logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: iwona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-31 17:03

witam jakiś czas temu zawitałam na to forum aby podzielić się z wami moimi wątpliwościami i wręcz przerażeniem w związku z nieoczekiwaną ciążą. mam już czwórkę skarbów i właściwie w zyciu zaczęło mi się układać, praca, nowe mieszkanie, a tu... no własnie - wasz odzew okazał się dla mnie potwierdzeniem tego co w głębi serca czułam, nie usunęłabym tej ciąży ale po prostu poczułam się... no po prostu zle.
obecnie jestem w 17 tygodniu ciąży, i własciwie jestem dziwnie spokojna, mimo ze wiem, iz nie będzie łatwo ale jest mi dziwnie lekko.
dlatego zwracam się do was z podziękowaniem za słowa, które podtrzymały mnie na duchu i wskazały właściwą decyzję.

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-08-31 23:42

Bogu niech będą dzięki :)
Pozdrawiam i życzę wszelkiego dobra :)

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: x (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-08-31 23:49

Dziękuje że to napisałaś.
czytałem Twój wcześniejszy post.
Teraz mi jest trochę lżej :)

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-01 09:42

"Bogu niech będą dzięki!" I otaczam Cię swoją modlitwą.
ks. Marian

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: Verba Docent (---.eranet.pl)
Data:   2007-09-01 12:00

Pani Iwono!

Cieszę, że rzeczy mają się tak jak się mają. Myślę jednak, że od samego początku wiedziala Pani, ze będzie jak jest. To, że ojcostwo/macierzyństwo na początku przeraża to nic niezwykłego. Sam tego doświadczałem za każdym razem, gdy dowiadywałem się, że będę ojcem. Jesteśmy ludźmi racjonalnymi i rozum podsuwa nam w różnych sytuacjach różne rozwiązania. Po to jednak mamy instynkt i etykę, aby część z tych rozwiązań "deletować". Myślę, że po prostu przyszła tu Pani onegdaj aby upewnić się w słuszności decyzji, którą i tak Pani jużpodjęła bardziej niż szukać rozwiązań.

Zyczę szcześliwego rozwiązania !

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: kinga (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-09-01 12:39

"Panie, dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych
Ty przychodzisz do mnie
ze słowem umocnienia i pociechy
mówisz mi 'Ja Jestem. nie lękaj się'.
Gdy nadejdzie czas mej łaski
ja wysłucham Cię
w dniu zbawienia przyjdę Ci z pomocą
przyjdę i wysłucham Cię.
JA JESTEM."
(Mocni w Duchu, płyta "Aby nikt nie zginął)

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: Pnina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-01 14:20

Wspaniale :)
Myślałam co sięteż z Panią stało i dziękuję, ze dała nam Pani znać :)
Ufności :)

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: Zuzia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-01 16:06

Pamietam Twoj pierwszy list, mialam nadzieje, ze jednak dzieciaczek dostanie szanse, tak sie ciesze :)) Zobaczysz wszystko juz musi byc dobrze, Pan na pewno bedzie sie Wami opiekowal i szkrab pewnie okaze sie wielkim szczesciem dla Waszej rodziny. Pomodle sie z Was, trzymajcie sie cieplutko i z Bogiem.

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: Marta (---.aster.pl)
Data:   2007-09-01 18:53

To wspaniale,
Bardzo się cieszę,
Będę się modliła o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla Was.

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: femme (---.rybnet.pl)
Data:   2007-09-01 23:39

Niech Bóg ma Was w swej opiece.
CHWAŁA PANU

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-02 21:25

15 lat temu zaszłam w ciążę w związku niesakramentalnym i pierwsze co usłyszałam od swojego ówczesnego pracodawcy; powinnaś się zastanowić i usunąć. Ojciec dziecka okazał się alkoholikiem. Przeżyłam koszmarny czas. Ciąża była moim oparciem. W moim domu nauczyłam się jednego: to Bóg daje życie i zabiera i to jest sprawa bez dyskusji. Wiedziałam że mam urodzić syna, że nie ma mowy o żadnej aborcji. Zapłaciłam za to stratą pracy i zębów z przodu. 1.5 roku byłam bez środków do życia, bez pracy i żadnej perspektywy na nią mając dwoje dzieci; Rafała i 27 letnią córkę Joannę. I wtedy pewna starsza pani powiedziała do mnie: pamiętaj Bóg odpłaca się za dobre decyzje. I dziś wiem że to jest prawda. Na jakichś rekolekcjach usłyszałam zdanie, które często powtarzam w różnych sytuacjach: Bóg nie jeździ expresami i daje na styk a nie na zakładkę. Sama doświadczam tego ciągle. Dziś syn ma 15 lat i jest naszą (moją i córki) wielką radością. Wszędzie, gdzie idzie, wnosi bardzo dużo dobra. Oczywiście, że łatwo nie było i nie jest, ale dziś (od 7 lat) pracuję w szpitalu i mogę nieść innym serce. A jak trzeba Bóg stawia na drodze potrzebnych ludzi, którzy pomagają. Piszesz że to będzie 5 dziecko. Gratuluję. W moim domu było nas też 5-cioro. Dziś już moi rodzice nie żyją. Ale jak po śmierci mamy odnaleźliśmy piękne listy rodziców do siebie i mieliśmy okazję tak inaczej zabaczyć jak rodzice kochali się, czym żyli i na czym opierali swoje życie, to jestem dumna i szczęśliwa. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: Gabi (---.smgr.pl)
Data:   2007-09-02 21:28

Radujmy sie w Panu. Pisałam wtedy do Ciebie. Napisz jak urodzisz Twoj Skarb. Super, ze przyjełas to dzieciatko jako dar Boży. Bede Cie wspierac modlitwą. (a propos - kiedy urodzisz?) Szczęść Boże.

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: I. (---.4.15.vie.surfer.at)
Data:   2007-09-03 11:52

Bogu dzięki.
Na pewno dzidziuś będzie wielką radością i błogosławieństwem dla Was wszystkich.
Szczęśc Boże

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: iwona (---.waw.sa.gov.pl)
Data:   2007-09-05 12:07

Dziękuję wszystkich za słowa wsparcia, maluch urodzi sie pod koniec stycznia, początek lutego 2008r.
Jesli ktos z Was ma moze jakies ciuszki po swoich dzieciach i inne nieotrzebne drobiazgi, to z góry dziękuję za pomoc. Jeszcze raz dziekuję iwona z warszawy

 Re: Niechciana ciąża- teraz już chciana.
Autor: iwona (---.chello.pl)
Data:   2007-10-17 11:09

po raz kolejny witam wszystkich, którzy pomogli mi przełamać moje zwątpnienia. obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży i zaczynam juz powoli przyszykowywać się do przyjścia na swiat mojego dziecka - wiem , że to będzie córka? i dlatego zwracam się do Was z prośbą jeżeli ktoś z Was ma może jakieś niepotrzebne rzeczy dla malucha to będę bardzo wdzięczna. iwona z warszawy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: