logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Graszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 07:39

Witam.
Nie jestem katoliczką, w zwiazku z tym zadaję powyższe pytanie: czy na tym forum mogą zadawać pytania tylko katolicy?
Czy odpowiadać na te pytania mogą tylko katolicy?

-------

Pisac moga rozni ludzie. Od lat. Wiecej na:
www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=pomoc_help
moderator

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 10:18

Graszko, to że nie chcieliśmy ci kiedyś pomóc (wiem, zaraz ktoś powie: pisz w swoim imieniu, a nie "naszym", ale naprawdę inaczej to zabrzmi tylko w "swoim" imieniu), to że nie chcieliśmy ci pomóc w odejściu od Kościoła katolickiego, nie znaczy, że nie chcemy cię tu widzieć. Do końca miałam nadzieję, że jednak zmienisz zdanie. To ty nie rozumiałaś nas, naszej troski o Ciebie i traktowałaś nasze słowa, jakbyśmy Cię odrzucali. My chcieliśmy, żebyś została z nami w katolickim Kościele. Przecież jeszcze w marcu chciałaś się po latach wyspowiadać, a więc wrócić.

Pytania na forum może zadawać każdy. Odpowiedzi też. Przecież jesteś na forum chyba od stycznia, dłużej niż ja, to wiesz. Ale teraz już musisz pamiętać, że jest to forum katolickie a nie Kościoła ewangelicznego. Nasze stanowiska mogą się różnić w wielu sprawach.

Witaj Graszko, dobrze że znów jesteś z nami.

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Graszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 10:42

Bogumiło- to prawda, że lubię tu czasem wpaść. To, że treści ...hm...ewngeliczne tu nie przechodzą jestem w stanie zrozumieć. W końcu to Wasze forum pomocy, wchodzą tu ludzie zagubieni i dbacie o to, żeby czytali to, co zgodne z KRK.

Nie czułam się wcale "odrzucana"...:)

Tak, chciałam się wsypowiadać, bo byłam na rozdrożu. Ale nie napiszę, co w związku z tym przeszłam, bo moderator i tak tego nie puści. Nie to jednak było głównym powodem mojej decyzji.

Fajnie, że mogę tu czasem "dać głos" :)
Pozdrawiam Cię serdecznie i wszystkich pozostałych. Takich katolików jak wy tutaj to ze świecą szukać.
Graszka.

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-09-01 11:15

Graszko, Ewangeliczne treści jak najbardziej tu przechodzą. I jeszcze wiecej innych, zgodnych z nauką KRK, bo jak słusznie zauwazyłas jest to portal katolicki. I jak mozna zauwazyć zaraz na 'wejściu': "...dla wierzacych, wątpiacych i poszukujacych". Nie propagujemy tu treści ewangelickich, jako że w niektórych spojrzeniach na Pismo św., 'możliwości' zbawienia itd, daje sie zauważyc istotne różnice. Jednak czasem, w trakcie odpowiadania na pytania Forowiczów, te różnice stanowisk niejako same 'wychodzą'.
Reasumując, spokojnie mozesz 'wpadać' na nasze Forum, kiedy tylko najdzie Cię na to ochota. Wszak wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga. :) Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 11:35

Graszka nie jest w Kościele ewangelickim tylko ewangelicznym. Stąd uwaga o treściach ewangelicznych - czyli nie "dotyczących Ewangelii" ale "dotyczących Kościoła ewangelicznego"

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-01 12:00

Hm, a ile mam czasu na odpowiedź?

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 12:10

Cieszę się,że Cię widzę:))
Czasami,kiedy przychodza ŚJ,zeby pogadać o Dobrej Nowinie,to też ich nie przepedzam,tylko probujemy jakoś porozmawiać.
I nigdzie nie jest powiedziane,że Ty musisz zgadzać sie z nami,a my z Tobą.
Kazdy musi odnaleźć wlasną drogę do Ojca i kazdy z tego będzie rozliczony.
Pozdrawiam:))

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-02 12:13

Przemyślałem. Jeśli o mnie chodzi to..... Możesz!
Ale nie przesadzaj z tym. Niektórzy się uzależnili i w dzień i w nocy (np. obecny Moderator).

 Re: Czy tutaj mogą pisać tylko katolicy?
Autor: Graszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-02 19:12

Eee...Michał. Mi to nie grozi. Za dużo pracy mam na co dzień.

Co do treści - zgadzam się, należy szukać tego co łączy, a nie tego co dzieli.
Zresztą - wszystko w rękach Boga. Jeśli człowiek ma otwarte serce i szczerze szuka Chrystusa, to w końcu znajdzie, czego szukał.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: