logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Praca w niedziela.
Autor: Madzia (---.168.rev.vline.pl)
Data:   2006-03-11 00:14

Rozumiem, że praca w niedzielę powinna byc ograniczona do minimum, ale co zrobić w przypadku, gdy weekend jest jedynym możliwym terminem do podjęcia zarobkowania (np. w przypadku studentów dziennych)? Czy do tego problemu wlicza sie także konieczność pracy umysłowej w przypadku studiowania zaocznego?

 Re: Praca w niedziela.
Autor: maryla (---.sympatico.ca)
Data:   2006-03-11 06:09

Madziu odpowiem ci jak ja to rozumiem, a wiec nie jestem wyrocznia. Ja sama kiedys stydiowalam zaocznie ( w niedziele) i zdobylam zawod.
Jezeli w niedziele uczestniczysz we mszy sw. i uczysz sie to sprawa wyzsza. Starasz sie rozwijac swoje talenty. Dajesz Bogu co Boskie a sobie co potrzeba dla twojej przyszlosci. Nie kazdy ma mozliwosc studiowania na studiach dziennych.
Co do pracy zarobkowej w niedziele (studentow) to tez zalezy . Jezeli pracujesz bo chcesz kupic sobie jakis wystrzalowy ciuch czyli ta praca nie jest dla ciebie konieczna to jestes na zlej drodze. Jezeli natomiast pracujesz w niedziele bo musisz sie utrzymac to praca ta dla ciebie jest koniecznoscia.
We wszystkich jednak przypadkach nie ma zwolnienia z obowiazku uczestniczenia we mszy sw..

 Re: Praca w niedziela.
Autor: Krak (---.eranet.pl)
Data:   2006-03-11 11:24

Witam Madzia,
Też studiowałem. Teraz pracuję, ale nigdy w niedzielę. Stwórca siódmego dnia po stworzeniu odpoczął. Co innego praca 'służebna': lekarz, policjant, strażak. Korzystaj z szansy zarobkowej w sobotę w niedzielę odpoczywaj, świętuj z Bogiem i najbliższymi.
Pozdrawiam życząc słonecznej niedzieli.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: Ja((Y) (---.bochnia.pl)
Data:   2006-03-11 19:07

A ja to trochę tego nierozumiem.Wychodzi na to ze jeśli ktoś pójdzie w niedzielę do ogródka z łopatą i porobi tam coś przez 15 minut to będzie miał grzech.A ten co siedize na uczelni przez pół dnia w niedizelę albo wykładowca ,który uczy w niedzielę nierobi nic złego.Czyli to trochę jakby niesprawiedliwie.
Przecież praca umysłowa to też praca tak jak fizyczna.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: HP (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-11 19:38

Y-ku

Przykazanie kościelne (oparte o piersze Przykazanie Boże) jest następujące:

1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

Kopanie ogródka w niedzielę nie jest "pracą konieczną", natomiast, jeżeli masz krowę, to napojenie jej będzie pracą konieczną.

A'propos uczelni sam oceń we włąsnym sumieniu w oparciu o powyższe kryteria.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: moralista (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-12 10:47

przykazania są dla człowieka. Po to by było mu dobrze. Więc przestrzegaj ich i nie pracuj w niedzielę.
Ja cie nie będę straszyć piekłem. Nie uważam by mogło to być przyczyną piekła. Ale jestem PEWNA, zę to może być, a bardzo często jest, przyczyną niepowodzeń tu - na ziemi.

Niedziela jet po to by odpocząć. Bez odpoczynku nie da się żyć.
Jeśli pracujesz uczciwie w niedzielę będziesz odpczywać studiując, nie skończysz studiów.
Jeśli nie uczciwie pracujesz grzeszysz.
Jeśli zaś i pracujesz i studujesz i starasz się to robić ucxciwie, nie zostanie ci nawet 5 minut na nic pozatym, zostaniesz bez przyjaciół, potem bez rodziny i dzieci.

Każda z tych 3 ewentualności prowadzi do nikąt.
Sama praca w niedzelę nic ci nie da , a równoczesnie nie skończysz studiów, życie bez rodziny jest puste, 3 możliwość: pracujesz i studiujesz byle jak i nieuczciwie jest w obecnych czasach i popularna i promowana, ale wtedy nie szukałabyś rozwiązań na tym forum.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: bart (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-12 20:49

Jeżeli spędzam pięć a nawet sześć dni z biurkiem od rana do wieczora to znaczy, że nie mogę w niedzielę podłubać w ogródku, mimo że to jest moje hobby. Nie uprawiam kwiatów, aby je sprzedać tylko po to, aby sprawiały mi radość. Dla mnie to nie jest praca to odpoczynek taki sam jak np jazda na rowerze. Myślę, iż trzeba po prostu pamiętać, iż niedziela jest dana przez Niego jako dzień odpoczynku i pogłębiania łączności z Nim, łączności niezakłóconej codziennymi problemami związanymi z praca zarobkową. Myślę, że mogę to robić sadząc kwiaty rozkoszując się pięknem, które On nam dał i będąc Mu wdzięczny z te kwiaty, które posadzę.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: Ja((Y) (---.bochnia.pl)
Data:   2006-03-12 22:28

Hehehe, a co na to ksiądz moderator?

-----------

Jak zwykle zachecam do
- rozeznania we wlasnym sumieniu
- rozmowy z kims madrym w realu
- (nie przeceniania internetu)
moderator

 Re: Praca w niedziela.
Autor: Mati (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-13 11:34

Na pewno niedziela jest dniem w którym powinnaś uczestniczyć w Eucharystii i bez tego nie może być mowy o czczeniu dnia świętego.Co do pracy to może powinnaś ją ograniczyć tylko do soboty a jeśli już musisz się uczyć w niedzielę to rób to wieczorem a nie w dzień.Z Bogiem.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-13 21:04

Ja czasem pracuję w niedzielę (uczę zaocznych) i jest to bardzo rozbijające. Nie wiadomo, czy to niedziela, czy nie. Mam nadzieję, że znajdę jakieś zajęcie w inne dni i z tego będę mogła zrezygnować.

 Re: Praca w niedziela.
Autor: madzia (---.168.rev.vline.pl)
Data:   2006-03-28 09:21

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ja oczywiście na Mszę Świętą chodzę, chodziło mi o pracę w godzinach óźniejszych. Potzreebuję pracy, żeby móc się usamodzoelnić, uniezależnić od rodziny. A nie żeby sobie ciuch kupić:)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: