logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy szatan naprawde nie potrafi kochac?
Autor: Paulina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-11-07 15:42

1. Właściwie to nie spodziewam sie po szatanie łagodności czy też innych podobnych cech ale czy szatan naprawde nie potrafi kochac?? Przeciez zostal stworzony przez Boga jako dobro lecz sam wybral zlo...to czy jednak napewno nie jest mozliwe bo pozostały w nim odczucia bardziej...hmmm ludzkie?? ??

Ale to nie jest okortat dla mnie bardzo wazne.

2. Czy Lucyfer jest Szatanem?? Czy jest to gdzies napisane ze to wlasnie on jest diablem?? Prosze o szybka odpowiedz.
Z powazaniem Paulina

 Re: Czy szatan naprawde nie potrafi kochac?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-11-07 16:23

Pokój Tobie
Nie potrafi, ponieważ ktoś kto odwrócił się od Boga nigdy nie będzie potrafił kochać.
To Bóg i tylko Bóg jest żródłem miłości, kto odłączył się od żródła to oczywiste, że nie ma miłości skąd czerpać. Dotyczy to także ludzi.
A jeśli nie ma miłości będzie tylko i wyłącznie nienawiść.

2. Czy to ważne. Nie wiem jak na imię ma szatan, on może przyjmować różne imiona. Jednak odnosząc się do tradycji wnoszę, że lucyfer jest szatanem.
Marcin

 Re: Czy szatan naprawde nie potrafi kochac?
Autor: strzyga (---.aster.pl)
Data:   2006-11-07 20:00

Szatan to słowo hebrajskie oznaczające "przeciwnika, oskarżyciela przed trybunałem", pojawia się już w Starym Testamencie (1 Krn 21,1). W Nowym Testamencie oznacza przywódcę demonów (Mk 3, 26 itd.)
Lucyfer to "niosący światło, jutrzenka" zgodnie z etymologią łacińską, indentyfikowany jest z szatanem jako książę upadłych aniłów lub demonów.
Lucyfer/szatan jest nastawiony na nienawiść - nigdy nie osiągnie Miłości, którą jest Bóg.
pozdr. :)

 Re: Czy szatan naprawde nie potrafi kochac?
Autor: Estera (---.chello.pl)
Data:   2006-11-07 20:42

Chrzescijańskie rozumienie Szatana jest troche trudne do zrozumienia. Natomiast w judaiźmie-reformowanym jest to bardziej jasno wytlumaczone. Jednym w wielu obrazów Szatana jest bezwzględnośc Natury, powodujaca choroby, nieurodzaje sprowadzające głod, dzikośc natury człowieka powodujaca wojny ciche i głosne(wszelkie agresywne wojny). Jak powódz moze kochac albo susza, albo jak zarazek gruźlicy moze kogos kochac?

Oczywiscie z jakis wzgledów Bog dozwala na to by na swiecie działo sie zło.

Jednym zdaniem tam gdzie panuje miłość i miłosierdzie jest Bóg a tam gdzie zimna kalkulacja prowadzaca niechybnie do nienawisci panuje Szatan.
Szatan odpowidział Jezusowi na wielkiej gorze, podczas kuszenia "Popatrz na wszelki przepych tego świata, to wszystko nalezy do mnie i moge to dac we władanie komu zechce, jesli wiec oddasz mi pokłon oddam je tobie...." Jezus nie zaprzeczyl slowom szatana.

 Re: Czy szatan naprawde nie potrafi kochac?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-11-08 00:07

Na tytułowe: Naprawdę!

 Re: Czy szatan naprawde nie potrafi kochac?
Autor: Verba Docent (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2006-11-08 13:57

Co do pytania zasadniczego: na podstawie tzw. obserwacji potocznej należy stwierdzić, że nie.

Co do pytania drugiego:
Zły Duch nazywany jest na wiele sposobów.
Raz jest to Lucyfer (czyli niosący światło), raz Belzebub (czyli po hebrajsku Władca Much - baal zevuv), raz Diabeł (gr. diabolos - ten, który dzieli) i tak dalej. W swoim czasie na portalu kosciol.pl pan Roman Zając (pracownik naukowy KUL) opublikował parę tekstów na ten temat. Polecam lekturę. Bardzo ciekawa!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: