logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: Krycha 1955 (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2007-10-07 18:45

Bardzo chcialabym zrobic krotki referat na temat: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka. Mam swoje spojrzenie i wyobrazenie ale chcialabym tez wiedziec jak inni to widza. Bede wdzieczna za kazda wypowiedz, zeby potem wszystko jakos ujac w calosc.

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: mantoniusz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-07 20:21

Dzieci sa bez winy lub maja niewielki bagaz przewinien wobec Boga. Jezus a takze JPII pragnal spotkania z dziecmi. Mniemam im czystsza dusza tym bardziej jego modlitwa raduje Jezusa.
Pozdrawiam

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: Jakub (---.nat.rsk.pl)
Data:   2007-10-07 21:00

Paul Claudel (1868-1955) napisał tak:

"Jedno Ave Maria w ustach chorego dziecka wystarczy, żeby wyludnić Czyściec". Mysle, że jest w tym jakaś głęboka duchowa intuicja.

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: rewq (---.icpnet.pl)
Data:   2007-10-07 21:01

Dzieci sa szczere, nie maja tak skrzywionego spojrzenia na swiat jak dorosli i nie graja kogos innego kim nie sa. Bog takze chce zebysmy zwracali sie do Niego z cala szczeroscia i otwartoscia, a takze z dziecieca ufnoscia.

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: Krystyna K. (---.ostnet.pl)
Data:   2007-10-07 22:41

Modlitwa z dziecmi przed śniadaniem ( w pracy). Spontanicznosc ich modlitwy zawsze mnie wzruszała. Czesto: "Aniele Boży", zawsze "Duchu Świety" jako dodatkowo w listopadzie: wieczne odpoczywanie. w poście: któryś za nas cierpiał rany, a w maju dzieci które chciały: wezwania do Matki Bożej (i były to wezwania z litanii Loretańskiej - zapamietane z majówki w kościele ale także ich własne, jedno dziecko kiedyś poprosiło: Matko smutnych dzieci i wszyscy odpowiedzielismy: módl sie za nami - to tylko taki jeden przykład. Zapytane o co poprosimy jeszcze dzisiaj Pana Boga też mówiły o co, czasem była chwilka, żeby każde dziecko mogło w myślach coś cichutko Panu Jezusowi powiedziec (poprosic albo za coś podziękowac). Taka modlitwa trwała króciutko (ze 3-4 minuty) ale zawsze była urozmaicona. Dużo wczesniej jeszcze kiedy codziennie modliliśmy sie tak samo po jakimś czasie dzieci zaczynały skandowac (żeby nie powiedziec odklepywac). Zatem urozmaicenie jest w tym wieku wskazane. Chyba nie napisałam na temat bo o tym czym dla dzieci jest modlitwa a nie o tym czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka, ale czasem tak bywa.

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: ..::Milka::.. (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-10-08 11:37

Modlitwa dziecka jest przede wszystkim szczera i ufna. To pewnie dlatego jak byłam mała, częściej Bóg mnie wysłuchiwał. Dzieci są bardziej ufne, nie są zepsute kłamstwem i złem tego świata. Bóg chce byśmy na modlitwie właśnie tacy byli. Jest to z czasem trudne, dorosli mają bagaż doświadczeń, świadomość zła i własnej słabości. Dzieci z koleji nie analizują tego wszystkiego.
Pamiętam, że kiedyś przed Bożym Narodzeniem prosiłam Boga o prezent dla tatusia. Mama chciała kupić pewien kosmetyk ale nie mogła go nigdzie dostać. Pamiętam, że uklękłam powiedziałam o co prosze i zmówiłam modlitwe Ojcze Nasz. Mama przyszła za troche zadowolona, z tym kosmetylkiem. Powiedziała, że dostała go w sklepie koło domu, i że wcześniej na to nie wpadła. A ja byłam szczęśliwa, bo wiedziałam, że Bóg wysłuchał mojej prośby. Myśle, że Bóg najbardziej lubi takie modlitwy, bo są one szczere.
Poza tym dzieci modlą sie z wiarą. Nie zastanawiają sie w jaki sposób Bóg spełni prośbe, tylko proszą. U dorosłych trudno o taką wiare. Kiedy podrosłam zmieniły sie moje modlitwy. Myśle, że zaczęło brakować wiary. Modlitwe zaczełam traktować rozumowo, a przed wypowiedzeniem jakiejś prośby analizowałam w jaki sposób Bóg jej mógłby wysłuchać. Myśle, że największą przeszkodą w mojej "dzisiejszej" modlitwie, jest to, że nie modle sie jak dziecko. Z Panem Bogiem.

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: Robson (---.cavern.pl)
Data:   2007-10-08 12:29

Psalm 8:

(2) O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi! Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa. (3) Sprawiłeś, że [nawet] usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, na przekór Twym przeciwnikom, aby poskromić nieprzyjaciela i wroga.

Podejrzewam, że zespół "Arka Noego" właśnie stąd wziął pomysł na swoją przebojową piosenkę "A gu gu":

"Chcemy cię uwielbiać
Tak jak małe dzieci
Które nie potrafią
Jeszcze nic powiedzieć

A gu a gu (...)

A to nasze gu gu
Boże ty rozumiesz
Małe modli się najlepiej
Duże modli się jak umie"

Od siebie dodam, że jak próbując ukołysać Stasia (6 miesięcy) do snu śpiewam mu "Kiedyś o Jezu" i "Chwalcie łąki umajone", to on swoim "uuuu" i "eee" i "aaa" wydaje się dołączać do śpiewu :)

R.

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: Krycha 1955 (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2007-10-09 19:07

Dziekuje wam wszystkim za pomoc. mysle, ze tak jak napisal Jakub Jedno Ave Maria jest bardzo trafne. Dzieci modla sie dardzo szczerze, sercem, nie zastanawiaja sie jak spelnia sie ich prosby tylko wierza, ze beda wysluchane. Ja na moich krotkich zajeciach z malymi dziecmi klade duzy nacisk na modlitwe do Aniola Stroza, bo wydaje mi sie, ze ta postac jest dzieciom najblizsza. Staram sie rozwijac ten temat czysto. Zachecam rowniez, aby swoje prosby do Pana Boga zanosili wlasnie przez swego Aniola - mowioc, ze Aniol jest szybciej w niebie, niz moje modlitwy. Jak do tej pory zauwazylam, ze i dorosli zaczynaja kozystac z tej metody (chociaz jak twierdza nie moze im to zaszkodzic). Szkoda ze nie jestesmy jak dzieci i czasami wstydzimy sie rozmawiac glosno z Bogiem, jak z wlasnym Ojcem. Stanmy sie na nowo dziecmi i nie bojmy sie nasza Matka nas ku Niemu prowadzi.
Z Bogiem

 Re: Czym jest dla Pana Boga modlitwa dziecka?
Autor: lena (---.euronet.net.pl)
Data:   2007-10-22 21:54

według mnie modlitwa jest czymś pięknym na pewno jest takim lekiem dla duszy która łagodzi wszelkie objawy jak niepokój lęk lenistwo a czasem i nawet myśli które mogą doprowadzić do stanu depresyjnego tak jak to było w moim przypadku ale dzięki prawdziwej modlitwie skierowanej do naszego ojca w niebie mogę stwierdzić ze sie zmieniłam duchowo co prawda moja zmiana nie jest tak udoskonalona ale uważam ze stać mnie na dużo więcej niedawno tez zdarzyło mi sie zlekceważyć Boga poprzez przez różne pokusy pozniej miałam bardzo wyzuty sumienia bo jak można żyć z czymś kogo sie bardzo zraniło wiadomo ze Pan Jezus jest i był człowiekiem ja najlepiej mogę i przynajmniej staram sie modlić szczerze bo cóż z tego ze sie pomodle tak na szybko jak nie wyda to mi żadnego ukojenia dla duszy człowieka najpiękniejsza modlitwa to ta która jest wypowiedziana z serca a jak chodzi o dany temat to uważam ze dla Pana Boga jest czymś ważnym dla każdego człowieka chrześcjanina ważnym i powiniśmy się zawsze modlć do Boga dziekowac przepraszac wielbic szanowac Bog w swojch przykazaniach naucza nas samych że byśmy się wiecęj modlili i trwali wierze.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: