logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak żałować za grzechy?
Autor: Radosław (---.satfilm.net.pl)
Data:   2007-11-10 12:43

Witam,
Mam problem. Mam na swoim kącie grzechy nieczystości których do dzisiaj nie żałuje. Chciałbym za nie żałować ale najgorsze jest to że nie żałuje że miały one miejsce. Dwaj kapłani którym to szczerze wyznałem udzieliło mi rozgrzeszenia. Może mnie żle zrozumieli. Jak znowu popełniłem te grzechy nieczystości już nie powiedziałem na spowiedzi kapłanowi że ich nie żałuje ale oczywiście je wyznałem i otrzymałem rozgrzeszenie. Cały ten czas przyjmowałem komunię świętą ale boje się że robiłem to świętokradzko. Znowu potrzebuje iść do spowiedzi ale nie wiem jak wyplątać się z tego wszystkiego skoro tych grzechów nieczystości w dalszym ciągu nie żałuje. Zaznaczam że chciałbym za wszystkie grzechy żałować. Modliłem się do Boga abym szczerze żałował wszystkich grzechów ale do tej pory nie żałuje tych moich grzechów nieczystości. Proszę o dobrą rade, co mam robić ? Czy jest szansa że jak będę dalej Boga o to prosił On wzbudzi we mnie żal za te moje grzechy nieczystości?
Pozdrawiam
Radosław

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: foam (---.icpnet.pl)
Data:   2007-11-10 14:19

Mnie się wydaje, że już żałujesz - może w sposób niedoskonały, ale zależy Ci, modlisz się, spowiadasz się, widzisz, że to grzech, jesteś uczciwy wobec siebie . Może to ta "szczęśliwa wina" nieczystości trzyma Cię jeszcze przy Bogu?

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2007-11-10 15:47

co to znaczy że nie żałujesz?
nie czujesz żalu, czy nie uważasz że to co czynisz jest złem?
w spowiedzi nie chodzi o uczucia tylko o decyzje woli: wiem że to czynię jest złe i postanawiam, że zrobię wszystko by tego więcej nie czynić.

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: pkngr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-10 17:36

Grzesząc zraniłeś Jezusa, Jego rany KRWAWIĄ. Powinienes przystapić do sakramentu pokuty, ze względu na Niego, aby te rany zagoic. Nie po to, aby sie uspokoić. ( por. T. Dajczer "Rozważania o wierze" r. I) Innymi słowy, jeżeli uświadomimy sobie to jak każdy grzech rani i smuci Jezusa wtedy żal niejako pojawi się sam.

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: troll (---.chello.pl)
Data:   2007-11-10 19:01

proponuje zapoznac sie ze zrozumieniem z 5 warunkami dobrej spowiedzi

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: Radosław (---.satfilm.net.pl)
Data:   2007-11-11 13:09

Znam warunki dobrej spowiedzi ale chodzi mi o to że nie żałuje za te grzechy nieczystości i to jest najgorsze bo chce żałować za te grzechy ale nie potrafię.
Przeczytałem że na sądzie ostatecznym jak w księgach przy jakimś imieniu znajdą się grzechy których nie żałowano to imienia te będą wykreślone z księgi żywota a wszystkie dobre uczynki które ta osoba zrobiła zostaną wykreślone. Martwię się tym.
Pozdrawiam
Radosław

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: ..::Milka::.. (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-11-11 14:35

Samo to, co teraz piszesz, jak d;la mnie świadczy o żalu. Żałujesz, że nie żałujesz, więc to nie obojętność. Bóg wzbudził w tobie żal: traktujesz to jako problem, dręczy cie to. Żal za grzechy, nie oznacza, że szatan przestaje kusić, nadal namawia do zła, sprawia, że grzech wydaje sie atrakcyjny. Ale pojawia się chęć walki z grzechem, chęć poprawy. I tylko pytanie co przezwycięży: atrakcyjny grzech, czy rozsądek? Spowiadamy sie ze słabości, gdyby zło nie kusiło, nie byłby potrzebny żal, bo byśmy nie grzeszyli. Ale, że grzech jest obrzydliwy, szatan go ubarwia, by człowieka zachęcić. Owija grzech w ładny papierek, by sie człowiek na niego rzucił. A gdy nie spodoba się nam taki "upominek" jeszcze ładniej to świństwo opkowuje. Człowiek myśli że to fajne, zagłusza w sobie żal, nie słucha Boga.
Zawsze mów na spowiedzi prawde. Żałujesz, że zgrzeszyłeś, ale nie ukrywasz, że było to fajne. Czy nie jest tak?
Życze odwagi.

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: rewq (---.icpnet.pl)
Data:   2007-11-11 20:32

Radku, czy uwazasz ze zrobiles zle? Czy zdajesz sobie sprawe z tego, ze zraniles Jezusa? Chcesz sie poprawic? Czy nie chcesz lamac szostego przykazania w przyszlosci? Jesli na wszystkie te pytania szczerze umiesz odpowiedziec: TAK, to moim zdaniem zalujesz, ale masz problem z okazywaniem tych uczuc. Przychodza na nas czasem takie okresy oschlosci, w ktorych ciezko okazawac emocje. Poczytaj jakies rozwazania o Mece Pana Jezusa, na pewno sa przydatne w uwiadomieniu sobie jak bardzo Jezus za nas cierpial. Mozesz skupic sie nad obnazeniem Pana z szat. Pomysl ze to wlasnie przez grzechy nieczyste Jezus musial znosic taki wstyd, a zolnierze wysmiewali sie z Niego. Pomysl jak straszny musial przezyc bol, gdy znow zaczynaly krwawic przyschniete do zdzieranych szat rany.
Z modlitwa
Ewa

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: Radosław (---.satfilm.net.pl)
Data:   2007-11-12 13:54

Porozmawiam o tym z księdzem ale nie wiem czy to dobry pomysł abym mówił księdzu że te grzechy nieczystości były fajne bo obawiam się że ksiądz by się zgorszył a ja nie chce być powodem jego grzechu. Czy uważacie, że tak jak radzi Milka mówić o tym księdzu, że te grzechy nieczystości które popełniłem były dla mnie fajne, czy lepiej tego księdzu nie mówić?
Proszę was o modlitwę abym szczerze żałował za wszystkie moje grzechy i abym miał mocne postanowienie poprawy. Mam nadzieje że Bóg sprawi, że w końcu będę szczerze żałował za te moje grzechy nieczystości i będę miał mocne postanowienie poprawy.
Pozdrawiam
Radosław

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: rewq (---.icpnet.pl)
Data:   2007-11-12 19:34

Mozesz powiedziec ksiedzu, iz to, ze te grzechy sprawialy ci przyjemnosc, sprawia, ze ciezko wzbudzic ci zal. Bedzie mial wtedy lepsze rozeznanie twojej sytuacji. Im bardziej bedziesz otwarty tym lepiej dla ciebie. Podziekuj Panu Bogu, ze tak swietnie stworzyl nasza seksualnosc. Nie zaslaniaj sie tym, ze ksiadz sie moze zgorszyc. Nie takie rzeczy byly wyznawane w konfesjonalach. Powodzenia.
Ewa.

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: s.Beata (---.idc.net.pl)
Data:   2007-11-13 16:41

Radek, sluchaj, tak jak juz to ktos wyzej napisal: zal nie polega jedynie na wzbudzaniu w sobie jakichs uczuc. Ty juz wiesz, ze to, cos nakombinowal jest grzechem. A jesli jest grzechem, to zwyczajnie niszczy przede wszystkim samego Ciebie. I Ty chyba wlasnie z tym masz problem, aby dostrzec, czym jest (lub byl) Twoj grzech, tzn. jaka jest jego prawdziwa natura i co pod tym slowem "fajny" kryje sie naprawde. Jak najbardziej mozesz pogadac o tym z kaplanem; powiedz mu dokladnie to, co tutaj, a on na tyle, na ile bedzie mogl pomoze Ci zrozumiec, czemu to, co zrobiles ma negatywny wplyw na Twoje zycie, rani Boga i byc moze jest takze zlem, ktore dotyczy innych.
Pogadaj szczerze, nie boj sie - ksiadz sie napewno nie zgorszy :)
Tylko radzilabym Ci umowic sie z jakims kaplanem na osobne spotkanie. W Kosciele przy innych raczej trudno bedzie dokladnie wytlumaczyc mu, o co Ci chodzi, szczegolnie jesli w kolejce do Spowiedzi czekaja inne osoby.
Pozdrawiam w Chrystusie i zycze odwagi.

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: Mikhael (---.21.pl)
Data:   2007-11-18 23:56

Bardzo mocno zachęcam Cię do obejrzenia "Pasji" Mela Gibsona, obejrzyj chociażby po raz któryś z kolei.
Radosławie: Popatrz na naszego Pana, co z Nim zrobiliśmy? Tak, my. Można by rzec, dobrze że znaleźli się ludzie którzy Go przybili do krzyża, bo inaczej to my musielibyśmy wziąć gwoździe i młot do ręki i przybić Go. Dobrze że rzymscy żołnierze nas wyręczyli w tym dosłownie, ale tak naprawdę to i tak my Go przybiliśmy do krzyża.
Radosławie: Popatrz na scenę, kiedy Pan Jezus znosi okropne cierpienia podczas biczowania, to wtedy pokutuje za zmysłowość ludzi, za grzechy nieskromności i nieczystości. On, Syn Boży, zrodzony z najczystszej Dziewicy, pozwala skatować biczami swoje święte i niewinne ciało. To właśnie wtedy Pan Jezus pokutuje za Twoje grzechy nieczystości...

Ja zawsze kiedy oglądam "Pasje", to pojawia się we mnie jakiś niesamowity żal za własne grzechy, bo przecież to wszystko za mnie, to wszystko za nas...żebyśmy wierząc Życie mieli w Nim.

Jeśli można to umieszczę 53 rozdział Księgi Izajasza:
Iz 53
1 Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli? na kimże się ramię Pańskie objawiło?
2 On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał.
3 Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic.
4 Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego.
5 Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie.
6 Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich.
7 Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich.
8 Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje Jego losem? Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć.
9 Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało.
10 Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego.
11 Po udrękach swej duszy, ujrzy światło i nim się nasyci. Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.
12 Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami.

Polecam do przeczytania krótki artykuł na ten temat:
Gdy w duszy nie boli…
"Czy Pan Bóg przebacza grzechy, jeśli po spowiedzi nie czuję żalu za nie? Pamiętam je jako coś przyjemnego - nie potrafię tego wyrzucić z pamięci..."
Z ks. Krzysztofem Skwierzyńskim, duszpasterzem akademickim, o roli rozumu i serca w procesie nawrócenia rozmawia ks. Paweł Siedlanowski.
http://www.hosanna.org.pl/?page=1&p=8&id=96

Pozdrawiam.
Szczęść Boże.

 Re: Jak żałować za grzechy?
Autor: Marcin (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2016-08-28 17:12

Myślę że ten artykuł pomoże:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/101_duchowosc_12.html.
Mam odczucie, że bardzo zależy tobie na żałowaniu poprzez żal doskonały, to prawda jest to najpiękniejszy żal, wynika z miłości i często towarzyszą mu łzy, wzruszenie a także odczuwanie miłości Pana Boga, który zapewne wzrusza się z nami. Przeczytaj artykuł, jeśli masz trudność i nie potrafisz w ten sposób żałować to żałuj żalem niedoskonałym np. poprzez rozważanie w jaki sposób zraniłeś Pana Boga swoim postępowaniem, poszukaj też odpowiedzi dlaczego grzech nieczystości bardzo rani Pana Boga napełnij serce refleksją nie ustawaj w modlitwie. Może też być tak, że po czasie obudzi się żal doskonały i przyjdą wielkie łzy i wzruszenie nad grzesznym postępowaniem. Żeby żałować musisz zrozumieć dlaczego taki grzech rani Pana Boga. Pozdrawiam, Szczęść Boże.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: