logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie byłam w niedzielę na Mszy Św. - czy to grzech?
Autor: Ania (---.chello.pl)
Data:   2006-12-25 19:58

Natomiast na Pasterce poszłam do Komunii Św. Czy popełniłam grzech i czy powinnam iść do spowiedzi?

 Re: Nie byłam w niedzielę na Mszy Św. - czy to grzech?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-25 21:26

Obecnosc na Mszy niedzielnej jest obowiazkowa.
Pasterka byla odprawiona w poniedzialek, zatem nie zwalnia z tego obowiazku. Nie wiem, moze zrobilas to nieswiadomie - ale radzilabym pojsc do spowiedzi i wyznac to, co tutaj napisalas.

 Re: Nie byłam w niedzielę na Mszy Św. - czy to grzech?
Autor: Karola (---.toya.net.pl)
Data:   2006-12-25 21:37

Aniu
nie jestem teologiem, ale uważam, że jest to wielkie zaniedbanie, choć tak naprawdę nie znamy przyczyny Twojej nieobecności na Eucharystii niedzielnej. Jeżeli nie poszłaś ze względu np. zły stan zdrowia(tak też się zdarza), konieczna dlugotrwała pomoc jakiejś osobie(różne rzeczy się zdarzają-jak to mówił św. Albert Chmielowski,że nawet gdyby się żarliwie modlił pozostawił by Chrystusa dla Chrystusa w drugim człowieku) to myślę, że nie jest to grzech, ale wtedy jest radio, telewizja dzięki którym możemy uczestniczyć we Mszy pośrednio. Jeżeli jednak nie poszłaś, jak pisałam wyżej, przez zaniedbanie to jest to grzech moim zdaniem ciężki. A przyjęcie Pana Jezusa podczas Pasterki byłoby wtedy świętokradztwem. No ale lepiej by było, gdyby odpowiedzi udzielił Ksiądz może ja też się mylę.

 Re: Nie byłam w niedzielę na Mszy Św. - czy to grzech?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-26 01:06

Sa 3 warunki do zaistnienia grzechu ciężkiego: świadomie, dobrowolnie i w poważnej materii. Ty jak widać świadomie tego nie zrobiłaś, bo dopiero po fakcie się pytasz. My Ci tu nie będziemy mówić czy to grzech ciężki, lekki, czy półciężki, masz do tego swoje sumienie. Możemy Cię tylko oświecić w kwestii przykazań: na Twoje pytanie odpowiada przykazanie nr 3 z Dekalogu. Do spowiedzi na pewno kiedyś tam powinnaś iść.
Ciao

 Re: Nie byłam w niedzielę na Mszy Św. - czy to grzech?
Autor: Maciek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-12-26 12:28

Najlepiej zrobisz idąc do spowiedzi. Nie warto się męczyć. I narażać na świętokradzkie komunie święte. Najgorszą rzeczą jest samorozgrzeszanie. Idź do Jezusa w sakr. pokuty i On Cię rozgrzeszy. Internet nie jest od rozwikływania wątpliwości sumienia. Nie na darmo Jezus ustanowił sakr. kapłaństwa, by człowiek nie poradził się kapłana. Zresztą dobrowolne trwanie w wątpliwościach niedozwala na przyjmowanie komunii św., by nie narażać na świętokradztwo. Udaj się do kapłana. Takiej porady udzielił kiedyś w szkole i konfesjonale ks. katecheta.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: