logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: poszukująca (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-28 21:20

Próbuję sobie poukładać życie. Jakoś mi się udaje Potrafie znaleźć odp. na wiele pytań. Ale nie na jedno. Otóż ja nigdy nie czuję głodu Eucharystii. Jestem osobą wierząca- poszukującą jednak mimo swoich 28 lat nadal boję sie spowiedzi i przystępuję do niej rzadko. Tak więc rzadko jestem w stanie łaski uświęcającej. Mi to nie przeszkadza tylko tak się zastanawiam jak czytam lub słyszę że ludzie żyjący w związkach niesakramentalnych ubolewają że nie mogą przystępować do komunii. Czy moja wiara jest za mała? A może źle do tego podchodzę? Nie wiem co o tym myśleć.

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-28 21:46

A ja sie wciaz modle o pragnienie Eucharystii i Słowa Bozego, o wiare... I jestem szczesliwa. : )

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-28 21:55

Polecam "Przewodnik dla zniechęconych spowiedzią i mszą św." Tomasz Pawłowski OP.


http://www.angelus.pl/ksiazki.php?akcja=opis&p_id=8464253&iKatId=370

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: aria (---.icpnet.pl)
Data:   2006-03-28 22:18

Ja mam ogromny głód Eucharystii, ale tu działa zasada "im więcej, tym więcej". Pan Bóg dał mi się rozsmakować w Sobie- nie wiem dobrze jak i kiedy. Ale to żadna moja zasługa. Czuję też realną moc na życie płynącą z Eucharystii. Może Ty za bardzo zajęłaś pozycję widza, nie dałaś się porwać? Bo On tylko czeka na takie pozwolenie z Twojej strony...

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2006-03-28 22:48

Poszukująca bo ten jak go nazywasz "głód" to też dar od Pana Boga. O dary trzeba prosić i za nie dziękować. Każdy z nas ma swoja indywidualną drogę do Boga, kroczy taką ścieżą tylko dla niego przeznaczoną i ma różny dystans do przejścią. Okoliczności naszego życia są inne oraz postrzeganie świata zróżnicowane. Ta droga i wszystko co na podróżowanie nią się składa to właśnie wiara - to nie jest tak, że Twoja wiara jest za mała, po prostu jesteś w innym miejscu, jeszcze do pewnego punktu nie doszłaś.

Uszka do góry idz swoim indywidualnym tempem pracując nad sobą a efekty przerosną Twoje oczekiwania :)
Pozdrawiam :)

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-29 03:38

Droga do tego głodu może być różna. Moja est przez wiedzę co do tego czym jest Eucharystia. Wejdź w tę Prawdę i niech Twój umysł będzie głodny, niekoniecznie uczucia.
pozdrawiam
Marek

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-29 09:17

Pokój Tobie
A prosisz o taki głód, czy też może tkwisz w przeświadczeniu, że on się Tobie należy ?
Dar Eucharystii nie jest darem, który się nam należy, dar Eucharystii jest łaską.
Sama z siebie nie jesteś w stanie spowodować u siebie takiego pragnienia, choć możesz mieć intencję.
Piszesz: "Tak więc rzadko jestem w stanie łaski uświęcającej", może mówisz "jak będę miała pragnienie Eucharystii, to pójdę do spowiedzi - to tak jakbyś stawiała Panu Bogu warunki. Rozważ to wszystko

Marcin

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: ata (---.bednarska.edu.pl)
Data:   2006-03-29 11:17


A może nie pragniesz Eucharystii, bo będąc oddalona od Boga, poprzez brak sakramentu pojednania, nie chcesz po prostu mieć Go w swoim sercu? Zalecam częste przystępowanie do spowiedzi i Komunii. Wtedy zobaczysz jak cudownie jest przyjmować Chrystusa, jak bardzo zmienia to człowieka od wewnątrz. Módl się o tę łaskę.

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: Gosia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-03-29 13:18

Wyszukaj w czytelni "Katolika" tekst "Eucharystia na nowo odkryta" i koniecznie przeczytaj.

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: aria (---.icpnet.pl)
Data:   2006-03-29 17:12

Są różne teksty papieża Jana Pawła ( z encykliką włącznie) zebrane w tomie "Eucharystia sercem Kościoła"- pomagają wzbudzić głód, a też dobrze je wszystkie znać.

 Re: Nie czuję głodu Eucharystii. Czy moja wiara jest za mała?
Autor: marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-17 21:32

o Matce Teresie z Kalkuty. W listach do swych kolejnych kierowników duchowych albańska zakonnica wielokrotnie wspominała o swoim stanie:

W marcu 1953 mówiła o "tak straszliwym mroku we mnie, jak gdyby wszystko umarło".
W 1960 roku przyznała, że zaczyna kochać tę ciemność, "ponieważ teraz wierzę, że jest ona cząstką, maleńką cząsteczką mroku i boleści, jakiej doświadczył na ziemi Jezus".
W 1962 wyjawiła: "Ludzie mówią, że moja niewzruszona wiara przyciąga ich do Boga. Czy to nie znaczy, że wprowadzam ich w błąd?".

http://ekai.pl/serwis/?MID=3633

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: