logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-05-06 06:38

Msze sw. mielismy (II-ga wspolnota neokat.) wyjatkowo tym razem w kosciele (w czwartek Fr Leo spytal sie a dlaczego nie macie Mszy sw. w kosciele) i to NIEPOKALANEGO SERCA MARYJI. (o tym nizej).
W czasie Mszy uslyszalem:
Ap 21, ‘1 I UJRZAŁEM NIEBO NOWE I ZIEMIĘ NOWĄ, BO PIERWSZE NIEBO I PIERWSZA ZIEMIA PRZEMINĘŁY, I MORZA JUŻ NIE MA. 2 I MIASTO ŚWIĘTE - JERUZALEM Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. 3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: "Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i BĘDĄ ONI JEGO LUDEM, A ON BĘDZIE "BOGIEM Z NIMI". 4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły". 5 I rzekł Zasiadający na tronie: "OTO CZYNIĘ WSZYSTKO NOWE" (New creation – tak mowi prezbiter wyjmujac OCHRZCZONEGO z wody). I mówi: "NAPISZ: SŁOWA TE WIARYGODNE SĄ I PRAWDZIWE".

J 13, ‘34Przykazanie nowe daję wam, ABYŚCIE SIĘ WZAJEMNIE MIŁOWALI TAK, JAK JA WAS UMIŁOWAŁEM; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. 35Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali".

W piatek pisalem, “w poludnie w domu otworzylem na Sofoniasza 3,
Obietnice mesjańskie
Sof 3, ‘14 Wyśpiewuj, Córo Syjońska!
Podnieś radosny okrzyk, Izraelu*!
Ciesz się i wesel z całego serca,
Córo Jeruzalem!
15 Oddalił Pan wyroki na ciebie,
usunął twego nieprzyjaciela*:
król Izraela, Pan, jest pośród ciebie,
nie będziesz już bała się złego.
16 OWEGO DNIA POWIEDZĄ JEROZOLIMIE:
«NIE BÓJ SIĘ, SYJONIE!
NIECH NIE SŁABNĄ TWE RĘCE!»
17 PAN, TWÓJ BÓG JEST POŚRÓD CIEBIE,
Mocarz - On zbawi,
uniesie się weselem nad tobą,
odnowi swą miłość*,
wzniesie okrzyk radości,
18 <jak w dniu uroczystego święta>.
Zabiorę od ciebie niedolę,
abyś już nie nosiła brzemienia zniewagi*.
19 Oto Ja sprawię [zagładę] wszystkim,
którzy cię uciskali w owym czasie,
a zachowam chromych i wygnanych zgromadzę;
i zgotuję z nich chwałę i sławę na całej ziemi,
gdzie doznawali zawstydzenia*.
20 W owym czasie was przywiodę,
w czasie, gdy was zgromadzę;
albowiem dam wam imię i chwałę
u wszystkich narodów ziemi,
gdy odmienię wasz los
na waszych oczach - mówi Pan.

potem na:
Za 8, ‘… 8 SPROWADZĘ ICH
I MIESZKAĆ BĘDĄ W JERUZALEM.
I BĘDĄ MOIM LUDEM,
A JA BĘDĘ ICH BOGIEM,
wiernym i sprawiedliwym»…

W refleksjach powiedzialem nawiazujac do slow ‘idz i nie grzesz wiecej, choc jest to niemozliwe’, sw Tereska mowi, jesli Bog daje jakies pragnienie/przykazanie, to nie na prozno i czesc z tego co tutaj pisalem. Dlugo szukala powolania, kiedys zastanawiajac sie nad slowami z dziejszej Ew. Sw. otworzyla na 1 Kor 12 (rozne czlonki Kosciola)
‘Kościół jednym nadprzyrodzonym Ciałem Chrystusa*
… 12 Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem… 13 WSZYSCYŚMY BOWIEM W JEDNYM DUCHU ZOSTALI OCHRZCZENI, [ABY STANOWIĆ] JEDNO CIAŁO: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem… 28 I tak ustanowił Bóg w Kościele najprzód apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, a następnie tych, co mają dar czynienia cudów, wspierania pomocą, rządzenia oraz przemawiania rozmaitymi językami. 29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.’
1 Kor 13, ‘Hymn o miłości
1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów*,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący…
13 Tak* więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.
i tak odkryla, ze jej powolaniem jest Milosc.’

Gdy wrocilem w nocy wzialem Dzienniczek sw. Faustyny i otworzylem na:
O Komuni sw. Niech siostry nie mowia o tym, ktora rzadziej, a ktora czesciej przystepuje do Komunii sw. (558) czesc z 'Na Czesc Trojcy Swietej'. (530)
Dalej czytam: “DZIEN NIEPOKALANEGO Poczecia Matki Bozej. W czasie Mszy sw. uslyszaleam szelest szat i ujrzalam Matke Najswietsza w dziwnej pieknej jasnosci. Szata Jej z szarfa niebieska – ktora mi powiedziala: Wielka mi radosc sprawiasz, kiedy wielbisz TROJCE SWIETA a udzielone mi laski i przywileje – i znikla zaraz.”
Przypomnialo mi sie, ze w czasie spowiedzi Fr Ivano powiedzial za pokute odmow, CHWALA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI SWIETEMU… idz i nie grzesz wiecej, choc to jest niemozliwe, obydwie rzeczy mnie zdziwily.
Dalej jest o pokutach i umartwieniu (565)
Jurek

 Tematy Autor  Data
 W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy kasia 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Noemi 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy 38 na karku 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Weronika 1 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy poszukujaca 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
  Re: W jaki sposob Bóg nam odpowiada? nowy Jurek 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: