logo
Poniedziałek, 19 luty 2018
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Jak zyc zeby cos znaczyc? Co jest najwazniejsze w zyciu?
Autor: Entreri (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-26 23:24

witam. mam pewien problem ktory mi zajmuje ostatnio caly czas. mysle o tym wszedzie...prawde powiedziawszy to staje sie moja obsesja i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzic. tylko od razu zaznaczam ze nie chce sie pozbyc tych mysli, tylko chce znalezc odpowiedz, co moze sie okazac niemozliwe. a wiec moje pytanie brzmi:
-jak zyc zeby cos znaczyc? - nie w sensie pozycji w spoleczenstwie ani uznaniu innych ludzi...to pomniejsze wartosci. mnie chodzi o to co jest najwazniejsze w zyciu?
gdzie znalezc odpowiedzi na pytania ktore kiedys zada mi Bog: 'za co mam byc z ciebie zadowolony? co takiego zrobiles zebym mial cie przyjac?'
odpowiedz nie jest prosta ktos moze odpowiedziec 'zyj zgodnie z Dekalogiem' ale to mi nie wystarcza...a scislej - to zbyt ogolne stwierdzenie zebym byl w stanie to od razu i w pelni wcielic w zycie.
prosze o doglebne przemyslenia na ten temat
prawde mowiac kazdy czlowiek musi sobie kiedys odpowiedziec na te pytania...

Re: Jak zyc zeby cos znaczyc? Co jest najwazniejsze w zyciu?
Autor: Bogumia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-27 01:57

Skd my to znamy? Ano std:

Mt 19
16 A oto zbliy si do Niego pewien czowiek i zapyta: "Nauczycielu, co dobrego mam czyni, aby otrzyma ycie wieczne?" 17 Odpowiedzia mu: "Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeli chcesz osign ycie, zachowaj przykazania". 18 Zapyta Go: "Ktre?" Jezus odpowiedzia: "Oto te: Nie zabijaj, nie cudzo, nie kradnij, nie zeznawaj faszywie, 19 czcij ojca i matk oraz miuj swego bliniego, jak siebie samego!" 20 Odrzek Mu modzieniec: "Przestrzegaem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?" 21 Jezus mu odpowiedzia: "Jeli chcesz by doskonay, id, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a bdziesz mia skarb w niebie. Potem przyjd i chod za Mn!" 22 Gdy modzieniec usysza te sowa, odszed zasmucony, mia bowiem wiele posiadoci.

Warto dogbnie przemyle.

Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-08-27 03:33

Drogi Entreri,
'co takiego zrobiles zebym mial cie przyjac?'

Jak pisalem w innym watku: ‘Moze nie zwrocilbym uwagi,…“IDCIE NA CAY WIAT I GOCIE EWANGELI WSZELKIEMU STWORZENIU!”… Mysle, ze Bog do nas wciaz mowi, czesto przez Swoja Matke. “…ZRBCIE WSZYSTKO, COKOLWIEK WAM POWIE J 2,5. TO JEST MOC SOWA BOEGO,’
Mt 10:42 "Ktokolwiek poda kubek zimnej wody jednemu z tych maluczkich, jako e jest uczniem moim, zaprawd powiadam wam, nie minie go nagroda."

Wczoraj po Mszy sw James (pisalem w http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=159633&t=158786) mowil mi, ze:
· czterech namawial na Msze sw, nikt nie przyszedl. Choc byl tylko raz na katechezach, potem sie wciaz tlumaczyl malymi dziecmi, w koncu gdy mu powiedzialem, ze niektorzy maja siedmioro dzieci i przychodza, obrazil sie i przestal brac jedzenie, glupio mi bylo, ale dalej do niego zagladalem,
· przyjdzie na liturgie neokatechumenalna.
Dzis to potwierdzil.
Zachwycona Trish zas (pisalem, ze powiedziala, ze nie przyjdzie bo Henry wyprosil ja, gdy jadla kanapke http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=182726&t=181782
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=181427&t=181326), kiedy jej powiedzialem, ze beda sie spotykac co tydzien dwa razy i bedzie znala biblie na pamiec, powiedziala, ze na to wlasnie czeka i prosila, abym za tydzien wieczorem przyprowadzil jej siostrzenice, bo jej nie bedzie. Zobacze czy mi sie uada przyprowadzic Ray’a. Michail, Bialorusin, ktory nie rozumie po angilesku nie chce przychodzic w sobote, bo o 4-tej rano jedzie na jarmark, choc teraz o dziwo Henry prosil abym go przyprowadzil. Zachecony tym czwartek w blokach gdy spotkalem Lyn i dalem jej chleb tez zaprosilem na spotkanie, powiedziala, ze wlasnie sie przeprowadzila i jest katoliczka i chetnie przyjdzie. Musze ja odnalezc.

Wczoraj otrzymalem:
Message of August 25, 2007
“Drogie dzieci,
Takze dzis wzywam was do nawrocenia. Niech wasze zycie, male dzieci, bedzie refleksja Bozej dobroci a nie nienawisci i niewiary. Modlcie sie, male dzieci, aby modlitwa stala sie dla was zyciem. W ten sposob w zyciu waszym odkryjecie pokoj i radosc, ktora daje Bog tym, ktorzy maja otwarte serca (przypomnialo mis ie, w sobote w czasie Mszy sw. w modlitwie mowilem, Ojcze otworz moje serce, abym mogl pelnic Twoja wole, podobnie podczas spowiedzi) na Jego Milosc. I wy, ktorzy sa daleko od Jego Milosierdzia, nawroccie sie, aby Bog nie byl gluchy na wasze modlitwy i aby nie bylo za pozno dla was. Dlatego nawracajcie sie i postawcie Boga na pierwszym miejscu w waszym zyciu. Dziekuje za wasza odpowiedz na Moje wezwania.”
Jurek

Autor: e. (---.mtm-info.pl)
Data:   2007-08-27 07:56

Nie jest to dogbna odpowiedz, ale kiedy ja szukaam odpowiedzi na to pytanie, natknam si na sowa mwice o tym, e po mierci najwaniejsze bdzie to, co uczynilimy dla innych. Pozdrawiam.

Autor: Macda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-27 09:43

Zyc z Panem Bogiem.
I Jego stawiac na pierwszym miejscu.

Autor: saby (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-27 10:32

Nie wiem czy mog tu odpowiedzie, bo nie jestem adnym autorytetem.
Z moich przemyle - by uczciwym, stara si by lepszym, pracowa nad sob, nie ulega zanadto emocjom, nie sprawia przykroci innym, szanowa ycie, nie dawa kamienia, gdy kto prosi o szklank wody, umie przebacza, mie wyrozumiao do siebie i innych.
Samemu trudno wyrzeka si swoich saboci, pomocy szukam w Jezusie i Kociele (mimo niedoskonaoci ludzi).
Nie chodzi chyba o to, eby samemu co znaczy, tylko eby znale spokj i pokj z Bogiem.
Chyba ostatecznie chodzi o szczcie czowieka, cho atwo zbanalizowa to pojcie.
To moje skromne przemylenia.

Autor: Aimaa (---.chello.pl)
Data:   2007-08-27 11:13

Myle e dobre uczynki (nawet te najmniejsze), ycie w zgodzie z blinimi i przestrzeganie nie tylko 10 przykaza ale wszystkich przykaza kocioa. Nie zaniedbywanie chodzenia do spowiedzi, czste przyjmowanie komunii w.

Autor: eglarz (195.150.0.---)
Data:   2007-08-27 11:13

Edward Stachura - Perfacja

Zaprawd godnym i sprawiedliwym
Susznym i zbawiennym jest
mia si gono
Paka cicho
Deszcz ustaje
Sady kwitn
I tego trzyma si trzeba
I i pada
Z - padych - wstawa
Przesza wojna
Wstaje trawa
I tego trzyma si trzeba
ledzi gwiazdy
Gra na skrzypcach
Astronomia
I muzyka
I tego trzyma si trzeba
By uwanym
Penym pasji
Dobra wasza
Gwid ptaki
I tego trzyma si trzeba
eby czowiek
W yciu onym
Sprawiedliwym
By i godnym
eby czowiek
By czowiekiem
Lec licie
Szumi w lesie
Wiatr z obokw
Warkocz plecie
I tego trzyma si trzeba

Myl, e to pikna poetycka odpowied na Twoje pytanie. :)

Autor: hmmm (---.wro.vectranet.pl)
Data:   2007-08-27 11:16

Mysl, e w yciu najwaniejsze jest aby przey mio - taka jaka w 1 liscie do Koryntian prowadzi nas sw Pawel do pocztkw chrzecijastwa na zakonczenie mwi "a wiec trwaja wiara nadzieja i milosc te trzy - z nich zas najwiksza jest mio". W tym samym liscie pisze wczesniej "Gdybym mia wszelk moliw wiar tak ibym gry przenosci a mioci bym nie mia, bybym niczym" Mateusz przedstawia klasyczn wizj sdu ostatecznego:

"Gdy Syn Czowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy anioowie z Nim, wtedy zasidzie na swoim tronie penym chway. I zgromadz si przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozw. Owce postawi po prawej, a kozy po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie si Krl do tych po prawej stronie: Pjdcie, bogosawieni Ojca mojego, wecie w posiadanie krlestwo, przygotowane wam od zaoenia wiata! Bo byem godny, a dalicie Mi je; byem spragniony, a dalicie Mi pi; byem przybyszem, a przyjlicie Mnie; byem nagi, a przyodzialicie Mnie; byem chory, a odwiedzilicie Mnie; byem w wizieniu, a przyszlicie do Mnie. Wwczas zapytaj sprawiedliwi: Panie, kiedy widzielimy Ci godnym i nakarmilimy Ciebie? spragnionym i dalimy Ci pi? Kiedy widzielimy Ci przybyszem i przyjlimy Ci? lub nagim i przyodzialimy Ci? Kiedy widzielimy Ci chorym lub w wizieniu i przyszlimy do Ciebie? A Krl im odpowie: Zaprawd, powiadam wam: Wszystko, co uczynilicie jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mniecie uczynili. Wtedy odezwie si i do tych po lewej stronie: Idcie precz ode Mnie, przeklci, w ogie wieczny, przygotowany diabu i jego anioom! Bo byem godny, a nie dalicie Mi je; byem spragniony, a nie dalicie Mi pi; byem przybyszem, a nie przyjlicie Mnie; byem nagi, a nie przyodzialicie mnie; byem chory i w wizieniu, a nie odwiedzilicie Mnie. Wwczas zapytaj i ci: Panie, kiedy widzielimy Ci godnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w wizieniu, a nie usuylimy Tobie? Wtedy odpowie im: Zaprawd, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczynilicie jednemu z tych najmniejszych, tegocie i Mnie nie uczynili. I pjd ci na mk wieczn, sprawiedliwi za do ycia wiecznego" Mt 25,31-46.

Syn Czowieczy zasidzie na tronie i pastoraem bdzie oddziela owce od kozw i w owej chwili pytanie przed jakim stanie ludzko nie bdzie brzmiao - jak yem, lecz jak kochaem, ostateczn prb w drodze do zbawienia jest mio, w niepami pjd wszystkie nasze bdy, bdziemy osdzeni za dobro ktre uczynilimy a wic najwaniejsza w yciu jest mio siebie, Boga i bliniego.

Autor: Micha (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-08-27 15:10

Kochaj (te dwa przykazania s najwaniejsze) i wytrwaj (przez wytrwao ocalicie wasze ycie). Reszta jest bez znaczenia. Bg Ci i tak ze wszystkiego (oprcz Siebie) ogooci. Nadzy tu przychodzimy i nadzy std odchodzimy. Nie zaberzemy std niczego, a Ty nie wiesz co Ci ycie przyniesie.

Autor: Aneta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-27 15:31

eglarzu, dziekuj za ten wiersz :) (studiuj polonistyk, wic poezj uwielbiam, tego utworu Stachury nie znaam, a jest pikny)

Te zastanawiaam si/zastanawiam co jest najwaniejsze w yciu. Dla mnie od pewnego czasu - to ycie z Bogiem na co dzie (jak u ks. Twardowskiego w wierszu "Zwyczajny"), ycie z przewiadczeniem, e cokolwiek robi - ucz si, sucham muzyki, rozmawiam z ludmi, pokonuj codzienne trudnoci, ogldam zachd soca, matrwi si, popeniam bdy - to Bg jest w tym ze mn, Jezus idzie moj ludzk drog obok mnie i dziki temu wszystko ma sens, chocia wielu rzeczy nie rozumiem lub do koca nie akceptuj. I obok Boga najwaniejsza jest mio, ktra pochodzi od Niego, ktr On daje.

Autor: DZIEWCZYNA (---.netia.com.pl)
Data:   2007-08-27 15:32

w. Augustyn powiedzia bardzo szokujce zdanie: "Kochaj i czy co chcesz". Jemu te przypisuje si powiedzenie: "Przy kocu ycia bdziemy sdzeni z mioci".

Nie chodzi oczywicie o mio dowolnie rozumian, ale t prawdziw, do ktrej wzywa Chrystus dajc nam "Nowe Przykazanie" abymy sie wzajemnie miowali. To On Bg jest rdem tej mioci. Ja bym powiedziaa tak - w yciu chodzi o Mio, ktra jest Bogiem czyli o to aby y z Nim w zjednoczeniu. Nieustannie Go szuka, prosi aby nas przemieni, aby napeni swoj Mioci - Sob po prostu.

Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-27 15:38

Szukac woli Ojca, jak Jezus. Patrzec na Jezusa i nasladowac - isc po Jego sladach przez swoje zycie z Nim.

Autor: Andrzej (---.dyn.optonline.net)
Data:   2007-08-27 21:08

Witam. Powiem tak:
Piekno sedna zycia jest doswiadczaniem wspanialej podrozy w poszukiwaniu szczescia ducha i marzen umyslu w ramionach spragnionego milosci serca.
Nie wiedzac czego chcemy otrzymujemy to czego nie chcemy. Jesli nie wiemy dokad idziemy , to idziemy donikad. Miec marzenie jest marzeniem dla kogos kto nie ma marzen. Mysle, ze potrzeba spedzac wiecej czasu z samym soba w ciszy i spokoju rozwazajac swoje dobre wartosci i rozne mozliwosci ich realizacji dla szczytnych zamiarow. Proponuje zapisywac te mysli tak dlugo az po jakims czasie nabiora one sensu i wykluje sie pewna ciekawa wizja. Powodzenia.

Autor: mundi (---.aster.pl)
Data:   2007-08-27 22:50

Polecam modlitwe - pytaj Boga jak On widzi Twoje zycie, czego On chce od Ciebie. Modlitwa to przegladanie sie w oczach Boga. Polecam medytacje (tu uklon w strone jezuitow :) ) i rekolekcje ignacjanskie.
Z Bogiem

Autor: Doris (---.net.autocom.pl)
Data:   2007-08-27 23:54

Jak adnie, prosto to uje. Dzikuj. Wlanie jestem na kolejnym zakrcie, odszed ode mnie ukochany m. Do innej. Miotam si, gubi, nie wiem czasem, co si ze mn dzieje, ale "dziki" temu, co si stao, wrciam do Boga. Oby ju na zawsze. Micha, jeszcze raz dzikuj. Dorota

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: