logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 'Ciebie Boga wysławiamy'. Czy można odmawiać codziennie?
Autor: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-02 09:53

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam pewne pytanie i z góry jestem wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Proszę mi jednocześnie wybaczyć moją nieznajomość tenmatu. Czy modlitwę "Ciebie Boga wysławiamy" można włączyć do codziennego prywatnego odmawiania np. rano i wieczorem, czy odmawia się ją jedynie w Kościele podczas większych uroczystości? Za wszelkie udzielone odpowiedzi bardzo dziękuję.

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: jaśka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-02 12:40

Nie ma takiej modlitwy, której ci nie wolno odmawiać, kiedy chcesz.
No może, gdybyśmy tak na siłę coś jednak chcieli znaleźć, to może już nie wypada ci "odprawiać" w domu mszy, boś już na to za duży :)))).

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-02-02 13:56

Marcinie, chociaż "Ciebie Boga wysławiamy" to taki specyficzny rodzaj modlitwy - bo jest to Hymn, zazwyczaj śpiewany podczas uroczystości kościelnych (np. na zakończenie procesji Bożego Ciała, czy Najświetszego Serca Pana Jezusa), w którym wielbimy Trójcę Przenajświętszą - to spokojnie możesz włączyć go do swoich codziennych modlitw. :))

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-02 14:13

Marcinie, to jedna z moich ulubionych modlitw. Nie tylko ją odmawiam, ale wręcz wyśpiewuję z całego serca. Nie robię tego regularnie, ale zdarza się, że mnie wewnętrznie coś natchnie do tej modlitwy. Często natomiast, również spontanicznie, wyśpiewuję ostatnią linijkę: "Tobie, Boże, zaufałam, nie zawstydzę się na wieki".

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-02 15:40

Modlitwa ta jest uwielbieniem Boga. Możesz ją odmawiać codziennie.
Pozdrawiam

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-02 23:19

Dodam jeszcze, ze wystepuje ona co niedziela i w swieta w brewiarzowej Godzinie czytan.

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: 50500 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-02-03 02:41

Jak już tak musisz, no to się włączę jako pokrewna dusza cyfrowa.
Te Deum laudamus to dziękczynny hymn katolicki, przypisywany przez mojego Proboszcza i jeszcze kilka innych osób, św. Ambrożemu, prefektowi policji i biskupowi Mediolanu, który takie kazania głosił, że nawróciły nawet św. Augustyna i to tak, że jeszcze jako świecki został biskupem. (Ciekawe czy Amroży był mniej skuteczny jako prefekt, niż biskup?)
Obecnie przypuszcza się jednak, że jego autorem był bp Nikita z Remegiany w Dacji (dziś Rumunia). Przekładu dokonał Tadeusz Karyłowski, melodię ks. Antoni Chlondowski SDB. (To taka ciekawostka przyrodnicza jest dla mnie i pytanie dla Was: Jaki jest związek pomiędzy ks. Antonim Chlondowskim, a prymasem Polski kard. Augustem Hlondem?)
P.S.
Odpowiedź na pytanie wysyłam od razu, bo w toalecie już byłem i chce mi się spać, ale jakby tak ks. Moderator wstrzymal się z jej zamieszczeniem do jutra? To da się zrobić, wiem, że Moderator potrafi cuda, a może w międzyczasie przyjdzie kilka odpowiedzi na forum?

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: 50500 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-02-03 02:44

Byli to bracia. Ślązacy zresztą. Ale myślę, że jeżeli Moderator nie zrobił podpuchy, toście sami odpowiedzieli. (A jak zrobił, to marny jego los, zemszczę się, proszę Księdza i na co to Ojcu?)

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-03 15:30

Spokojnie, można odmawiać ją codziennie.
Jest to wprawdzie uroczysty Hymn śpiewany na cześć Trójcy Przenajświętszej, ale nic nie sprzeciwia się temu, by odmawiać ją razem z codziennym pacierzem.
Jest to bowiem sposób wielbienia i wysławiania Pana.

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: Aga (---.244.152.40.debica152.tnp.pl)
Data:   2008-02-04 09:04

Oczywiście :) Ja też ten Hymn ostatnio odmawiam i uczę śpiewać Marcina. :)

 Re: Czy modlitwę 'Ciebie Boga Wysławiamy' można odmawiać codziennie?
Autor: Merka (145.253.3.---)
Data:   2008-02-05 10:25

Jeśli chcemy czcić i miłować w słowach Boga, każda modlitwa jest dobra do codziennego Jego wysławiania.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: