logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: kropka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-11 20:15

W życiu chcemy naśladować Chrystusa. Czy więc na pytanie: kto jest twoim idolem? - można odpowiedziec, że jest nim Jezus??

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: krzysiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-11 21:39

tak :) ja tak mówię :)

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: Gabi (---.smgr.pl)
Data:   2007-09-12 07:54

Ja też tak uważam i z duma moge stwierdzic,że Jezus jest moim idolem. Uwielbiam Go. Kocham Go i wszędzie czuje jego obecność. Ta fascynacja to najpiepkniejsze uczucie, jakie w zyciu moglo mnie spotkac. I jeszcze jedno: On nie zawodzi nigdy.

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: Magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-12 11:56

ja tak mówię, przy kapłanach, kolegach, podopiecznych. nikt nie czuł się zniesmaczony jak do tej pory. i raczej nie będzie. pozdrawiam w Panu.

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: Calina (---.mis.prserv.net)
Data:   2007-09-12 16:32

A nie lepiej już powiedzieć, że Jezus jest moim Panem?
(Królem, wzorem, moim Bogiem, światłem w moim życiu, moją miłością, Nauczycielem lub innym - terminem biblijnym?)
Słowo 'idol' mnie osobiście kojarzy się bardziej z gwiazdą rockową niż z Panem Bogiem i mojej "staroświecczyzny" nie chcę zmieniać ;)

Słowniki j. polskiego podaje nam takie dane:
Idol
1. "osoba będąca obiektem czyjegoś szczególnego podziwu, graniczącego z kultem"
2. "wyobrażenie bóstwa będące przedmiotem kultu"

A w słowniku wyrazów obcych Władysława Kopalińskiego możemy przeczytac także:
idol - wyobrażenie, posąg, symbol bóstwa; bałwan (pogański), bożyszcze; (w l.mn.) filoz. (u Fr. Bacona) "ułudy umysłu", złudzenia poznawcze.

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-09-12 18:44

idol - wyobrażenie, posąg, symbol bóstwa; bałwan, bożyszcze; (w l. mn.) "ułudy umysłu", złudzenia poznawcze
idolatria - bałwochwalstwo
(Kopaliński, Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych)

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-09-13 13:23

Calino i Michale, macie rację jako starsze pokolenie, Też zresztą sie do niego zaliczam i dla mnie Jezus jest: Panem, Wodzem Królem, Nauczycielem Mistrzem, ale trzeba też zrozumieć Kropkę i jej pokolenie. Tym bardziej, że być moze spotkali sie z takim określeniem w szkole.
Przed kilku laty, kiedy jeszcze tam katechizowałam (II klasa gimnazjum), tematem jednej z katechez był właśnie: "Jezus Chrystus jako mój Idol" - nie jestem pewna czy dokładnie w takiej kolejności użyto tych słów, ale sens katechezy był własnie taki...

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: paulinka (81.15.233.---)
Data:   2007-09-14 16:52

To zależy od nas :)
Jezus jest także i moim Idolem - bardziej Autorytetem, Panem, Mistrzem życia - brzmi lepiej :) - Przyjacielem :)

 Re: Czy mogę odpowiedzieć: Jezus moim Idolem?
Autor: iwona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-10-27 21:51

Moim zdaniem nie bardzo pasuje słowo 'idol'. To bardziej kojarzy się z gwiazdą a nie z Jezusem Chrystusem.
Można powiedzieć że Jezus jest moim wzorem do naśladowania lecz nie pasuje słowo idol.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: