logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: Ja (---.wist.com.pl)
Data:   2007-08-30 12:05

Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosic? Jak trzeba się do nich o to zwracać, jak trzeba sie o to modlić? Skąd będziemy wiedzieli że to zostało wyproszone? Czy jedna zmarła osoba też może nam coś wyprosić? To jak trzeba się modlić o to?

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-31 07:43

Dusze czyscowe i swieci tak.
Modlic sie za nich i prosic. Normalnie.
Po co Ci dowody? Mnie wystarcza w tym wzgledzie nauka Kosciola, i z perspektywy mojego zycia stwierdzam, ze rzeczywiscie tak jest.
Jedna osoba nie, dopiero z tysiac ;-D
Modlic sie w sposob zgodny z wola Boza.

Cos strasznie kombinujesz. Bog jest Miloscia, a nie liczydlem czy kalkulatorem.

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-31 08:38

Wierzymy w Świętych obcowanie, a więc wzajemną zależność i pomoc zbawionych w niebie, nas żyjących i cierpiących w czyśćcu. Ja w swoim życiu (72 lata) bardzo wiele razy odczułem taką namacalną pomoc dusz czyśćcowych. Pytasz czy jedna zmarła osoba może nam pomóc, może, jeśli nie trafiła do piekła (ale o tym nikt nie wie). Jak trzeba się o to modlić. Normalnie, prosząc o pomoc w konkretnej sprawie, a równoceśnie ofiarowując swoją modlitwę, jako pomoc cierpiącym w czyśćcu.
Pozdrawiam.
ks. Marian.

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: mehilainen (---.bater.net.pl)
Data:   2007-08-31 09:28

Moje dziecko zmarło w 8 tygodniu ciąży. Mam pewność, dzięki Miłosierdziu Bożemu, że jest w niebie. I modlę się za jego wstawiennictwem - "Synku, tata ma kłopoty żeby zdążyć na samolot. Proszę Cię, módl się razem ze mną żeby nie spóźnił się do pracy". Skąd wiem że to zostało wyproszone? Bo się nie spóźnił ;) Tylko nie pomyl magicznej wiary w "duchy opiekuńcze przodków" z prawdziwą wiarą w "świętych obcowanie", którą wyznajesz na Eucharystii publicznie. Świętych nie tylko ogłoszonych przez Kościół, ale też cichych, "zwykłych" świętych. Módl się zawsze DO Boga, prosząc swoich bliskich zmarłych o modlitwę ZA Ciebie i razem z Tobą. I nie zapominaj, że zmarli mogą potrzebować Twojej modlitwy...

+AMDG.

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: Ścibor (---.dolsat.pl)
Data:   2007-08-31 10:59

To zależy jacy zmarli. Ci w piekle nic nam nie pomogą, natomiast ci w niebie i czyśćcu jak najbardziej tak :) A jak się modlić? Po prostu: wszyscy święci i święte Boże - módlcie się za nami, wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące - módlcie się za nami.

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: Ścibor (---.dolsat.pl)
Data:   2007-08-31 20:06

Dodam, że kiedyś czytałem taki ciekawy artykuł, że dusze czyśćcowe mogą nam dużo więcej wyprosić. Nie dość że nawet jeśli wspomnisz je w modlitwie one odwdzięczają cię z o wiele większą gorliwością (dusze te bardzo pragną i potrzebują naszej modlitwy). Po drugie, Pan Bóg darzy te dusze (może ujmę to w sposób nieteologiczny ale brakuje mi słów) szczególnym uczuciem ze względu na ich cierpienie i zawsze wysłuchuje ich modlitw.
Nie módl się natomiast do zmarłego taty, mamy, babci czy nawet biskupa, proszac o wstawiennictwo, jeśli nie są oni co najmniej sługami Bożymi.

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: Elżbieta2 (---.acn.waw.pl)
Data:   2007-09-09 11:26

Ścobor, czy możesz wyjaśnić to swoje zdanie:
"Nie módl się natomiast do zmarłego taty, mamy, babci czy nawet biskupa, proszac o wstawiennictwo, jeśli nie są oni co najmniej sługami Bożymi."
Cóż to znaczy "nie są oni co najmniej sługami Bożymi."?

 Re: Czy dusze zmarłych mogą nam coś wyprosić?
Autor: lomila (---.toya.net.pl)
Data:   2016-01-14 21:40

Wierzę w to, że dusze cierpiące w czyśćcu to nasze wdzięczne pomocnice i nie pozostawiają nikogo bez nagrody za udzieloną im pomoc w cierpieniu (za modlitwę). Sama urodziłam dziecko grubo przed terminem i prosiłam dusze w czyśćcu o pomoc w utrzymaniu laktacji. Karmiłam synka półtora roku z powodzeniem.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: