logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Justyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-03 20:54

Witam :)
Zastanawiamy się z narzeczonym, jak można najlepiej i oryginalnie "zamienić" weselne kwiaty z przeznaczeniem na coś pozytywnego, np. na jakiś dar dla kogoś, na jakieś dobro.
Miejscowy Dom Dziecka ma już po sufit zabawek, które ofiarowują młode pary, gdy proszą gości o maskotki zamiast bezużytecznych bukietów.
Może spotkaliście się z rozwiązaniem, które i dla nas okaże sie trafne? Dziękuję już teraz :) Pozdrawiam :)

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: yeah (---.softlab.gda.pl)
Data:   2008-02-03 22:37

Moi znajomi poprosili, żeby pieniądze przeznaczone na kwiaty złożyć na tacę w czasie mszy - stamtąd zaś "powędrowały" do hospicjum.
Zorientujcie się, czy w okolicy nie ma jakiegoś ośrodka, domu opieki, a może dla domu dziecka zamiast zabawek właśnie jakieś fundusze?

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: 50500 (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-02-03 23:08

Zakony klauzurowe są kompletnie bez pieniędzy, a my bez ich modlitwy byśmy już dawnio nie istnieli. Jeśli jakieś siostry otoczą Wasze małżeństwo swoją modlitwą, to macie z górki do nieba.

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Calina (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data:   2008-02-03 23:43

Podzielam pow. Możecie częścią ofiar także wspomóc ksieży na misjach np. tutaj
http://www.grad.svd-mad.org/content/view/42/20/lang,en/

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-04 00:18

Zaproszonym gościom pisalismy w zaproszeniach, by zamiast kwiatów przynieśli słodycze, które otrzymała przykoscielna swietlica. Piszesz o Domu dziecka: pluszakiem sie dzieci nie najedzą, a jestem pewna, że na coś słodkiego ma każdy maluch ochotę, ale nie zawsze na to starcza funduszy. W twojej parafii są pewnie również rodziny wielodzietne, które ledwo co wiążą koniec z końcem. tak bardzo żywnośc podrożała, można zrobić cos dobrego. pozdrawiam.

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: koorka (---.ntlworld.ie)
Data:   2008-02-04 07:07

niekoniecznie pieniadze. a moze przybory szkolne etc?

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-04 07:35

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Ja również zastanawiałam się z narzeczonym, co zamiast kwiatów. U nas od czasu do czasu proboszcz organizuje składkę dla biednych rodzin z naszej parafi, postanowiliśmy więc zamiast kwiatków składkę dla tych rodzin. Wierzymy że dobro ofiarowane wróci do nas :-)
Pozrawiam ciepło. :-)
Magda

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Macda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-04 10:06

My wybralismy Rodzinny Dom Dziecka.
Panstwowe Domy Dziecka dostaja dotacje - rodzinne nie. Poniewaz moj maz pochodzi z Podlasia (a to jak wiadomo dosc ubogi rejon Polski) poszukalismy najbiedniejszego Rodzinnego Domu wlasnie tam. Zadzwonilam, dowiedzialam sie czego potrzebuja. Poniewaz slub byl pod koniec wrzesnia to przybory szkolne i sportowe byly w sam raz. Kilka razy podkreslalismy gosciom - ZADNYCH PLUSZAKOW.
Zawiezlismy im samochod potrzebnych rzeczy zaladowany po dach :) Dzieciaki przeszczesliwe :)
A rodzice stwierdzili, ze tym co zostanie podziela sie z innymi Rodzinnymi Domami - nawet jesli sami mogliby sobie zostawic na nastepne lata.
Dobry, cieply, przyjazny dom :)
To byla dobra decyzja :)

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: smakjapka (---.pro-internet.pl)
Data:   2008-02-04 10:48

Nasi znajomi prosili o zeszyty i przybory szkolne (mieli ślub we wrześniu) i przekazali to potrzebującym pomocy maluchom. To też konkretna pomoc - może się przydać w domu dziecka.

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Ania (---.swn.vectranet.pl)
Data:   2008-02-04 15:48

Ja też wybrałam przybory szkolne, zeszyty - Dom Dziecka był zachwycony. Owszem mówili, że zabawek jest mnóstwo, ale co z tego skoro przyborów, ubrań brak.
Moi znajomi dorzucili do swojej listy - chemię i środki czyszczące.
Siostry zakonne też potrzebują wsparcia :)
No i hospicja.
Miłośnicy zwierząt wspierają schroniska
Sporo wybór :) życzę powodzenia.

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: :) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-02-04 18:48

spotkalam sie z kuponem totolotka i przekazem na schronisko dla zwierzat, a takze osoba obok mlodej pary przy zyczeniach zbierala raz bezposrednio do puszki pieniadze na misje

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: ktosia (---.pl)
Data:   2008-02-04 18:52

Jestem za podarowanie pieniędzy hospicjum lub świetlicy zajęciowej dla niepełnosprawnych, bo rzeczywiście Domu Dziecka czy Oddziały dziecięce w szpitalach mają za dużo pluszaków (wiem z doświadczenia)

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Gabbi (---.smgr.pl)
Data:   2008-02-04 19:25

Moja córka z zięciem podarowali dzieciom z domu dziecka pluszaki, ale tez znalazły sie tam piłki, układanki. Pani Dyrektor była zadowolona, bo miała dary na nagrody, prezenty. Ale pomysł ze składka dla najuboższych bardzo mi sie podoba i zalecałabym go. Sprawi Wam to wiele radości.

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: młode małżeństwo (---.autocom.pl)
Data:   2008-02-05 09:59

Na naszych zaproszeniach ślubnych napisaliśmy:
"W cenie kwiatów prosimy o datek na posiłek dla bezdomnych"
Gdy po ślubie staliśmy przed kościołem, obok nas stanęła moja koleżanka z puszką z napisem "Dzieło pomocy św. Ojca Pio" i kolega który każdemu gościowi weselnemu wręczał ulotkę informującą czym zajmuje się ta fundacja (więcej szczegółów na stronie:
http://www.pomoc.kapucyni.krakow.pl/
Goście ustawili się w kolejce do składania nam życzeń, po złożeniu życzeń wrzucali datek do puszki i brali ulotkę.
Zebraliśmy prawie 1000 zł , które zanieśliśmy do kuchni dla bezdomnych prowadzonej przez O. Kapucynów. Powiedzieliśmy, że to są pieniądze na posiłek dla bezdomnych.

 Re: Co można zamówić zamiast weselnych kwiatów?
Autor: Małgosia (---.autocom.pl)
Data:   2008-02-12 08:36

Spotkałam się z takim tekstem na zaproszeniu ślubnym:

Kwiaty są piękne, lecz jeszcze piękniejszym darem dla nas byłaby pomoc w leczeniu i rehabilitacji sparaliżowanej ......... z Krakowa poprzez wpłatę na konto lub przekazanie datków bezpośrednio po ślubie do specjalnej skarbonki.
Serdecznie dziękujemy

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: