logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przygotować sie duchowo do pielgrzymki?
Autor: Monika (---.poz1.cyber-cafe.pl)
Data:   2006-06-16 14:58

Wybieram sie na pielgrzymke do Ziemi Świętej i chciałabym się na nią dobrze przygotować. Macie jakieś pomysły...? Będę wdzięczna, z Bogiem.

 Re: Jak przygotować sie duchowo do pielgrzymki?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-16 16:35

Pokój Tobie
Rozważanie Pisma Świętego, Sakrament Pokuty i Pojednania
Marcin

 Re: Jak przygotować sie duchowo do pielgrzymki?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-06-16 20:49

Ja bym poczytała wcześniej o miejscach, w których będę, obejrzała fotografie itp., żeby TAM "zająć się" bardziej Bogiem niż otoczeniem. Jest to na pewno pielgrzymka życia, dla wielu marzenie nie do spełnienia. Wszyscy jesteśmy tak po ludzku ciekawi tego miejsca i wcześniejsze przygotowanie trochę pomoże skupić się na tym co najważniejsze: na śladach Boga.
A bezpośrednie przygotowanie to Sakrament pokuty i modlitwa, mnie by najbardziej pomogło odprawienie (może nawet przez cały ostatni tydzień?) drogi krzyżowej, a na miejsce wzięłabym tekst Gorzkich Żali, które w tamtym miejscu będą szczególnie przemawiały (jako modlitwa ranna lub wieczorna, bo nie wiem czy uda się tam znaleźć chwilę dla siebie - ale ich fragmenty pozostaną w sercu w tych świętych miejscach).
Z odrobiną zazdrości w sercu życzę Ci prawdziwego spotkania z Bogiem.

 Re: Jak przygotować sie duchowo do pielgrzymki?
Autor: Na-drugim-końcu... (---.crowley.pl)
Data:   2006-06-16 21:57

Nie wiem...może jakieś prowianty czy cuś.....zapasowe majtki też byśe przydały, czy skarpetki, ja wiem...bardziej jakie sandały...

 Re: Jak przygotować sie duchowo do pielgrzymki?
Autor: Monika (---.asta-net.com.pl)
Data:   2006-06-17 22:58

Dzięki za dobre porady, wykorzystam na pewno. Z Bogiem
A co do Autora "Na-drugim-końcu"- chodziło o porady duchowe! Smutne, że nie rozróżniasz tych podstawowych pojęć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: