logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: J (---.wist.com.pl)
Data:   2008-01-04 18:28

Jak w temacie.

 Re: Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2008-01-04 19:24

Nie obraz się czci tylko Jezusa obraz w tym może pomagać

 Re: Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-01-04 19:26

Źle postawione pytanie. Nie czcimy obrazu. Cześć, czyli kult oddajemy:
1. Najwyzszy - Uwielbienia, adoracji (cultus latriae) tylko Bogu w Trójcy Jedynemu;
2. Czci, pochwały (cultus duliae) świętym;
3. Szczególnej czci (cultus hyperduliae) Maryi, Matce Bożej.
Chyba wiesz jak trzeba czcić Boga?

 Re: Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-01-05 03:27

Bogna, to Ty żyjesz? Bo nie byłem pewien... to dobrze.
P.S.
Specjalnie na Twoją cześć się podpisałem niezgodnie z wolą Moderatora.

 Re: Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: Calina (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data:   2008-01-05 06:01

Katolicy otaczają czcią święte wizerunki, figury, przez które płyną szczególne łaski. Modląc się przed nimi, oczywiście oddajemy cześć Bogu oraz świętym, a nie materii. Łaski płyną od Boga, sam wizerunek nie jest ich źródłem.
Pan Jezus powiedzial do św. Faustyny, że pragnie aby obraz (Jezusa Miłosiernego) był czczony na całym świecie. I obiecuje, że dusza, która czci ten obraz nie zginie.
- Przede wszystkim chodzi tu o cześć dla Miłosierdzia Bożego. Wszystko na ten temat można znaleźć w Dzienniczku św. Faustyny. A także na stronach poświeconych Miłosierdziu Bożemu.

 Re: Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-01-05 11:48

Żyję Michał, ale nie jestem świeta (niestety), wiec mi raczej czci nie oddawaj. Jednak proszę, wróć do swego chrzcielnego imienia (tak mi tęskno za tym). Niech tam będzie nawet na złość Moderatorowi (spróbuję go jakoś udobruchać ;) )

 Re: Jak czcić obraz Jezusa Miłosiernego?
Autor: Jakub (---.nat.rsk.pl)
Data:   2008-01-07 08:44

Z Dzienniczka św. Faustyny:
św. Faustyna Kowalska
OBRAZ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie (Dz. 47).

***
Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały (Dz. 48].

***
Kiedy o tym powiedziałam spowiednikowi, otrzymałam taką odpowiedź, że: To się tyczy duszy twojej. Mówi mi tak: Maluj obraz Boży w duszy swojej. Kiedy odeszłam od konfesjonału, usłyszałam znowu takie słowa: Mój obraz w duszy twojej jest. Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być Świętem Miłosierdzia (Dz. 49).

***
Kiedy o tym powiedziałam matce przełożonej, że Bóg tego żąda ode mnie, odpowiedziała mi matka przełożona, żeby Jezus dał wyraźniej poznać przez jakiś znak. Kiedy prosiłam Pana Jezusa o jakiś znak na świadectwo, iż - prawdziwie Ty jesteś Bóg i Pan mój, i od Ciebie pochodzą te żądania, na to usłyszałam taki głos wewnętrzny: Dam poznać przełożonym przez łaski, których udzielę przez ten obraz (Dz. 51).

***
Kiedy raz spowiednik kazał mi się zapytać Pana Jezusa, co oznaczają te dwa promienie, które są w tym obrazie - odpowiedziałam, że dobrze, zapytam się Pana.
W czasie modlitwy usłyszałam te słowa wewnętrznie: Te dwa promienie oznaczają krew i wodę - blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...
Te dwa promienie wyszły z wnętrzności miłosierdzia mojego wówczas, kiedy konające serce moje zostało włócznią otwarte na krzyżu.
Te promienie osłaniają dusze przed zagniewaniem Ojca mojego. Szczęśliwy, kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299).

***
W pewnej chwili, kiedy byłam u tego malarza, który maluje ten obraz, i zobaczyłam, że nie jest tak piękny, jakim jest Jezus - zasmuciłam się tym bardzo, jednak ukryłam to w sercu głęboko. Kiedyśmy wyszły od tego malarza, matka przełożona została w mieście dla załatwienia różnych spraw, ja sama powróciłam do domu. Zaraz udałam się do kaplicy i napłakałam się bardzo. Rzekłam do Pana: Kto Cię wymaluje tak pięknym, jakim jesteś? - Wtem usłyszałam takie słowa: Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej (Dz. 313).

***
W pewnej chwili powiedział mi Jezus: Spojrzenie moje z tego obrazu jest takie jako spojrzenie z krzyża (Dz. 326).

***
W pewnej chwili zapytał mnie spowiednik, jak ma być umieszczony ten napis, ponieważ to wszystko się nie mieści na tym obrazie. Odpowiedziałam, że się pomodlę i odpowiem na przyszły tydzień. Kiedy odeszłam od konfesjonału - i przechodząc koło Najświętszego Sakramentu - otrzymałam wewnętrzne zrozumienie, jak ma być ten napis. Jezus mi przypomniał, jako mi mówił pierwszy raz, to jest, że te trzy słowa muszą być uwidocznione. Słowa te są takie: Jezu, ufam Tobie. - Zrozumiałam, że Jezus pragnie, ażeby była umieszczona cała formułka, ale nie kładzie wyraźnego nakazu, jako na te trzy słowa.
Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie (Dz. 327).

***
Dziś ujrzałam chwałę Bożą, która płynie z obrazu tego. Wiele dusz doznaje łask, choć o nich głośno nie mówią. Choć różne są koleje jego, Bóg otrzymuje chwałę przezeń, i wysiłki szatana, i złych ludzi rozbijają się i obracają w nicość. Mimo złości szatana, miłosierdzie Boże zatriumfuje nad całym światem i czczone będzie przez wszystkie dusze (Dz. 1789).
A poza tym:
http://www.jezuufamtobie.pl/obraz_kontemplacja.php

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: