logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-05 22:47

Czy w Uroczystosc Trzech Kroli trzeba nie pracowac (jak ktos ma taka mozliwosc) i powstrzymywac sie od prac niekoniecznych tak jak w Niedziele?

 Re: Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-06 00:45

Jest to dzień z obowiązkiem udziału we mszy św., a w parze z tym zawsze idzie "niepracowanie" :)) To właśnie dlatego chcieliśmy mieć wtedy dzień wolny od pracy, żeby można było w tym dniu naprawdę świętować. Ponieważ jednak iść do pracy nadal musimy, to niepracowanie trochę się nam zamazuje. Ale jest to jedno z największych świąt katolickich, więc dobrze byłoby zastosować (na ile się da) to przykazanie: dzień święty święcić. A to coś więcej, niż pójście na mszę świętą.

Poczytaj tutaj.

 Re: Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-06 07:42

A u mnie w niedziele proboszcz powiedział, że nie ma dziś - Trzech Króli obowiązku być na Mszy św. Gubię się. Kto ma rację?

---------

'U mnie', czyli gdzie? W jakiej miejscowości i parafii?
moderator

 Re: Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Laura (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-01-06 14:36

Hm, w takim razie pójdę dalej - co z zakupami w tym dniu?

 Re: Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-06 15:18

U mnie w parafii w ogłoszeniach była mowa o tym, by uszanować świąteczny charakter tego dnia (mimo, że trzeba iść do pracy) i powstrzymać sie od prac niekoniecznych.
Oczywiście jest obowiazek uczestniczenia tego dnia we Mszy św.

 Re: Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Róża (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-01-06 17:21

Spotykam się z tym, że skoro nie jest to dzień wolny od pracy, ludzie mają do załatwienia tysiące spraw. Wybieram się do kościoła wieczorem, jednak moi rodzice już nie, bo pracują, są zabiegani, muszą uregulować płatności dziś, bo jutro będzie za późno. Naprawdę smuci mnie to. :(

 Re: Objawienie Pańskie - co z pracami niekoniecznymi?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-01-06 20:34

Beato, 6 stycznia - uroczystość Objawienia Pańskiego - to w Polsce jedyny dzień roboczy (sporadycznie wypada w niedzielę), w którym został zachowany obowiązek udziału we Mszy św. Nawet Uroczystość Wniebowstapienia Pańskiego także w Polsce przeniesiono z czwartku na niedzielę, żeby wierni bez przeszkód w niej uczestniczyli (stałej daty nie da się analogicznie przenieść).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: