logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Stokrotka (---.klaudyny.waw.pl)
Data:   2007-08-15 15:16

Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Czy jest to w zamierzeniu Boga abyśmy tacy byli?
Każda kobieta pragnie być piękną. Niektóre mniej ładne mogą z tego powodu cierpieć. Tak samo mężczyzna chce się podobać, a nie zawsze jest przystojny.
Jak rozeznać zamiar Boga w stosunku do tych którzy nie akceptują swojego wyglądu? Dlaczego Bóg do dopuszcza, żebyśmy byli brzydcy fizycznie?

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Marcin (158.75.1.---)
Data:   2007-08-15 15:40

Każdy ma w sobie dużo piękna.
Jestem przeciętnym facetem... A zakochałem się w dziewczynie, która wcale nie jest ładna (tak mi mówią koledzy), a mi sie podoba mimo wszystko jak miss świata.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-15 16:07

pojęcia "ładny" i 'brzydki" są dość względne...
Bóg ma jednen zamiar w stosunku do każdego człowieka ZBAWIENIE

pytanie tylko dlaczego nie potrafię siebie zaakceptować nie potrafię siebie kochać. Ale to ja nie potrafię, a nie Bóg mnie taką stworzył...

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Marta (---.customers.vivodi.gr)
Data:   2007-08-15 16:37

Rozni ludzie maja rozne krzyzyki. Jedni sa brzydcy, inni sa biedni, chorzy, samotni itd.
Nie kazda kobieta pragnie byc piekna - niektore na to nie zwracaja uwagi, bo maja inne sprawy na glowie niz przegladanie sie w lustrze.
Ja ponoc jestem "bardzo ladna", tak mi mowia ludzie, ale za to czasami obcy faceci sie na mnie gapia jak na towar, zaczepiaja itp, a to jest bardzo upokarzajace :(

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: shanya (80.227.113.---)
Data:   2007-08-15 16:38

Stokrotko, a zauwazylas pewna dziwna rzecz - mianowicie sa ladne (czasami nawet bardzo) kobiety (czy mezczyzni), a i tak chcialyby/chcieliby byc jeszcze piekniejsze/si - i katuja sie dietami, wizytami u kosmetyczek, kuracjami odmladzajacymi itp. Sa tez tacy bardziej przecietni - i jakos sie dobrze czuja ze soba, sa szczesliwi.
Piszesz: "Niektóre mniej ładne mogą z tego powodu cierpieć". Myslisz, ze ci ladniejsi nie cierpia i ich zycie uslane jest rozami?
Ponoc u modelek depresja jest bardzo normalna - no i nie dziwne, sa piekne i przyzwyczaja sie do podziwu otoczenia, wiec gdy wiek juz zacznie robic swoje, okazuje sie za najwiekszy ich atut nie istnieje...
Mam pewna kolezanke, byla bardzo piekna kobieta (nadal jest, chociaz ma juz 40+ lat), wyszla za bardzo przystojnego mezczyzne. Jednak on nie potrafil byc wierny. Ich malzenstwo bardzo wczesnie sie rozpadlo, a ona nie chciala sie z nikim innym wiazac, bo jest osoba wierzaca.
Znam tez pewnego faceta, ktory byl superprzystojny, ale tak chorobliwie niesmialy - zwlaszcza wobec kobiet, ze skutecznie przed nimi uciekal az do 45 roku zycia chociaz jednoczesnie bardzo chcial sie ozenic.
Te nasze kompleksy na punkcie wygladu czesto maja charakter psychologiczny, czesto wynikaja z braku poczucia akceptacji ze strony naszych rodzicow, bliskich. Na przyklad, jesli ojciec mowi swojej malej coreczce, ze jest ladna i zdolna, to ona nabierze pewnosci siebie i bedzie na siebie patrzec duzo bardziej przychylnie.
Zycze ci, abys sie pokochala taka jaka jestes. W pewnym panstwie, nie pamietam gdzie, ustawiono pewne billboardy, a jeden z nich mowil cos w stylu (moje nieudolne tlumaczenie)
"Jestes najpiekniejsza/najpiekniejszy na swiecie. No moze nie jestem obiektywny - bo jestes moim dzieckiem.
Bog."

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-15 16:40

Chyba każdy jest na swój sposób ładny; pomyśl - jeśli tzw. "brzydsze" dziewczyny mają chłopaków, wychodzą za mąż - to jakże powinny czuć się szczęśliwe wiedząc, że ich mężczyźni właśnie je wybrali; oznacza to, że mają w sobie coś o wiele bardziej wartościowego, niż tylko uroda - choć to też ważne

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-08-15 17:55

Trzeba uściślić pojęcia.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Schaboszczak (---.chello.pl)
Data:   2007-08-15 20:12

Być może po to, żeby sobie uświadomili, że uroda nie jest najważniejsza. Żeby nie śmiali się z innych ludzi, którzy mają inne niezawinione przypadłości. A przede wszystkim po to, żeby inni kochali nas bezinteresownie, a nie za wygląd. :-)

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: ancilla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-15 20:22

Stokrotko, a czym jest piękno? Co to jest brzydota? Kto ustala kanon? Kiedyś M. Monroe była uznawana za symbol seksu, chodzące piękno. Dziś nie mogłaby wziąć udziału w pokazie mody, bo wymiary, które były "trendy" kiedyś, dziś uległy przeobrażeniu. To, co wczoraj było atrakcyjne, dziś takie nie jest. To, co dziś jest pociągające, jutro takim nie będzie. Patrz głębiej.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Rafael (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-15 22:04

Witaj
nie wiem co może znaczyć że ktoś jest ładny lub brzydki
Moim zdaniem to pojęcia bardzo względne. :)
Ale odpowiem tak - słyszałem fajne wytłumaczenie - dlaczego ludzie są różni, dlaczego jednych lubimy, a inni nas denerwują:
-Ludzie są jak kwiaty na łące - każdy inny, każda trawka nawet się od siebie różni - i wtedy łąka jest piękna.
-a gdyby wszyscy byli tacy sami - to chyba było by okropne i nudne ;)
Z BOGIEM

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: agu (---.toya.net.pl)
Data:   2007-08-15 22:08

Ja czasem czuję się piękna a czasem brzydka. To jest barrrdzo subiektywne. :)

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Macda (---.aster.pl)
Data:   2007-08-16 09:29

Polecam ksiazke Stasi i Johna Eldredge "Urzekajaca"

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-16 11:13

To nie tak, ze ludzie rodza sie ladni czy brzydcy. Wszyscy sa piekni. Trzeba umiec spojrzec na czlowieka tak, zeby dostrzec jego piekno. O pieknie czlowieka decyduje chyba najbardziej wnetrze czlowieka, to co jest jakby niewidoczne. Nikt nie powie, ze zlosliwa kobieta jest piekna.
Znalam kiedys kobiete, ktora byla bardzo "brzydka" - nieciekawe rysy twarzy, okropny kolor wlosow, a raczej farby do wlosow (w kolorze siersci psa mojej kolezanki), przypadkowo dobrany makijaz, ale kiedy mowila z pasja o swojej pracy, byla niesamowicie piekna.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Natalia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-16 11:20

Stokrotko, a zastanów sie, czy gdybyś stanęła w kręgu z 10 innymi wybranymi ludźmi z ulicy a pośrodku postawiłabyś jakąś kobietę, czy mężczyznę to czy myślisz, że wszyscy odpowiedzieliby jednoznacznie - ta lub ten jest ładna (brzydka)? myślę, że nie, bo Bóg oprócz tego, że stworzył nas różnych z wyglądu, dał nam też różne gusta. często w rozmowie ze znajomymi zauważam, że mamy odmienne zdanie w ocenie czy ktos jest ładny czy też nie a w końcu i tak każdy dochodzi do wniosku, że najważniejsze jest wnętrze i piękno wnętrza często bije na zewnątrz. a pojęcie "ładna" utworzyliśmy sobie my ludzie dążąc do ideałów pokazywanych na okładkach magazynów. a myślę, że nie jest dla Ciebie tajemnicą, ze są to zdjęcia po obróbce komputerowej i zdarzają się sytuacje, ze modelki nie zgadzają się na opublikowanie zdjęcia, gdy jest ono za bardzo "przerobione" bo wyglądają tam jak zupełnie inne osoby. a poza tym wielu nie lubi sztuczności bijącej z twarzy pokazywanych na okładkach magazynów. Najważniejszy jest szczery uśmiech i pokazywanie innym swojego pięknego wnętrza:)

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: basia_priv (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-16 14:56

Jakby wszyscy byli tak sami ładni, to świat byłby nieciekawy, a piękna doszukać się możemy w każdym człowieku -:)
I wcale nie zależy to od tego jak na nas patrzą ludzie, ale od tego czy my sami potrafimy dostrzec piękno w drugim człowieku.
Stokrotko usmiechaj się często -:)

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: bez podpisu (---.tp.unicity.pl)
Data:   2007-08-16 18:43

Stokrotka nie ma ludzi brzydkich i calkiem pieknych. Bo kazdy z nas moze powiedziec to bym chciala miec takie ale nie mam. Musisz po prostu zaakceptowac siebie taka jaka jestes.Taka jak Cie Pan Bog stworzył, wtedy zrobisz najlepiej.
Wiesz co jak ja bym miała myslec nad tym jak ja wygladam i co mi sie w sobie nie podoba itd. Po prostu kiedys myslalam tak jak ty, ale zaakceptowałam to ze wygladam tak jak wygladam. Przeciez nie pójde pod skalpel bo cos mi sie w sobie nie podoba. Nalezy uwazam zaakceptowac siebie takim jakim sie jest.
Jakbym myslala tymi kategoriami nie akceptujac siebie to moglabym powiedziec sobie. Kurcze przeciez mam 183 cm wzrostu, to czy tamto mi nie pasuje. Ale nie mysle tak. Po prostu akceptuje sie w pełni tak jak wygladam. A po drugie uwazam ze nie kazdemu sie wszystko podoba. Nie ma na swiecie tak zeby wszystkim podobalo sie to samo. Jest takie powiedzenie moze troche głupie ale prawdziwe: kazda potwora znajdzie swojego amatora. Stokrotka musisz zrozumiec ze nie kazdemu ty sie spodobasz i nie kazdy musi sie tobie podobac jesli chodzi o wyglad. Nie ma tak zeby wszystkim podobalo sie jedno. Nie ma tak zeby jedna osoba podobala sie wszystkim z wygladu badz nie podobala. Bo zawsze beda tacy ktorym sie bedzie podobala i tacy ktorym nie bedzie sie podobac. Bo nie wszystkim to samo sie podoba i to jest to urozmaicenie.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-16 22:38

mnie to przy okazji zastanawia inna rzecz dlaczego ludzie rodzą się ładni a potem stają się brzydcy?

weżmy np nastolatków wtedy kiedy najbardziej by im się przydała "ładność" (wszystko się zmienia trochę pewności siebie by się przydało a "ładność" temu sprzyja) to im pryszcze wyskakują na nosie...

albo kobieta ładna ładna a kiedy chciałby wreszcie wyjść za mąż to się okazuje że brzydka już jest...

to nie jest sprawiedliwe...

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: g1 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-17 11:39

Moim zdaniem ludzie współpracują z Bogiem w kreacji i to jaki masz wygląd zewn., kolor włosów, oczu itp. zależy od Twoich rodziców. Od Boga natomiast pochodzi dusza i piekno wewn., które trzeba w kazdym umieć odnajdywać i o którym już wcześniej tak wiele napisano. Uroda zapewne nie raz pomaga w życiu, ale jeśli będzie wyznacznikiem np. doboru partnera, to co będzie, gdy przeminie...

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Wanda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-17 14:41

Tyle wpisów a żaden nie jest na temat. Po co pisać jesli sie nie wie? Każdy bredzi że ble ble wszyscy sa piękni, że to względne itp. Nie, jedni sa piękni żyje im sie duuużo łatwiej i prościej niż innym i koniec kropka. Inni sa MNIEJ ŁADNI LUB WCALE I MAJĄ DUŻO TRUDNIEJ. TAKIE SA FAKTY. Dlaczewgo? Nie wiem tego też ale myślę że to do czegoś jest potrzebne.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-17 17:10

Jak by nie było brzydkich, to ładni nie wiedzieliby że są ładni. Należąca do tych pierwszych, odczuwam ogromną wartość swojej misji i liczę na wdzięczność tych drugich. :)))

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-08-17 21:01

Mój był na temat, Wando.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2007-08-17 23:53

Stokrotko,
ludzie nie rodzą się ani ładni, ani brzydcy, tylko - RÓŻNI .
Zresztą kanony piękna zmieniały się w ciągu wieków, a i teraz w różnych kręgach kulturowych występują między nimi różnice. Więc poza Bogiem, nic nie jest obiektywnie piękne.
Naprawdę ładny jest ktoś, kto potrafi być sobą (oczywiście pod warunkiem, że sobą = dobrym czlowiekiem).

A właściwie, kto powiedział, że ładnym ludziom jest w życiu łatwiej?

Ps. Pozdrawiam ks. Moderatora i niniejszym proszę o zwrócenie uwagi na nawiasowy wirus, który został przyniesiony przez Michała. Nawiasy skracają zdania i rozleniwiają piszącego. No, i psują styl.
Skoro nie wolno używać trzykropków, to nawiasy?

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-18 00:15

Wando... Usmiechnij sie.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-08-18 00:37

Nie używałem w tym wątku nawiasów! (A w innych na wyraźną prośbę coponiektórych - żeby im łopatą do głowy)

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-08-18 09:11

Jak rozeznać zamiar Boga w stosunku do tych którzy nie akceptują swojego wyglądu?
Odpowiedź:
Muszą więcej pracować nad sobą. Bogu się podobają, więc to ich problem.*

*Ich problem.
Ich problem sprowadza się do braku akceptacji Pana Boga. Muszą więc pracować nad wizerunkiem Boga w swojej duszy. Proponuję więcej czasu poświęcić lekturze Pisma Świętego.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-08-18 12:47

No i popatrz tylko Inka, wystarczyło, że poskarżyłaś się o. Moderatorowi na Michała i zaraz pomogło. Nawiasy zastąpił gwiazdką, a jeszcze wcześniej gęsto-często sie tłumaczył. Jest jednak reformowalny ten nasz Michał.

Ps. Szkoda, że nie przeczytam następnego tłumaczenia tegoż Michała, bo jutro z samego rana jadę na cały tydzień zaszyć się w leśno-jeziornej ŚwiętoLipskiej głuszy, aby pokrzepiać się tam codzień Pismem Świętym i zasklepić Bożym plastrem wszelkie rany mego serca, których ostatnimi czasy niemało się porobiło.

I jeszcze tak sobie myślę, że doda Bóg tam swojej urody moim poczynaniom po powrocie, żeby Stokrotka, tudzież Wanda przestały mieć z nią (urodą) problem u siebie i u innych ludzi...

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Ścibor (---.dolsat.pl)
Data:   2007-08-18 12:58

1. Dlaczego? Ponieważ to kolejne następstwo grzechu. Tak samo jak chorobliwa nieśmiałość itp.
2. Są kobiety mniej ładne, odbiegające od kanonu piękna, podobające się tylko nielicznym mężczyznom, ale żeby być brzydką trzeba się naprawdę o to postarać. Inaczej mówiąc brzydka może być tylko osoba nie uśmiechająca się i zaniedbana, brudna, nieuczesana, z nieumytymi uszami. Jest to jednak brzydota z której łatwo wyjść w ciągu jednego dnia, no może poza brakiem uśmiechu, bo tu często potrzeba dłuższej kuracji psychologicznej. Jeszcze inaczej ujmując: Nie ma osób brzydkich - są tylko zaniedbane. Brzydota to skrajne określenie, może dotyczyć np. rozkładającego ciała czy nieczystości wydalanych przez organizm człowieka, jednak i w tym (o zgrozo!) niektórzy ludzie w historii znajdowali piękno.
3. Dziewczyny, nie mówcie nigdy chłopakom że są ładni lub piękni. Jeśli już to że są przystojni. Nie mówcie mu też że jest umięśniony jeśli on jest chudy lub że imponuje wam jego zaradność jeśli on tak naprawdę nigdy nie pracował na budowie i nie umie zrobić zaprawy murarskiej czy wywiercić dziury. Bo jakbyście się czuły gdyby wam facet powiedział ze macie hardy uśmiech, fascynujący zarost, ładne nogi (podczas gdy wy nigdy nie byłyście ubrane przy nim w niczym innym jak w długich spodniach) czy coś w tym stylu?

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: Maria (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-19 21:46

A mnie się wydaje, że najgorsze jest, jak się ktoś garbi. Wtedy się wygląda okropnie. Ale to podobno jest do naprawienia.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: M. (---.icpnet.pl)
Data:   2007-10-11 00:04

Oczywiście że ładnym jest łatwo. Oczywiście że tak, a oni narzekają że mają za duże powodzenie lub jak aktorki że im mówią że jest do jakieś roli "za ładna" i nei będzie wiarygodna, albo że faceci sie boją pięknych kobiet.

To jest głupie gadanie tylko że nie ma brzydkich kobiet (a czemu nie facetów też??) tylko zaniedbane. I tak jest to niesprawiedliwe zasadniczo że taka piękna sobie wyjdzie i to wystarczy a inne muszą się napracować nad tym pseudo-pięknym wyglądam z pozoru godzinami i dniami a i tak jest kiepski efekt.

Faceci np piękni nie musa być, bo kobiety z natury aż takiej wagi do tego nei przywiązują.

I to było to pytanie: dlaczego tak jest? To jest takie podobne pytanie jak: po co są komary? Przecież mogłyby być jakieś inne i są robaczki jako pozywienie dla ptaszków, a taki komar jest po prostu tylko utrapieniem dla nas.

I jest utrapieniem dla nas że niestety ale świat jest taki tearz że dyskryminuje ludzi za wygląd. Mnie sie zdarzyło, że nie przyjęli mnei do pracy bo chcieli kogoś "szczuplejszego" . Nie powiedzili wprost ale dowiedziałam sie przypadkiem.
Fajne to nie było.

A dlaczego np. ja nie urodziłam sie jako skonczona piękność chociaż brzydka bym o sobie nei powiedziała, tak przeciętnie jest, to doskonale wiem. Znam siebie i wiem że gdybym miała supr powodzenie zawse i wszędzie to nigdy w życiu nie udałoby mi się być wierną - za słaby charakter.
Może jest to częśc odpowiedzi na to pytanie w przypadku i innch osób?

Jak z tym komarem - jakaś taka była odpowiedź, że żeby nie było tak łatwo.

"W życiu musi być dobrze i niedobrze. Jak jest tylko dobrze to niedobrze" - ks. Twardowski

Każdy ma jakąś swoją "niesprawiedliwość", piękni mają jakieś inne, na pewno.

 Re: Dlaczego ludzie rodzą się ładni i brzydcy?
Autor: gosia (---.chello.pl)
Data:   2010-03-12 17:15

1. rzeczywiście - ładni mają lepiej. utożsamiani są przeważnie z dobrem.
2. mam za wiele spraw na głowie - ostatnio wcale nie przejmuję się wyglądem. doszłam do wniosku, że moja dotychczasowa postawa - dostosowywanie się do kogoś jest żałosna.
3. uwierz Stokrotko - możesz urzekać psychiką: intelektem, dowcipem, elokwencją. to jest pociągające
4. nie wiem dlaczego wyglądam tak, jak wyglądam - geny, Bóg i inne tam. wiem tylko, że płakać mi się chce, gdy widzę piękną dziewczynę, która ma trudności z chodzeniem i podpiera się mamą; wiem, że tak wielkiej dziennikarce jak Ewa Milewicz, trudno jest wypełniać swoją małą misję, nie mogąc chodzić, tylko poruszając się przy pomocy wózka; wiem, że jest dużo przystojnych chłopaków, ale mają pusto w głowie- są zakompleksionymi cwaniakami, bez własnego zdania;
5. wiem jak to jest gdy chłopak wybiera ładniejszą, zgrabniejszą, bo chce się dowartościować - nie odmawiam tym dziewczynom innych zalet, ale jest taka grupa chłopaków, którzy tak robią.
6. zaczynam wierzyć, w to że jest ktoś dla mnie, ktoś kto pokocha mnie - podmiot, nie tylko osobę - 63 kg/164 cm, brązowe oczy, gdy patrzę na chłopaków w kościele - normalnych, przystojnych chłopaków, którzy nieraz tak się modlą, że nie mogę od nich oczu oderwać.
7. stokrotko, każdy czuł, kiedyś to samo, co Ty. pamiętaj tylko: tylko Ty możesz siebie uszczęśliwić. będzie dobrze jak będzie ta druga osoba, ale sama dla siebie też coś musisz zrobić.
zadbaj o siebie: biegaj, idź do kosmetyczki, zapisz się na kurs, postaraj się o praktyki/staż; pomagaj innym - pomożesz sobie
8. jakkolwiek banalnie to brzmi, napiszę to - Bóg Cię kocha - to twoja matka, ojciec, brat i coś więcej, to sama Miłość. stworzył Cię z miłości.
czy tak wiele znaczą proste nogi/idealna figura/piękna cera.
o to trzeba dbać - dla zdrowia, ale, nigdy nie zapomnę pary z Wrocławia - ona trochę przy kości, uśmiechnięta, on łysawy, przy kości - nigdy nie zapomnę twarzy tej kobiety, która pchała przed sobą wózek z dzieckiem. nigdy nie zapomnę uśmiechu na jej i jego twarzy.

-proszę wybaczyć błędy składniowe,
pozdrawiam wszystkich i dziękuję za temat i portal,
jestem tu pierwszy raz

------------------

Witamy nową Osobę na forum. Proszę jednak odpowiadać w nowszych wątkach - do starszych - jak ten - rzadko, kto trafia.
p.o. moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: