logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Pustka (---.143.adsl.unitel.net.ua)
Data:   2007-10-04 14:35

Mam nienawiść do Boga, nie wiem co z tym robić, jak żyć dalej...

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-04 19:58

Powiedz Mu, że Go nienawidzisz. I powiedz za co.

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Małgorzata (---.autocom.pl)
Data:   2007-10-04 20:29

Dlaczego (za co) tak nienawidzisz Boga? Jeśli napiszesz coś więcej, może uda nam się Ci jakoś pomóc.

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Bea (---.paemt704.dsl.brasiltelecom.net.br)
Data:   2007-10-04 20:36

A jestes pewna, Pustko, ze to nienawisc?
Nienawisc to mocne slowo. Niesie zniszczenie.
A moze jest to tylko bunt czlowieka, bo cos tam? Moze zwatpienie? Ozieblosc?
Pismo Swiete mowi wyraznie: obys byl zimny albo goracy,
wiec moze wykorzystaj te swoja "zimnosc" aby spokojnie powiedziec Bogu o wszystkim co czujesz, ale tak szczerze, jak tylko potrafisz.
Wiele rzeczy moze z tego wyniknac.

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: ja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-05 00:37

Witam Pustko :)
A nie wydaje Ci się, że ta nienawiść jest paradoksalna? A może to wcale nie Boga nienawidzisz, tylko siebie? Nie ma w Tobie pustki - w Tobie mieszka Bóg :) Pozdrawiam ciepło :)

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Robson (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-05 07:05

W objawieniach św. Faustyny Jezus powiedział, że najbardziej go smucą nie ci którzy Go nienawidzą i z Nim walczą, lecz dusze obojętne. Odpowiada to fragmentowi Objawienia św. Jana (3:15-16) na które się powoływała Bea powyżej. To co więc odczuwasz teraz i uważasz, że jest nienawiścią, wcale nie jest więc najgorszym co człowiek może zrobić wobec Niego.

Nie znamy Twojej sytuacji: być może jesteś na którymś etapie drogi syna marnotrawnego? Może MUSISZ najpierw się poczuć traktowany gorzej niż świnie, żeby dopiero się naprawdę zastanowić, że lepiej jednak służyć Ojcu?

To wie tylko On. A On potrafi nawet z najgorszego zła wyprowadzić dobro, tak jak z grzechu pierworodnego, która oddał ludzi pod władzę śmierci i diabła, potrafił przez śmierć swego Syna dać nadzieję życia wiecznego dla wszystkich.

Pokój z Tobą,
R.

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Ewa (212.160.172.---)
Data:   2007-10-05 10:50

Czy chcesz tego czy nie - właśnie przytulam Cię do siebie.
Piszesz: "Mam nienawiść do Boga" - w tym momencie chcę Ci powiedzieć, że "nie żyjesz, jesteś martwa". Nienawiść niszczy wszystko. Ale jest ogromna nadzieja, bowiem dalej pytasz : co robić? i jak żyć dalej? i w tym momencie wraca życie.
BÓG JEST MIŁOŚCIĄ jedyną i nieskończoną, czyżby chciał Twojej zguby? Nie. Pragnie Twego szczęścia. Jesteś Jego dzieckiem. Skoro szukasz pomocy, tu na forum, znaczy że chcesz żyć. W chwilach trudnych (każdy je ma) często wracam do Psalmu 121 "Bóg czuwa nad nami". Zapewniam Cię, sama tego doświadczyłam i doświadczam każdego dnia". Pan cię uchroni od zła wszelkiego: czuwa nad twoim życiem". Otwórz się przed NIM, powiedz wszystko co Cię boli.
Z modlitwą Ewa

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Maria9 (---.siec2000.pl)
Data:   2007-10-06 20:03

Droga Pustko, mam wrażenie że ktoś musiał w życiu bardzo Cię zranić,stąd takie słowa jak nienawisc.Rozumiem ze wcześniej byla miłosć,skoro teraz jest nienawisc.Bóg nie jest okrutnym demiurgiem ,który chce zniszczyć swoje stworzenia i spokojnie przyglada sie jak giną.To ;świat; dyszy nienawiścia a Bóg pozostaje Miloscia nawet wtedy gdy nam się wydaje że jest inaczej.Przypomnij sobie wszystkie chwile w swoim życiu kiedy czulaś sie kochana,był wtedy z toba Bóg i wtedy kiedy bylas przez kogos odtrącona też był z Toba Bóg ,pomimo że tego nie czułaś.Krzywda jaką wyrzadzaja nam ludzie ,może wywołać takie reakcje emocjonalne jak nienawisc.Kiedy jednak wyciszymy emocje i zaczniemy myśleć ,to do kogo się zwrocimy z naszymi problemami jak nie do Osoby ,ktora nas bardzo kocha.Bog dal nam życie z miłosci do nas i chce byśmy godnie je przeżyli.Nienawisć jest destrukcyjna i niszczy nas.Twoje życiejest zbyt cenne w oczach BOGA,nie dopuszczaj do siebie nienawiści bo Cię zniszczy.pozdrawiam Maria

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Pustka (---.143.adsl.unitel.net.ua)
Data:   2007-10-08 14:46

powiedziałam i nic

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-08 23:56

Kochana Pustko, modle sie za Ciebie i usmiecham sie do Ciebie :-) Usmiecham sie dzieki Bogu, bo sama z siebie nie umialabym sie w ogole usmiechac.

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2007-10-09 18:03

To teraz posłuchaj uważnie, co On mówi do Ciebie :)

 Re: Jak żyć z nienawiścią do Boga?
Autor: Weronika 1 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-14 23:09

To prawda, Bog najbardziej nie lubi obojetnosci, a jesli jest nienawisc, to krok dalej jest milosc. Bog mimo Twojej nienawisci kocha Cie. Jestes Jego dzieckiem. Wyobraz sobie male dziecko, ktore mowi ojcu, ze go nienawidzi. Ojciec wie, ze to jest przekora. Napewno nie zgodzil sie na cos i dziecko sie przekomarza. Tak jest z Bogiem. On wie dlaczego Go nienawidzisz, czeka cierpliwie, ze zwierzysz Mu sie, wygarniesz swoja zlosc. Przytul sie w duchu do Jezusa i powiedz, ze Ci tak bardzo ciezko, ze chcialabys odczuc Jego Milosc, zeby nauczyl Cie kochac. Badz dobrej mysli, zaufaj (to jest warunek), musisz uwierzyc, ze Bog Ci pomoze. Bogu bardziej zalezy na Twojej Milosci, niz Tobie samej, lecz nie naruszy Twojej wolnosci. Czeka na Twoj gest. Szczesc Boze. Pozdawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: