logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Ania (---.walbrzych.dialog.net.pl)
Data:   2007-09-03 21:49

Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN. Czy nie przekazują oni czasem treści satanistycznych?

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Łukasz (---.netway.com.pl)
Data:   2007-09-03 22:25

Aniu, moim zdaniem nie przekazują. Wprawdzie nagrali piosenkę z filmu Omen, ale poza tym ich piosenki nie mają podtekstów satanistycznych, bo to w końcu nie oni są ich autorami, tylko inni sławni piosenkarze. Oni tylko zmieniają ich nagrania na śpiew gregoriański.
Pozdrawiam
Łukasz

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: kolor (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-03 22:53

Mam podobne wrażenie, szczególnie w jednym utworze, gdzie w języku łacińskim wzywają imienia szatana.

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Ania (---.walbrzych.dialog.net.pl)
Data:   2007-09-04 01:38

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Ola i Tomek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 09:04

Proponujemy westchnąć, skasować empetrójki i zapomnieć o tym zespole na zawsze. Czy przekazują treści, czy nie to wszystko jedno - wykonują utwory m.in. takie, w których oryginalni wykonawcy przekazywali. Do tego _przez nazwę_ znieważają chorał gregoriański, bo ich śpiew w rzeczywistości nie jest chorałem (nie jest acapella, a do tego - chyba nie jest jednogłosowy) gregoriańskim nawet co do stylu. Dlatego nie jest to "gregoriański cross-over", tylko "gregoriańska fałszywka".

Uzupełnienie: "cross-over" oznacza przedstawiciela gatunku, który jest popularniejszy niż inni, a na swoim poletku jest przeciętny: najbardziej typowy przedstawiciel to Vanessa Mae: nie jest najlepszym wirtuozem, ale na pewno najbardziej znaną skrzypaczką - nagrywa typowo popowe piosenki, do których nieco przygrywa na skrzypkach.

Gregorian jest jeszcze gorszy niż np. Apocalyptica - oni tylko rzępolą na modłę metalową na wiolonczelach. Sama muzyka raczej w tym przypadku nie jest szkodliwa, choć po paru piosenkach zaczyna się myśleć "chyba to już było". Natomiast postawa tamtych artystów może być gorsza - dryfują sobie w stronę cięższego metalu i "gothic".

Krótko mówiąc - nabranie się na Gregoriana, że jest super dla chrześcijan bo jest "w stylu chorału gregoriańskiego", to poważny błąd. Nazwa zespołu niestety jest błędna.

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Verba Docent (---.eranet.pl)
Data:   2007-09-04 10:32

Gregorian - de gustibus nil disputandum est. Osobiście nie lubię. Jest to czysta komercja podana w sosie dziwacznym i stąd te nieporozumienia.

Jeśli ktoś jest zainteresowany chorałem gregoriańskim na poważnie, radzę śledzić działalność pana Mariusza Bornus-Szczycińskiego, wybitnego znawcę i popularyzatora chorału.

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Ania (---.walbrzych.dialog.net.pl)
Data:   2007-09-04 12:13

Dziękuję. Jak to dobrze, że jesteście :-)
Chwała Panu.
Ania

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: viatore (---.chello.pl)
Data:   2007-09-04 23:33

Jeśli ktoś jest zainteresowany chorałem gregoriańskim na poważnie, radzę śledzić działalność ks. Kazimierza Szymonika (AMFC i UKSW Warszawa) oraz Michała Sławeckiego (kościół Św. Anny w Warszawie).
Pana MARCINA Bornus-Szczycińskiego, "wybitnego znawcę" i popularyzatora chorału radzę omijać z daleka.

 Re: Chciałabym zapytać o zespół GREGORIAN?
Autor: Marzena (---.dyn.optonline.net)
Data:   2009-09-02 19:54

Szczęść Boże

Czy zespół Gregorian jest zespołem satanistycznym?
Bardzo proszę o szybką odpowiedz - jest to dla mnie bardzo ważne.
---------------
Odpowiedź jest już w tym wątku, przeczytaj zwłaszcza wypowiedź, którą napisali Ola i Tomek/Data: 2007-09-04 09:04
p.o. moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: