logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co to znaczy patrzeć w oblicze Boga?
Autor: Agnieszka (---.dhl.com)
Data:   2007-09-04 11:36

Witam,
Co to znaczy patrzeć w oblicze Boga, aby zmieniać swoje życie, jak patrzeć, aby stać się zwierciadłem Boga. Wiem, iż sama nie mogę się zmienić. Ale jeżeli chce być podobna do Boga, to jak to zrobić? Czy tak, iż powiedzieć Bogu, iż chce, aby mnie zmieniał i czekać? Wiem, iż to ja musze działać z Jego pomocą, ale jak, co mam robić? Np. zacząc czytać Biblie i pomału będą następować zmiany? Czy tak to się dzieje? Proszę o rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam. Agnieszka.

 Re: Jak patrzeć w Boga?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-04 13:39

Jeden francuski ksiądz radzi, by czytać przez godzinę dziennie Magnificat. Przyznam, że ja tyle nie potrafię, bo to straszny tekst, ale jak dojdziesz do tej godziny, daj znać, dobrze wiedzieć, że ktoś potrafi. Myślę, że wtedy już nie bdziesz zadawała tego pytania, tylko odpowiadała na nie. Tylko czytaj ze zrozumieniem.

 Re: Jak patrzeć w Boga?
Autor: kropka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 14:36

postaraj sie na każdym kroku naśladować Chrystusa. zanim coś zrobisz zastanów sie jak w twojej sytuacji postąpiłby Jezus. zastanów sie czy to co czynisz podoba sie Bogu. Czytaj Biblię, każdego dnia np. jakiś fragment, nie musi być długi, ale tak aby pobudził cię do refleksji.
Z Panem Bogiem.

 Re: Jak patrzeć w Boga?
Autor: Pax (---.such.nat.hnet.pl)
Data:   2007-09-04 15:10

Podstawą jest Jezus i Ewangelia, kontemplacja Boga zaczyna się od Jezusa, Jezus jest tym który odzwierciedla Ojca, tym który daje Ducha Świętego, tym, który wzywa aby go naśladować, tym, w którym Bóg najpełniej objawił się człowiekowi ze swoją miłością i Wolą, którą trzeba iść. Zacznij od Ewangelii, najlepiej czytaj ją z dobrym komentarzem katolickim. Analizujesz w jakiej są sytuacji ludzie, którzy przychodzą do Jezusa, co się zmienia w ich życiu, czego im brakuje, co im daje Jezus, jak zachowuje się Jezus, co mówi, jak i na co reaguje, jakich słów używa. Potem spróbuj odnaleźć się w tej scenie ewangelicznej, postawić się przed obliczem Jezusa, zastanowić się jak się ona ma do Twojego życia i wyciągnąć wnioski na przyszłość płynące z tego wydarzenia, a potem jeszcze zrobić sobie rachunek sumienia z podjętego postanowienia. To jest najprostsza droga do oglądania Boga. Poczytaj również dzieła św. Teresy od Jezusa i św. Teresy z Lisieux, która pragnęła widzieć Boga.

 Re: Jak patrzeć w Boga?
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 18:58

A propos Teresy od Jezusa (z Avila), o której wspomina Pax. Oto słowa, którymi przemówił do niej Bóg: "We mnie poszukuj istnienia twojego, mnie zaś odnajdziesz w głębi serca swego". Przy okazji dodam, że św. Teresa bardzo podkreślała konieczność kontemplowania człowieczeństwa Jezusa jako drogi do poznania Boga. W Jezusie poszukuj istnienia swojego...

 Re: Jak patrzeć w Boga?
Autor: daniel (---.cable.ubr06.hari.blueyonder.co.uk)
Data:   2007-09-04 23:36

2 drogi
pozwolic Bogu dzialac zeby On cie zmienial - modlitwa - nasza praca nad soba, stawianie sobie celow, malych krokow, by stawac sie lepszym.
pozdrawiam

 Re: Jak patrzeć w Boga?
Autor: mundi (---.aster.pl)
Data:   2007-09-05 20:53

Modlitwa, modlitwa i jeszcze raz modlitwa. Musisz chciec wspolpracowac ale to Jego moca dokonuja sie zmiany (nie znaczy to, ze nalezy usiasc i czekac az On wszystko zmieni :) ). Polecam rekolekcje ignacjanskie - cisza, caly czas na spotkanie z Bogiem, kierownik duchowy, ktory Ci towarzyszy. Uczysz sie tam medytacji, kontemplacji i rachunku sumienia ignacjanskiego - jest to wspaniala modlitwa, ja nazywam go przegladaniem sie w oczach Boga. Opis rekolekcji znajdziesz na www.jezuici.pl
Nie jest to oczywiscie jedyny sposob. Dobry spowiednik jest tez cenna pomoca, kierownik duchowy... Wszystko spokojnie. Pros Boga uparcie - na pewno nie zostanie to bez odpowiedzi. Pamietaj, ze chce nam dac wiecej niz my prosimy.
Ostatnia rzecza ktora polecam jako rodzaj modlitwy to modlitwa Jezusowa.

Super, ze chcesz pracowac :).
Z Panem Bogiem. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: