logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak żyć na co dzień wg wskazań Ewangelii?
Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-11 13:57

Zastanawiam się jak interpretować słowa Ewangelii, przeznaczone w danym dniu do rozważania przez kościół, i jak wprowadzać w życie konkretne wskazania Jezusa?
Ostatnio doszłam do wniosku, że słucham Chrystusa, ale nie słyszę. To znaczy, widzę sens Jego słów, zachwycam się Jego miłością do grzesznego człowieka, ale nie bardzo wiem, czego On ode mnie oczekuje na co dzień. Przez to wszystko często czuje się jak hipokrytka, która jedno myśli a co innego robi. Może moja wiara jest za słaba. Czuję, że tylko Bóg daje prawdziwy pokój serca, tylko jak za Nim kroczyć, kiedy na co dzień trzeba podejmować niezliczone decyzje, co do których nie zawsze jestem pewna? Czy są jeszcze na świecie ludzie, którzy konsekwentnie kroczą za Jezusem i nie politykują z Nim, gdy pojawia się próba, tylko pokornie Mu ufają?

 Re: Jak żyć na co dzień wg wskazań Ewangelii?
Autor: Teofil Jan S. (tis) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-12 16:18

Jak najczęściej pytać siebie: A JAK NA MOIM MIEJSCU POSTĄPIŁBY CHRYSTUS? i tak postępować.
Po raz ostatni przepisuję ten kod i podburzam, tak podburzam do ignorowania tego kodu. Co najwyżej zmniejszy się zatrudnienie w "KATOLIKU"

 Re: Jak żyć na co dzień wg wskazań Ewangelii?
Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-13 12:15

Dziękuję serdecznie jedynemu człowiekowi na forum, który podjął próbę odpowiedzi na moje pytanie. Jest to zwięzła i bardzo rzeczowa odpowiedź, konkretna rada, która była mi potrzebna. Dziękuje Bogu za mądrość tego człowieka. Pozdrawiam:)

 Re: Jak żyć na co dzień wg wskazań Ewangelii?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-14 07:57

Modl sie przede wszystkim. Pros o wiare. Od czasu do czasu wyrwij sie na jakis dzien skupienia czy rekolekcje (na dobry poczatek polecam Szkole Modlitwy Slowem Bozym w Centrum Formacji Duchowej u Salwatorianow w Krakowie [http://www.cfd.salwatorianie.pl/] - tu znajdziesz zapewne wiele odpowiedzi na Twoje pytania). I polecam adoracje Pana Jezusa w Najswietszym Sakramencie np. 15-30 minut. Szukaniu Boga sluzy tez wyciszenie z halasu zewnetrznego i wewnetrznego.
Poznawanie Boga to jest proces, ktory trwa przez cale zycie, bo On jest nieogarniony, wiec zawsze fascynujacy: zawsze odkrywa sie cos nowego i zaskakujacego.
Co do ludzi idacych za Jezusem w szczerosci serca, jest ich wielu, bardzo wielu. Nieraz byc moze sie potykaja, ale wytrwale i cierpliwie ida. Przeczytaj sobie jeszcze modlitewnie (w ciszy zewnetrznej i wewnetrznej, popros Ducha Swietego o pomoc, czytaj uwaznie, kilka razy starajac sie zrozumiec) fragment z Ewangelii opisujacy modlitwe Jezusa w Ogrojcu. Zycie czlowieka jest walka, ale jestesmy Bogiem silni.

 Re: Jak żyć na co dzień wg wskazań Ewangelii?
Autor: Michał (82.177.166.---)
Data:   2008-04-17 16:06

Tak tylko Bog daje prawdziwy pokój w sercu. doznalem tego od Boga i próbuje isc Jego sladami. ale wiary w Niego nie złamie już nic. wiadomo że upadamy ponieważ jestesmy grzesznikami ale Jezus nas zawsze podniesie jesli bedziemy o to Go prosic. On jest miłością, zaufaj Mu, a on cie nigdy nie zawiedzie. poddawani jestesmy próbom ale wierzmy, ze On urodził sie i umarł za nas.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: