logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy chodzenie na dyskoteki z czwartku na piątek jest złe?
Autor: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-12 21:28

Jestem studentką I roku. Po raz pierwszy zetknęłam się ze środowiskiem akademickim i prawami w nim panującymi. Interesuje mnie pewna kwestia. ''Dniem studenckim'' jest czwartek, kiedy to odbywa się najwięcej imprez, na które wstęp jest wolny. Jednak są to dyskoteki z czwartku na piątek, dlatego zastanawiam się czy pójście na taką imprezę jest grzechem? Wiem, że w piątki chrześcijanie nie chodzą na huczne zabawy, gdyż jest to dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Mimo wszystko wiele osób przekonuje mnie, że chodzenie na dyskoteki z czwartku na piątek nie jest złe. Ja już sama nie wiem, dlatego proszę o rzetelną poradę.

 Re: Czy chodzenie na dyskoteki z czwartku na piątek jest złe?
Autor: mantoniusz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-12 23:41

Rzetelnej porady byc moze nie uzyskasz. W moich czasach nie bylo takich wyborow, jezeli byly to nie docieralo to mnie. Bog dal Ci wolna wole. Wiec nie moge ingerowac.
Proponuje dziesiatke Rozanca do Milosiedzia Bozego wlasnie w piatek, o godz. 15:00
Pozdrawiam

 Re: Czy chodzenie na dyskoteki z czwartku na piątek jest złe?
Autor: Aba (---.chello.pl)
Data:   2007-10-13 08:54

Mam wrażenie, że takie postawienie kwestii - czy chodzenie na dyskotekę w piątek jest złe - jest wadliwe. Chodzenie na dyskotekę może być złe w każdy dzień tygodnia, nie tylko w piątek. Jednak dla katolika piątek jest dniem szczególnym i podkreśleniem tego są pewne, świadomie wprowadzane ograniczenia w naszym życiu. Te właśnie ograniczenia albo inaczej wyrzeczenia maja być z jednej strony wyrazem czci dla naszego Boga a z drugiej strony mają być świadectwem naszej wiary. To świadectwo ma być czytelnym znakiem dla otoczenia, że w naszym życiu są wartości ponad wszystko co spotykamy wokół siebie. Jeżeli przyjmiemy taki punkt widzenia to problem wygląda chyba nieco inaczej i łatwiej sobie odpowiedzieć na postawione pytanie co wcale nie oznacza, że realizacja będzie łatwa. Nikt jednak nikomu nie obiecywał, że wiara to sprawa łatwa i przyjemna.

 Re: Czy chodzenie na dyskoteki z czwartku na piątek jest złe?
Autor: rewq (---.icpnet.pl)
Data:   2007-10-13 10:08

Bog nie jest takim sedzia ktory stoi z zegarkiem w reku i mierzy czy sie o 2 minuty przekroczylo 24:00, a wtedy krecha i 1 grzech wiecej. Jednak radze Ci zebys Ty spogladala na ten zegarek i opuszczala te imprezy, tym bardziej ze wiesz ze Pan w ten dzien za nas cierpiał. Dałabys wtedy piekne swiadectwo wiary, w piatek bedziesz mogla wyspana isc na zajecia i nie bedziesz miala dylematu czy zgrzeszylas. Druga sprawa to, to jak podchodzimy do piątku? Czy rzeczywiscie poscimy do soboty rana? Czy po polnocy idziemy do lodowki po jakas kielbaske, albo czy nie zdarza nam sie isc na jakos impreze, kiedy myslimy przeciez minela 24 to juz sobota? Proponuje te kwestie omowic ze spowiednikiem. On da Ci dobra odpowiedz, bo przeciez w czasie spowiedzi Jezus spowiednikiem sie tylko zaslania, ale sam do nas mowi.
PS mozna takze dla wlasnego uwiecenia co jakis czas zrezygnowac z tych czwartkowych imprez i poswiecic ten czas na rozwazanie cierpien Pana Jezusa w ciemnicy, albo adoracje Najswietszego Sakramentu, jednak nie zastepczo za zabawy z czwartku na piatek, chyba ze spowiednik uzna inaczej.
Ewa

 Re: Czy chodzenie na dyskoteki z czwartku na piątek jest złe?
Autor: Verba Docent (---.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2007-10-15 14:02

Sugeruję postawienie owego pytania przy okazji najbliższej spowiedzi.
Ze szczerego serca podpowiadam ogranicznie bywania w dyskotece także w inne dni tygodnia. Nie dlatego, żeby był to grzech (lub nie był - nie mam kompetencji) ale na pierwszym roku studiów warto się skoncentrować na nauce. Za moich czasów nie było możliwości repety pierwszego roku, nieudacznicy kombinowali jakieś łamańce z urlopami zdrowotnymi, bez sensu. Teraz, jak donoszą mi dzieci, są jakieś warunki ale za repetę trzeba płacić. Nie żeby straszył Panią Gabi ale szkoda forsy. I czasu, bo ten jest bezcenny. Powodzenia!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: