logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Upadajacy (---.speedxs.nl)
Data:   2007-12-21 07:50

Mam na mysli w modlitwach za drugich, za siebie, za innych grzesznikow?

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-21 11:06

Bog zawsze slucha czlowieka, tego co czlowiek szczerze chce Mu powiedziec. Tylko czy grzesznik slyszy Boza odpowiedz?

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: hanka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-21 11:07

Wszyscy jesteśmy grzesznikami. A Bóg kazał nam prosić.

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: andy pandy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-21 11:23

Mk 2 15-17
Gdy Jezus siedział w jego domu przy stole, wielu celników i grzeszników siedziało razem z Jezusem i Jego uczniami. Było bowiem wielu, którzy szli za Nim.
Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?
Jezus usłyszał to i rzekł do nich: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników".

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Jacek (212.160.172.---)
Data:   2007-12-21 11:23

Witaj
Przecież Chrystus nie przyszedł do sprawiedliwych tylko własnie do grzeszników.
Pozkój z Tobą

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Monk (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-12-21 13:03

Bóg słucha modlitw każdego człowieka. Zawsze.

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: yeah (---.softlab.gda.pl)
Data:   2007-12-21 13:28

A kogo innego miałby wysłuchiwać? Nie ma takiego stworzenia, które nie byłoby grzesznikiem. :)

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Kasia (---.centertel.pl)
Data:   2007-12-22 01:10

Pan Bóg zna nasze myśli, jest przy każdym z nas, zawsze nas wysłuchuje i odpowiada. Mowi do nas w kościele, w Piśmie św., przez drugiego człowieka, w ciszy i skupieniu, w przyrodzie, poprzez różne sytuacje, w naszym sercu. Nalezy tylko umieć dostrzegać Boga w codziennosci życia, bo On jest wśród nas i nigdy nie przekreśla żadnego człowieka, żadnego grzesznika. Każdy z nas jest grzesznikiem. Bóg o tym wie. Wazne, by grzesznik chciał się poprawić i szczerze żałował za swoje grzechy. Bóg patrzy w serce.
Trzymaj się Pana. Pozdrawiam ;-)
z darem modlitwy

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Krystyna K. (---.ostnet.pl)
Data:   2007-12-22 20:55

Jan Paweł II:
"Im człowiek bardziej upadł, tym niżej schyla się nad nim Chrystus".
Ojciec święty w wielu wypowiedziach i dokumentach ukazuje Boga kochającego człowieka tą miłością, którą zwykliśmy nazywać miłością miłosierną. Miłością, która daje jakby pierwszeństwo wszystkim cierpiącym, nieszczęśliwym i grzesznym, tym, którymi świat może już wzgardził i których odrzucił. Ta miłość nie zraża się ludzką nędzą i słabością. Im człowiek bardziej upadł, tym niżej pochyla się nad nim Chrystus.
(http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=ed200516&nr=183)

ważne, żeby ten człowiek przyjął wyciągnietą ku niemu przez Chrystusa dłoń i pozwolił sie prowadzic

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-23 00:24

Rozpocznę od starego kawału o Ogrodzie Eden:
Raj, istnieje tylko Adam i Ewa.
Ewa pyta: "Adam, kochasz mnie?"
na to Adam: "A kogo mam kochać?!"

Jeśli idzie o nas, ludzi na Ziemi, Pan Bóg jest w trochę podobnej sytuacji: kogo ma wysłuchiwać, jeśli nie grzeszników, skoro wszyscy jesteśmy grzesznikami?

 Re: Czy Pan Bog wysluchuje grzesznikow?
Autor: Grzesiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-12-27 11:46

Pan Bóg zna wszystkie nasze mysli, potrzeby życzenia (...) te, które teraz mamy , i które będziemy mieć a nawet te których sobie nie uswiadamiamy. Stwierdzenie "czy Bóg wysłuchuje..." jest chyba trochę nieadekwatne - Bóg poprostu zawsze zna nasze wszystkie potrzeby i w związku z tym "nie musi ich wysłuchiwać". Kilka razy w Biblii jest napisane, że Pan Bóg rozmawiał z szatanem - skoro jego "słucha" to chyba tym bardziej kogoś kto w dalszym ciągu moze się zbawić. Żeby uściślić swoją wypowiedź pragnę podkreślić, że nawet niekoniecznie trzeba prosić - bo Pan Bóg zna nasze mysli i nasze potrzeby. Przede wszystkim myślę że celem modlitwy powinno być uwielbienie Boga bez względu na to czy On nas "wysłucha czy nie". Przyroda też wielbi Boga bo realizuje to do czego ją powołał (stworzył). Kiedyś przyjdzie taka chwila, że będziemy osądzeni z naszych uczynków i dopiero wtedy się okaże czy dorze się modliliśmy czy mogliśmy więcej itd. Ale nawet gdyby mi ktoś powiedział, że będę potępiony to i tak chcę wielbić Boga bo On jest godzien wszelkiej chwały, to jest sprawiedliwe i wynika z racjonalnej analizy. Jak można nie oddać chwały tak wspaniałej osobie jakią jest Bóg? Przepraszam za zejście z głównego tematu ale wydaje mi się, że niemożna zrozumieć sytuacji w jakiej się znajdujemy i zarazem samych siebie bez uświadomienia sobie kim jest Bóg. polacam też PS 40.

2 Złożyłem w Panu całą nadzieję;
On schylił się nade mną
i wysłuchał mego wołania.
3 Wydobył mnie z dołu zagłady
i z kałuży błota,
a stopy moje postawił na skale
i umocnił moje kroki.
4 I włożył w moje usta śpiew nowy,
pieśń dla naszego Boga.
Wielu zobaczy i przejmie ich trwoga,
i położą swą ufność w Panu.
5 Szczęśliwy mąż, który złożył
swą nadzieję w Panu,

Pozdrawiam i zyczę wytrwałości w szukaniu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: