logo
Wtorek, 30 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Braciszek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-10 17:44

Witam wszystkich,
Jeszcze nie ma połowy listopada, a moja mama już nastawia kolędy. Żadną miarą nie da sobie przetłumaczyć, że przez to święta nie będą miały swojego nastroju i takiej "odmienności". Mówi tylko "Będą miały, będą." Co zrobić, żeby powstrzymać ją przed puszczaniem kolęd jeszcze tych kilka tygodni a jednocześnie nie złamać IV przykazania (więc kłótnie i np. chowanie jej płyt nie wchodzi w rachubę).
Chciałbym jeszcze dodać, że mama jest bardzo sentymentalna, popłakuje czasem przy tych kolędach i wcale nie chce słuchać moich argumentów, że to jeszcze nie czas na nie.
Wierzę, że mi pomożecie.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Macda (---.aster.pl)
Data:   2007-11-10 19:58

A może ją po prostu przytulić kiedy tak sobie słucha i popłakuje, co? ;)
Braciszku - nie ma nic złego, że mama już sobie słucha kolęd. i ma rację - będą miały swoją odmienność, bo to nie kolędy czynią Ten dzień odmiennym?
Jezus nauczał żebyśmy nie byli jak faryzeusze, którzy tak bardzo restrykcyjnie przestrzegali Prawa, że zapominali o drugim człowieku.
Z Panem Bogiem,

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Marta (89.243.111.---)
Data:   2007-11-10 20:21

1. To może kup mamie plyte, albo kilka, z utworami adwentowymi, moze ich bedzie sluchac.
2. Jak chce sluchac, to niech slucha - to nic zlego, chocby i latem na plazy ich sluchala. Rozumiem, ze Ty mozesz nie chciec ich sluchac, ale to popros Mame, zeby sciszyla albo sluchala przez sluchawki. Pokojowe wspolzycie wymaga kompromisow.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: strzyga (---.aster.pl)
Data:   2007-11-10 20:43

Ja bym nie tłumaczyła. Jak chce, to dlaczego ma nie słuchać? Może jest jej to potrzebne?

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Ala (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-10 22:26

Tak w sumie jak ktoś chce to kolędy może sobie słuchać przez cały rok. Przecież Bóg powinien się rodzić każdego dnia w naszych sercach. Jeśli spłycić święta tylko do muzyki, to rzeczywiście trudno by je w takim wypadku jakoś szczególnie przeżyć. Myślę, że należy się pogodzić z tym, że mama słucha kolęd, to przecież tylko muzyka. Kiedy przez cały rok dajmy na to słuchasz płyty swojego ulubionego zespołu to wcale nie oznacza, że kiedy pójdziesz na koncert i zobaczysz na żywo jak grają to tego jakoś nie przeżyjesz.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: nikogo (---.sta.asta-net.com.pl)
Data:   2007-11-11 08:24

To też może być dobrze, że ktoś słucha kolęd przez cały rok i czuje atmosferę Bożego Narodzenia, kiedy pod wpływem okoliczności obiecujemy sobie, że przez cały rok będziemy się zachowywać tak, aby Boże Dziecię przez nas nie cierpiało.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Joanna (---.isp.tvkg.net)
Data:   2007-11-11 08:44

Ja też słuchałam. Słuchanie kolęd pomogło mi w załamaniu nerwowym. Nie bądź egoistą, daj mamie żyć.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Ania (---.strzecha.ds.polsl.pl)
Data:   2007-11-11 09:11

Święta cały rok. :)

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Verba Docent (---.eranet.pl)
Data:   2007-11-11 10:28

A kto powiedział, że kolędy są o słuchania tylko w okresie Bożego Narodzenia.
Taki Chopin Fryderyk ("rodem Warszawianin, sercem Polak, talentem świata obywatel") wplótł fragmenty "Lulajże Jezuniu" w swoje Scherzo h-moll op.20 (Niby żart, bo tyle znaczy słowo "scherzo" po włosku ale jak powiedział o tym arcyzdziele polskości Robert Schumann: ""W co ma się przystroić powaga, jeśli już żart przyobleka się w ciemne welony?" ), którego wysłuchują ludzie na całym świecie bez względu na porę roku.

Mnie też wkurza widok bożonarodzeniowych dekoracji zaraz po Zaduszkach ale nie popadajmy w przesadę. Jak ktoś lubi kolędy, to niech sobie słucha ad libidum.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-11 12:13

Co Ci zależy?
A jak Ci przeszkadza to kup mamie mp3 i słuchawki :)

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: sashka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-11-11 23:48

Jeśli Twoja mama potrzebuje tego to nie zabraniaj jej. Ty chyba raczej w tym momencie troszeczkę myślisz o sobie. To dla Ciebie Święta nie będą miały wyjątkowego charakteru. Kiedy mama słucha kolęd a Ty nie chcesz tego jeszcze robić to poprostu zajmij sie czymś w tym momencie. Posłuchaj w swoim pokoju ulubionej muzyki, obejrzyj jakiś dobry film czy mecz. I okaż mamie zainteresowanie. Może potrzebuje rozmowy na tematy, z powodu których płacze. Z Panem Bogiem :)

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: szafarz Jacek (212.160.172.---)
Data:   2007-11-12 12:24

Wiesz, moim zdaniem nie ma nic niestosownego w słuchaniu kolęd, ani przykazania ani prawo kanoniczne tego nie zabrania.

Mojego dziadka naszło na słuchanie kolęd w pażdzierniku, zadzwonił do mnie i poprosił abym mu przywiózł kilka kaset, prośba wydawała mi się dziwna, mówię dziadek ale jest dopiero pazdziernik, babcia też się z niego śmiała. No ale jak chciał to mu przywiozłem, zawsze przed snem puszczał sobie jedną lub dwie kolędy i tak aż do 24.12.1999 roku, kiedy o 8 rano odszedł do Pana.

Nie mówię, że tak bedzie w twoim przypadku, ale jeżeli twojej mamie sprawia to przyjemnośc to niech sobie słucha.

 Re: Jak wytłumaczyć mamie, żeby nie słuchała kolęd już w połowie listopada?
Autor: mehilainen (---.bater.net.pl)
Data:   2007-11-12 17:30

A ja w ciągu tego roku słuchałam kolęd prawie codziennie, żeby uporać się z żałobą po śmierci mojego nienarodzonego Synka. Daj mamie żyć, nie wiesz co nosi w sercu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: