logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Złamanie tajemnicy spowiedzi.
Autor: Andrzej Franciszek (89.242.138.---)
Data:   2007-08-29 16:57

Witajcie. Mam poważne podejrzenie w stosunku do księdza, u którego kilkakrotnie się spowiadałem o złamanie tajemnicy spowiedzi. Gdzie mogę zgłosić taką sytuację? Szczęść Wam Boże. Andrzej Franciszek

 Re: Złamanie tajemnicy spowiedzi.
Autor: ksiądz (---.gprsbal.plusgsm.pl)
Data:   2007-08-29 17:54

Jestem księdzem. Czy jest pan pewien że doszło do złamania tajemnicy spowiedzi? Być może ksiądz wie o tym z innego źródła niż spowiedź. A poza tym wiele rzeczy można się po prostu domyślić jeśli chodzi o drugiego człowieka. Nie zaprzeczam też, że doszło do złamania owej tajemnicy. W takim przypadku dany ksiądz mocą samego prawa kanonicznego zaciągnął na siebie ekskomunikę, z której dyspenzować może jedynie sama Stolica Apostolska. Pozdrawiam

 Re: Złamanie tajemnicy spowiedzi.
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-29 17:58

Do Biskupa w ktorego diecezji ten ksiądz jest.

 Re: Złamanie tajemnicy spowiedzi.
Autor: szafarz Jacek (212.160.172.---)
Data:   2007-08-30 09:22

Szczęść Boże
A może po prostu porozmawiaj z tym księdzem, podejrzenie to nie dowód i możesz skrzywdzić kogoś niewinnego. Oskarżenie o złamanie tajemnicy spowiedzi to jeden z najcięższych oskarżeń w stosunku do księdza rodzący poważne skutki kanoniczne
Pozdrawiam
Jacek

 Re: Złamanie tajemnicy spowiedzi.
Autor: Dowcipniś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-30 15:07

Nie koniecznie musi być złamanie tajemnicy spowiedzi. Podobnych sytuacji jest w życiu bardzo dużo. A ta mogła być akurat podobna do Pańskiej. Byłbym ostrożny w - być może posądzeniu? Za tajemnicę spowiedzi księża oddawali życie. To jest sprawa bardzo delikatna. Radzę jeszcze przemyśleć ten problem, żeby księdza nie skrzywdzić. Gucio.

 Re: Złamanie tajemnicy spowiedzi.
Autor: K. (---.lublin.mm.pl)
Data:   2007-08-31 00:31

A może - po chrześcijańsku? Najpierw w cztery oczy - z księdzem, jeśli to nic nie da (a twoje podejrzenia się nie rozwieją, lecz wzmocnią) - jeszcze raz, tylko w obecnosci świadka, a jeśli i to nie pomoże - donieś Kościołowi (por. Mt 18,15-17) - czyli tak, jak to wyjaśnił ksiądz Marian.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: