logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czasem nie wiem o co prosić Boga.
Autor: Krzysiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 21:43

Witam
Często jak się modlę to proszę o coś Pana Boga, ale czasami zastanawiam się czy to ma sens. Bywa tak, że muszę podjąć jakąś decyzję i do końca nie wiem jakie rozwiązanie jest dobre. Na przykład stoję przed wyborem: czy podejmować drugi kierunek studiów czy lepiej skupić się na jednym? I modlę się do Pana Boga, żeby pozwolił mi dostać się na ten drugi kierunek studiów, ale tak naprawdę sam nie jestem pewien czy to dobry wybór... Wiele razy było tak, że coś poszło nie po mojej myśli, ale jednak okazywało się to najlepszym rozwiązaniem, dlatego często też proszę Pana, żebym potrafił rozpoznać drogę, jaką Pan chce, abym podążał. Ufam, że Bóg nade mną czuwa, że czasem nawet coś z pozoru złego co się wydarzy jest mi potrzebne, czy zatem jest jakiś sens wymieniać te wszystkie prośby? Czy nie wystarczy powiedzieć: "Niech będzie wola Twoja"?

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: Monika75 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-09-01 23:07

Jeśli nie wiesz o co prosić i jak wyrazić swoje myśli to wystarczy że będziesz przed Bogiem trwał. Nic nie musisz mówić. On i tak zna wszystkie Twoje myśli, pragnienia i potrzeby i wie co Ci dać żeby w efekcie było to dla Ciebie jak najlepsze.

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: Ewa (---.crowley.pl)
Data:   2006-09-01 23:10

Prośby kierowane do Boga stanowią część Twojej rozmowy z Nim. Czy warto z tej rozmowy rezygnować? Na pewno nie. Pozwól, by Bóg także od Ciebie dowiedział się co jest w Twoim życiu istotne. A jeśli inne będzie wola Boga? Dzięki temu, bardziej odczujesz Jego troskę o Ciebie. Bo czy np. mama lub tata zawsze przychylają się do próśb dziecka...nie...a dlaczego...bo kierując się miłością i jego dobrem, inaczej postrzegają poszczególne sprawy...ale to nie wyklucza wysłuchania dziecka.

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 23:11

Krzysku:)
Kiedyś czytałem,bodajze ofert pracy,ze wymogiem czasow jest studiowanie w kilku specjalnościach.Jadna specjalizacja ponoć niewiele daje.Dziś stawia sie na uniwersalizm-skoro nie możesz być nauczycielem,możesz byc inżynierem budowlańcem.Ot,takie czasy.
Pozdrawiam:)

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 23:20

Mnie sie wydaje, że wymienianie konkretnych próśb nie jest do zbawienia koniecznie potrzebne. :) Można się modlić tylko pragnieniem "bądź wola Twoja". Ale z drugiej strony, jeśli ktoś jest ci bardzo bliski, czy nie mówisz mu, jakie masz pragnienia? Sensem mówienia o swoich pragnieniach Bogu nie jest pewność, że Bóg spełni nasze prośby jakiekolwiek by nie były, ani zawiadomienie Go czego chcemy bo przecież On to wie, ale szczerość w rozmowie z Kimś kogo się kocha. Z przyjacielem dzielimy się także swoimi uczuciami. Otwieranie się przed drugą osobą bardzo łączy. Dokładnie tak samo jest w rozmowie z Bogiem. Jesteśmy wtedy bliżej, bardziej. Jesteśmy prawdziwsi. Zagłuszanie własnych pragnień przed Bogiem, udawanie że ich nie ma - może spowodować, że oddalimy się w końcu od Niego, bo będzie tu jakiś fałsz, jakiś brak. Brak tego, czego człowiekowi tak bardzo potrzeba: możliwości całkowitego otwarcia siebie przed Kims.

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: siostrawwierze (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-09-01 23:34

Ufajmy Panu.
Hmm… byłoby o niebo łatwiej, gdyby za każdym razem, kiedy Boga o coś pytamy, prosimy, On przysyłał nam list z własnym podpisem, pieczęcią św. Piotra i parafką Maryi… ;) Cóż, tak nie jest… Bóg wie, co jest w Twoim sercu, ale jednocześnie mówi: „Proście a będzie wam dane” (Lk 11, 9). Zatem chce, by Go prosić ;)
Ja często szukam odpowiedzi na pytania, podpowiedzi, co mam robić w trudnych sytuacjach, Piśmie Świętym. Bóg mówi przez swoje słowo…
Pozdrawiam.
Twoja siostra, Ela.

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-09-01 23:46

Nie nie wystarczy. To o czym piszesz to determinizm, a nie współpraca wolnej woli z Łaską. Najważniejsze, że ufasz, że Bóg nad Tobą czuwa i że się modlisz. Wtedy dajesz pole Bogu do czynienia cudów w Twoim życiu. Wątpliwości nie są najważniejsze.

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-09-02 07:10

Drogi Krzysku,
"czy zatem jest jakiś sens wymieniać te wszystkie prośby?"
Chyba tak, tak uczyl nas Pan Jezus i sam prosil swego Ojca. Moze to jest bardziej potrzebne nam niz Bogu, abysmy odkryli i zrozumieli gdzie jest Jego a gdzie jest nasza wola i jak jego wlasnie Wola, a jak czesto jak sie sam juz przekonales nie nasza jest dla nas zbawienna.
Kiedys czytalem i to mi pasuje, ze modlitwa to dobra szkola dla nas u Boga.
Polecam odnajdywanie Woli Bozej wg metody sw. Ignacego.
Jurek

 Re: Czasem nie wiem o co prosić Boga.
Autor: Sylwiq (---.conn.pl)
Data:   2006-09-04 17:15

Krzysiu,
Myślę, że powinieneś mówić Bogu o tym czego potrzebujesz... jakie masz proźby, ale poddawać się Jego woli i po prostu to zostawiać w Jego ręku...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: