logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boże Narodzenie - życzenia.
Autor: Dziadek_Muminka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-21 10:56

"Wyrocznia Jahwe dla Pana mego :
"Siądź po mojej prawicy,
aż twych wrogów położę
jako podnóżek pod Twoje stopy."
Twoje potężne berło
niech Jahwe rozciągnie z Syjonu :
"Panuj wśród swych nieprzyjaciół !"
Przy Tobie panowanie
w dniu Twej potęgi ,
na świętych górach
z łona jutrzenki
jak rosę Cię zrodziłem .
Jahwe przysiągł
i żal Mu nie będzie :
"Tyś Kapłanem na wieki
na wzór Melchizedeka."-Ps 110,1-4

Zapowiadany Król przychodzi między ludzi w Mieście Chleba jako Dziecko w najbardziej prymitywnych warunkach . W stajni , pośród zwierząt i pasterzy , ze swego żłóbka uczynił swój tron .
W tej Nocy,dwa tysiące lat temu , zabłysło Światło , aby pokonać mrok i aby przywrócić ludziom radość i nadzieję .
Czy potrafię docenić to , że sam Bóg przychodzi do mnie ?

Z okazji Narodzenia Boga , pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim , których On postawił na mojej drodze życia .
Gospodarzom i twórcom tutejszego forum , moderatorom ; tym wszystkim , którzy modlą się w intencji ewangelizacji w sieci ; tym , którzy materialnie wspierają to dzieło ; wszystkim odwiedzającym i piszącym tutaj ; wszystkim zagubionym i poszukującym odpowiedzi na swoje problemy ; wszystkim bez wyjątku
życzę radosnych i błogosławionych Świąt .Dużo radości i pokoju , którym pragnie Bóg obdarować każdego człowieka .
Wszelkiego dobra i obfitych łask na każdą chwilę wędrówki przez życie .
A wszystko to mieści się w prostych słowach :
Szczęść Boże :)

 Re: Boże Narodzenie.
Autor: aleta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-21 15:07

Życzenia inaczej:
****************
Ks.Jan Twardowski

O życzeniach i świętym Szczepanie

W Wigilię,kiedy składamy sobie życzenia,najczęściej powtarzamy:"życzę ci zdrowia ,szczęścia i wszelkiej pomyślności".Ale to są życzenia pogańskie.Zgodnie z nimi pragniemy ułożyć życie według własnego widzimisię.
Świętemu Szczepanowi, męczennikowi,nie spełniły się żadne świąteczne życzenia.
Gdyby ktoś życzył mu zdrowia,wkrótce przekonałby się,że nic nie wyszło mu na zdrowie.Rąbnęli go kamieniem z lewej i z prawej strony i uciekło mu zdrowie,jak przekłuty balonik.
Gdyby ktoś życzył mu szczęścia,też trafiłby kulą w płot,bo właśnie otoczyli go ludzie,którzy szczękali na niego zębami.Gdy na nas szczękają zębami,nie czujemy się szczęśliwi...
Jeżeli życzyłby mu ktoś pomyślności - pomyliłby się:wszystko stało się niepomyślnie i inaczej.Stało się też inaczej,niż po myśli samego Szczepana.Chciał ,by nie było nienawiści
a ludzka nienawiść była i dosięgła jego samego.
Zauważmy,że w same święta Kościół pokazuje nam człowieka,w życiu którego nie spełniły się żadne świąteczne życzenia.
On zaś zobaczył nad sobą otwarte Niebo.
Jak często nasze spełnione życzenia są piekłem dla człowieka!Nieraz ktoś jest zdrowy jak koń i dlatego grzeszy.Inny jest szczęśliwy i myśli tylko o samym sobie.Jeszcze inny staje sie despotą,bo wszystko dzieje się po jego myśli.
Jaka szkoda,że ludzie pobożni modlą sie tak rzadko o to,aby spełniło się to,czego Bóg życzy sobie od nas.

Taki mały

Grudzień choinka
osioł zaszczycony
wół zarozumiały
tylko Bóg się nie wstydzi
że jest taki mały
~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Za Dziadkiem Muminka:
ze Staropolskim Szczęść Boże!
dla Wszystkich bez wyjątku
-Iga

 Re: Boże Narodzenie.
Autor: Teofil Jan S. (---.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2006-12-21 17:20

Błogosławionego, Bożego Pokoju, jakiego świat dać nie może a jedynie Boża Dziecina, życzy wszystkim pradziadek TIS. (Pradziadek, bo mógłby być chyba ojcem Dziadka Muminka)

 Re: Boże Narodzenie.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-12-21 20:32

Przyjście Mesjasza

Lud czekający na swego Mesjasza
Nie zwróci oczu na Dziecinę małą
I do biednego nie zajrzy poddasza;
Mniema, że Zbawcę, którego czekało

Tyle pokoleń, ujrzy ziemia nasza
Od razu ziemską okrytego chwałą,
Jak na wojsk czele niewiernych rozprasza —
Mniema, że wszystko będzie przed nim drżało.

Że nawet głowy ugną się książęce,
Zdając mu władzę nad światem...
Więc jeśli usłyszy, że się narodził w stajence
I że Mędrcowie dary mu przynieśli,
Pyta ze śmiechem: „Jak to? Ten syn cieśli
Ma rządy świata ująć w swoje ręce?"
A. Asnyk.
=============

Także inaczej.

Opuszczam jutro na cały świąteczny czas przestrzeń wirtualną, także tę na naszym Forum Pomocy, z którą zżyłam się bardzo. Ale zanim to zrobię, chcę na sposób duchowy przełamać sie z Wami opłatkiem, jak Chlebem, który z nieba zstąpił (por. J 6,41-58). Jeśli kogoś uraziłam, czy też zraniłam przez używanie tu czasem 'niewyparzonej klawiatury', bardzo serdecznie przepraszam i upraszam wybaczenia. Pojednajmy sie wszyscy w ten najpiekniejszy, choć nie najważniejszy czas. Bo tamten, dopiero po tym, będziemy przezywać - w Niedzielę po pierwszym przesileniu wwiosennym. Ale przecież bez Bożego Narodzenia, nie byłoby Zmartwychwstania i dalszych zbawczych Wydarzeń w historii zbawienia człowieka. Radujmy się więc i weselmy, śpiewając kolędy i padstorałki i kantyki. Polecajmy sie wzajemnie w modlitwie naszemu Panu.
Przyłączam sie także i ja do tego staropolskiego pozdrowienia i zyczę za Dziadkiem_Muminka: Szczęść Boże Twórcom tego Ewangelizacyjnego portalu i Wszystkim tu przychodzącym. Pokój nam wszystkim.

 Re: Boże Narodzenie.
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-12-22 01:35

Z dzis. Ew. Sw. Lk 1, '46 Wtedy Maryja rzekła: "Wielbi dusza moja Pana, 47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. 48 Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, 49 gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię - 50 a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją. 51 On przejawia moc ramienia swego, rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich. 52 Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych. 53 Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia. 54 Ujął się za sługą swoim, Izraelem, pomny na miłosierdzie swoje - 55 jak przyobiecał naszym ojcom - na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki".

Szczęść Boże Wszystkim, bo "Święte jest Jego imię - 50 a swoje MIŁOSIERDZIE na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją."
Jurek

 Re: Boże Narodzenie.
Autor: Sabina (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-22 09:56

Wszystkim, z serca życzę prawdziwego Bożego Narodzenia, takiego, jakie Pan zaplanował dla każdego z nas.

 Re: Boże Narodzenie.
Autor: lidka (---.nexus.gliwice.pl)
Data:   2006-12-22 14:24

Jak obyczaj każe stary,
według ojców naszych wiary,
Składam Wam życzenia,
z dniem Bożego Narodzenia.
Niech ta Gwiazdka Betlejemska,
która wschodzi tuż po zmroku,
da Wam szczęście i pomyślność,
w nadchodzącym Nowy Roku 2007

Błogosławieństwa Bożego życzy Lidka

 Re: Boże Narodzenie - życzenia.
Autor: aleta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-24 10:31

Kochani,
W ten cudowny Wigilijny Wieczór łamiąc się opłatkiem - chlebem dobroci, przesyłam serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
Niech JEZUS, który każdego dnia rodzi się na ołtarzu dla nas i w nas, opromienia wszystkich swoją Miłością, Radością i Pokojem na każdy dzień, a także utwierdza nas w Nadziei, która nigdy zawieść nie może.
Z wdzięcznością i modlitwą.
-Iga

 Re: Boże Narodzenie - życzenia.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-12-24 18:14

Ap 21, 1 - 7

 Re: Boże Narodzenie - życzenia.
Autor: Agata :) (---.hsd1.il.comcast.net)
Data:   2006-12-24 19:38

Wesolych Swiat Bozego Narodzenia oraz blogoslawienstwa od Dzieciatka Jezus w
nadchodzacym Nowym Roku.
Szczesc Boze.
Agata :)

 Re: Boże Narodzenie - życzenia.
Autor: Graszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-25 12:44

Życzę wszystkim, aby za każdym Waszym wyborem stał Jezus Chrystus , żeby królował w Waszym życiu nie tylko w te święta, ale na co dzień.
Niech każdy kolejny dzień Nowego Roku 2007 będzie świętem , bo Jezus żyje!

A święta Bożego Narodzenia, które jeszcze trwają, niechaj będą rodzinne, ciepłe niezapomniane i kolorowe!:)

 Re: Boże Narodzenie - życzenia.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-27 00:13

A ja - jako że już po Świętach - życzę Błosławieństwa Bożego także na wszystkie dni powszednie...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: