logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens?
Autor: elzbieta (---.acn.waw.pl)
Data:   2006-03-16 07:18

Witam
Czyb to ma sens ?
Mam takie wątpliwości, czy można odmawiać koronkę, różaniec, z płyty, ze słuchawkami na uszach, w drodze do pracy? Wiadomo, autobus zagłusza, pełno ludzi, trudno się skupić.
Ja tak ostatnio robię, słucham i w myślach odmawiam koronkę, mam bardzo piękne nagranie sióstr Miłosierdzia i wydaje mi się, że bardzo mi pomaga to nagranie w rozważaniach. Tak samo z różańcem świętym, płyta z Ojcem Świętym i kilka innych rozważań multimedialnych.
Rozpraszałam się początkowo, więc biorę teraz do ręki metalową małą koronkę na palec i wtedy jest mi łatwiej się skupić. A wczoraj przeżylam coś niesamowitego, po skończeniu koronki, trzymając w łapce tę swoją, poczułam, jakbym miała w ręku malutkiego Jezusa, było mi tak dobrze, czułam, jakby koronka przyrosła mi do ręki, to było takie przyjemne, jakbym poczuła dotyk Boga.
W ciągui dnia wiele razy w pracy dotykalam swojej koronki, trzymałam w łapce i czerpałam siłę. Schowałam ją do kieszeni spodni, zamiast jak zwykle do torebki, żeby mieć ją przy sobie.
Jeszcze jedno, koronkę Jezus zalecał odmawiać o godz. 15, ja nie mam takich możliwości, czy inna godzina daje łaski? Czy ma podobną moc koronka odmawiana w innej godzinie? Ja wiem, Jezus mówił św. Faustynie o godzinie Miłosierdzia, ale skoro nie można wtedy?
Wiem, że jestem słabej wiary, proszę Boga o wiarę, ale wciąż Go nie czuję, mam wrażenie, że moje serce jest z lodu, przeżyłam ostatnio bardzo dużo złego, wydaje ni się, że nie jestem zdolna do miłości, ani do Boga, ani do ludzi. Jak się otworzyć, jak poczuć, że Pan jest przy mnie, jak poczuć Jego obecność?
Czy w takim stanie, gdy jest we mnie tyle wątpliwości, moje modlitwy mają znaczenie, czy Pan je słyszy? Czy wie, jak bardzo pragnę wreszcie uwierzyć, sercem, nie umyslem?
Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 Tematy Autor  Data
 Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy elzbieta 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy bezprzesady 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy 38 na karku 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy Marcin 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy Marcin 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy Michał 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy Bogna 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy elzbieta 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy eReM 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy 38 na karku 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy Bogna 
  Re: Czy modlitwa z odtwarzacza ma sens? nowy Jurek 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: