;
19 już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników.
20 Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go.
21 A syn rzekł do niego: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem".
22 Lecz ojciec rzekł do swoich sług: "Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi!
23 Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się,
24 ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". I zaczęli się bawić.
25 Tymczasem starszy jego syn przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce.
26 Przywołał jednego ze sług i pytał go, co to ma znaczyć.
27 Ten mu rzekł: "Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego".
28 Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu.
29 Lecz on odpowiedział ojcu: "Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi.
30 Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę".
31 Lecz on mu odpowiedział: "Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy.
32 A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się"".


Kontakt i o nas | Wspomóż nas | Reklama | Współpraca | Księga Gości
Copyright (C) Salwatorianie 2000-2006

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Grzegorz Kramer - jezuita (80.50.74.---)
Data:   2006-03-06 14:20

ODWAGI - NIE BÓJ SIĘ.

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Ricardo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 14:21

Złe założenie w Twoim akcie wiary. Jeśli już postąpiłeś w procesie nawrócenia, poważny krok to Sakrament Pojednania. Bez obaw Nie ma takiego grzechu którego Bóg nie jest w stanie wybaczyć i zapomnieć. Lista grzechów... (...) czy jesteś coś w stanie "nowego" dodać do całej najdłuższej litanii świata - świata grzechów. Głównych jest tylko SIEDEM....tzw. lekkich cała masa, ale ich kategorie co do winy są zawsze poniżej tych głównych. Więc w czym kłopot. Obyś nie wpadł w skrupul lub odwrotnie w brak wyczucia grzeszności.
O wybaczeniu decyduje postawa Twojego serca. Szczerość, wiara, zaufanie Bogu. One prowadzą do rozgrzeszenia. Zawieszenie udzielania rozgrzeszenia wymaga od czasu do czasu pewnej duchowej pracy i decyzji woli ,co do zerwania z czynieniem grzechu w sposób świadomy lub może chodzić o likwidacje okoliczności do grzechu. Jedno tylko pamiętaj, gdybyś był w stanie zagrożenia życia, nie jest ci potrzebny do rozgrzeszenia kapłan - z całym szacunkiem. Wystarczy westchnąć do Boga żałować, przeprosić, zaufać oddać życie. Tu jest tylko jeden warunek. Aby zdążyć ten akt uczynić. Często śmierć nadchodzi w ułamku sekundy.
Jednak idz i spokojnie się wyspowiadaj, wcześniej przygotuj i wypływaj na Głębie Bożej Opatrzności. Pomyślnych wiatrów Ducha Św.
Ricardo

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 14:25

Nie zamartwiaj sie chłopie,tylko zrób rachunek sumienia i idz do konfesjonału.
Tam rozstrzyga sie wszystko,a nie w internecie.Tam czeka na Ciebie Jezus i nie ma takich grzechów,ktorych On nie byłby w stanie wziąc na siebie.On po to umarł,zebysmy wszyscy mogli dzieki Niemu zyc.Wiec pros Go o pomoc i nie zwlekaj,bo nie wiesz,czy i kiedy bedzie dana Ci nastepna szansa.Niech Cie prowadzi Psalm;'gdy słyszycie głos Pana,serc nie zatwardzajcie".Szczesc Boze:)

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 15:11

Wypełniłeś już 3 warunki dobrej spowiedzi.Na pewno z pomocą Bożą i kapłana otrzymasz rozgrzeszenie i rozpoczniesz nowe życie.Zyczę odwagi i wytrwałości.

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: B. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 15:31

Rozgrzeszenia nie dostałbyś, gdybyś TRWAŁ w grzechu (np. w związku niesakramentalnym). Niektóre grzechy mogą odpuszczać tylko m.in. w kościołach katedralnych (np. grzech aborcji). Biegnij zatem śmiało do spowiedzi, Bóg czeka z utęsknieniem na Ciebie...

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 15:45

Napewno dostaniesz rozgrzeszenie-nie bój się.Pan jest z Tobą.zaufaj mu.

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-03-06 16:13

Ja miałem kilka lat przerwy. Uważałem siebie za ateistę. Kiedy się opamiętałem i z duszą na ramieniu podszedłem do kratek konfesjonału, i powiedziałem, że od kilku lat nie byłem u spowiedzi, wydawało mi się że spowiednik mnie uściska. A jego pouczenie wyglądało tak:
- Czy ty jesteś kibicem?
- owszem - odpowiedziałem.
- A komu kibicujesz?
- Ruchowi.
To suchaj co ci powiem. Gdyby "Ruch" miał samych takich kibiców, jakim ty jesteś katolikiem, to nie wiem czyby dziś jeszcze grał w lidze, może by grał już w b-klasie.
No i cóz było robić? Trzeba się było poprawić - jako katoli i jako kibić "Ruchu", bo byłem kibicem tzw. "gazetowym".

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Kasia (---.aster.pl)
Data:   2006-03-06 16:21

Rafał, zaufaj Bożemu Miłosierdziu... Odwagi!

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-06 19:35

Jak nie otrzymasz rozgrzeszenia, to ksiądz Cię pobłogosławi, powie Ci, co możesz zrobić, żeby rozgrzeszenie uzyskać i zapuka tak, jakbyś je otrzymał - nikt np. ze stojących w kolejce nie będzie wiedział, że jeszcze musisz coś załatwić. Zresztą pewnie wiesz dobrze, czy coś musisz załatwić, czy nie.

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: fi (---.chello.pl)
Data:   2006-03-07 00:36

Nie bój nic, nawet jeśli nie dostaniesz rozgrzeszenia, to trupem nie padniesz:)
Z autpsji wiem, że paradoksalnie, może to nawet być pomocne w powrocie do Chrystusa, w zerwaniu z jakąś okolicznością która oddziela od drogi prawdy i miłości.
Do pojednania zawsze można (należy) wrócić prostując swe ścieżki.
Z Bogiem...

 Re: Co będzie jeśli nie dostanę rozgrzeszenia???
Autor: Mati (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-07 11:29

Myślę że Pan Bóg Ci przebaczy twoje winy bo widzi że ty chcesz do Niego powrócić.Odmawiaj jak najcześciej Koronkę do Bożego Miłosierdzia i porozmawiam szczerze ze spowiednikiem,powiedz mu jak przebiegała twoja droga życia i wyraz szczere pragnienie powrotu do Boga. Z Bogiem!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: