logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Filtr antyspamowy na forum.
Autor: moderator (---.chello.pl)
Data:   2007-09-04 18:25

Chcąc uniknąć spamu utrudniającego pracę moderatora, od dzisiaj redakcja www.katolik.pl wprowadza filtrowanie wysylanych postow na forum.
Wysylka posta będzie możliwa po wpisaniu kodu generowanego w oknie na dole.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: M (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-04 19:51

A czy można poprosić, żeby te cyfry tworzące kod były czytelniejsze?

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Żeglarz (195.150.0.---)
Data:   2007-09-05 11:19

Właśnie nie można. Gdyby te cyferki były wyraźne, boty spamujące, które mają moduł OCR odczytałyby je bez trudu a ich chcemy się właśnie pozbyć. :)

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Robson (---.cavern.pl)
Data:   2007-09-05 12:27

Zgłaszam uwagę: nic nie informuje o tym, że się ŹLE wpisało kod. To bardzo niedobrze. Ktoś się rozpisze, a potem klepnie złą cyferkę i wszystko zginie.
R.
-----------
Tak sie sklada, ze wczoraj moderator osobiscie i 'przypadkiem' przetestowal zle wpisany kod -> Tekst wrocil do nadawcy z adnotacja o tym by wpisac poprawnie kod - oczywiscie byl to juz zupelnie inny numer.
moderator

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-05 14:20

Również jak się zapomni wpisać kod, to nic nie znika, tylko pokazuje się nowy kod do wpisania.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Robson (---.cavern.pl)
Data:   2007-09-05 16:40

O, tym razem zadziałało...

Przydałby się podobny mechanizm w http://www.katolik.pl/modlitwa/intencje.php

R.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: 81841 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-05 18:57

Ja protestuję..., ale i tak nikt nie slucha...
81841

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-09-05 19:42

:) Nie wiedziałam Michał, że zmieniłeś imie na numer. Skoro Ci tak pasuje, to witaj 81841... :))) A jak to wyjdzie z dużej litery? *!*$! - no super ;))))

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: 71113 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-05 20:13

To i tak nie ma znaczenia, Katolik mnie odczłowieczył i popsuł mi wzrok.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-09-05 20:30

Oj nie narzekaj, nie narzekaj Michał. Lepiej przeczytaj ze zrozumieniem i wyrozumieniem dla Katolika to, co napisał przed południem Żeglarz...
I wróć do swojego chrzcielnego, bo ten numer wciąż sie zmienia i nie spamietam jak następnym razem mam sie do Cię zwracać...

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-05 20:34

Ostrzeżenie!
Poza tym chciałem uprzedzić, że podawane numery nie wygrywają. Oszustwo.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Elżbieta JCB (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-05 21:06

Witam.
Już wiem dlaczego nie było moich odpowiedzi. Po prostu należy uwaznie czytać i patrzeć - to uwaga dla mnie. A już chciałam się zniechęcić. Pozostaję w Modflitwie. Pozdrawiam Elżbieta JCB

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Ola i Tomek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-06 15:49

Kiedy się pisze dłuższe odpowiedzi, zawsze warto je zredagować gdzieś na boku (np. w notatniku). Kod czy nie - zawsze się zdarza nacisnąć gdzieś (np. wstecz) i długi tekst może zniknąć...

Pisząc można co jakiś czas odruchowo naciskać Ctrl-s (w przerwach na myślenie).

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Elżbieta JCB (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-06 19:06

Witam Ola i Tomek,
Trafna uwaga, która bardzo mi się przyda, bo nie jestem za pan brat z komputerem. Nie ma na to czasu, pochłania mnie praca i służba, tylko wolne chwile, których jest bardzo mało mogę wykorzystać na pisanie. Wzięłam to sobie do serca. Dzięki. Pozdrawiam i pozostaję w Modlitwie. Elżbieta JCB

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-06 19:30

Mnie też się wydawało, że teksty redagowane bezpośrednio na FP, gdzieś znikają (miałam parę takich przygód), ale ostatnio odkryłam, że jednak nie, jeśli wracam do nich strzałkami "wstecz"/"do przodu" (WYŁĄCZNIE TĄ DROGĄ). Ale zagadzam się, że notatnik jest bezpieczniejszy.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-07 12:25

Obiło mi się o uszy, że w ramach postępu (w walce, ze zbędną korespondencją), przed wysłaniem tekstu na forum, trzeba będzie rozwiązać rebus. Wypowiedzi ze złymi rozwiązaniami, nie będą publikowane. :)

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: J (---.hsd1.nj.comcast.net)
Data:   2007-09-10 15:56

Ech Michał, coś mi się wydaje, że próbujesz swoje preferencje narzucić ogółowi :). A może zamias rebusika coś bardziej wyrafinowanego. Najpierw każdy robi IQ test. Potem sam sobie ustawia wspólczynnik tolerancji; np. pełny zakres, moje IQ plus/minus wybrana ilość punków, nic poniżej mojego IQ. Komputer dokonuje odpowiedniej selekcji i wyświetla podzbiór pytań/odpowiedzi wg. zadanych parametrów. Frustracja wyeliminowana. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom innych uczestników Forum, można jeszcze dodatkowo uwzględnić tolerancję ortograficzną, stylistyczną, interpunkcyjną :) I koniecznie dołożyć specjalną funkcję dla Moderatora: automatyczne usuwanie wykrzykników i trzykropków :)

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-10 17:09

To nie wystarczy mieć w domu kota?

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-11 12:14

A jak ktos kota nie ma? A przy okazji, Bogumilo, co tam u Kota?

Zdaje sie, ze najtrudniej jest odroznic w "rebusikach" liczbe 1 od 7. Do podstawowki chodzilam dawno, jeszcze za komuny ;-D Wzrok stracilam w III RP...
Pozdrawiam Autora watku i Odpowiadajacych :-D

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-11 12:25

Rety, wyszlo zbyt dramatycznie, chodzi raczej o ostrosc widzenia, a nie o utrate wzroku, bo... i tak by mi nie uwierzyl, a zeby mi ktos zaraz nie udowodnil, ze klamie, to na niniejszej konferencji, prostuje.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-11 17:20

Anulo, Kot wszystkie wakacyjne imprezy na Błoniach przeżył :)))

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-12 12:12

Elzbieto JCB, odpocznij :-)

Bogumilo, swietnie. Dzieki za dobre wiadomosci. Ale imprezy przezyl, czy na Bloniach przezyl?

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-13 01:36

:))) 38 n/k
Przeżył w dobrej kondycji wszystkie imprezy które były na Błoniach i przeszkadzały spać :)). To znaczy mnie akurat nie przeszkadzały spać, jako że chodzę spać później niż bawiący się na Błoniach, ale kot nie bierze ze mnie przykładu. :))

Pozdrawiam cię serdecznie. Mam nadzieję, że przez wakacje wypoczęłaś i że znów może zobaczę cię gdzieś koło Błoń na rowerze. Pamiętaj, czerwone stare cinquecento, to ja :)))

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-09-13 13:08

Bogumiło, a czy ten kot, to nie jest przypadkiem kotka?
Specjalnie tego posta napisałam :)))), żeby się pobawić z kotem, pardon z kodem. Szkoda, że niektórych ten kod tak bardzo wkurza - zdaje się, że to tylko płeć męska tak ma. :)))))

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-13 14:15

No popatrz Bogna, jaką masz dobrą pamięć. Pewnie, że ten kod to kodka. Pardon, kotka :)). Ale choć jestem płeć damska, to mnie też czasem kot wkurza. Jak w nocy miauczy pod drzwiami na klatkę na przykład. No dobrrra, chyba nie o tego koda chodziło. Ale każdy ma coś co go wkurza, jak komuś brakuje innego wkurzającego przedmiotu to niech się wkurza kotem, kodem czy czymkolwiek innym.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-14 21:39

Dzieki, Bogumilo :-)))
Chcialam jeszcze dodac, ze lubie takze kody - pisanie na forum jest bardziej pasjonujace :-D
Moj kot tez mial swoj kod, ktory wystukiwal pazurkami o zamkniete drzwi, ktore nalezalo mu otworzyc :-D

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-14 22:03

Ludzie! Co tu się dzieje na tym forum? Czy ta cisza to strajk moderatora czy reszty świata? Muszę to wiedzieć, bo jeśli to nasz strajk, do którego (nie mogę znaleźć gdzie) nawoływał szanowny TIS, to ja nie chcę być łamistrajkiem i też pójdę na odwyk.

 Re: Filtr antyspamowy na forum.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-09-14 22:33

Bogumiło, odpowiadam na Twoje zawołanie. Spokojnie. Żaden odwyk, żaden łamistrajk nie jest potrzebny.
Bo ta cisza nie wydaje mi sie być strajkiem Moderatora. Jesli już, to raczej, (nie obrażając nikogo) Forowicze, albo się rozleniwili, albo 'wnerwili' (jak np. TiS, czy też Michał) na ten lekki tu 'nieporządek' w bieżącym tygodniu. Interweniowałam w Dyrekcji Katolika w tej sprawie i otrzymałam odpowiedź, której fragment pozwole sobie zacytować: " dałem z boku z lewej strony linka do postów za "czarodziejską barierę" - z czego zrozumiałam, że ta bariera to przejście do wątków poniżej pierwszej strony, a ten link to: 'Wskocz w tematy z:' i trzeba kliknąć w 'września 2007' - sprawdziłam --> pasuje.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: